×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. maijs, 2017
Drukāt

Delfi TV ar Jāni Domburu: Ušakovs lēnām tuvojas patiesībai par okupāciju, vērtē Levits (2)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Portāls “Delfi” projektā “Delfi TV ar Jāni Domburu” piedāvāja diskusiju par tiesiskumu, saimnieciskumu un valsts pārvaldību, kurā piedalījās valsts kontroliere Elita Krūmiņa un Eiropas Savienības tiesas tiesnesis Egils Levits.

Levits diskusijā sniedza savu vērtējumu Rīgas mēra Nila Ušakova (S) diezgan izvairīgajai atbildei “Delfi TV” studijā par to, vai Latvija tika okupēta.

“Okupācijas jautājums Latvijā ir ļoti būtisks. Nevar būt aneksija bez okupācijas. Es nevaru kaut ko juridiski pievienot, vispirms ir jāiekaro. Latvijā ir pamatoti lietots apzīmējums okupācija, un tas ir jālieto un to lieto arī starptautiskajās tiesībās,” sacīja Levits.

Viņš norādīja, ka okupācijas atzīšana ir politisks jautājums, to nevar nomurmināt, un mēģināt izlocīties. To, ka “Latvija bija okupēta” Ušakovs skaidri nepateica. “Ar frāzi jau arī nepietiek, tev jābūt pārliecībai. Jāvērtē tavas rīcības kontekstā, kā tu attiecies pret 9. maiju,” norādīja Levits. Ušakovs lēnām tuvojas patiesībai par okupāciju, secināja Levits.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. “ha”par to NAV jāmaksā,jo tā ir nātnā vēstures PATIESĪBA,bet KURŠ TEV maksā par trollēšanu?To gan mēs zinām.Levita k-gs,neesat nu tik naivs lai pieļautu iespēju,ka Ušaks tuvojas okupācijas atzīšanai.Tad jau šim būs jāiet uz Brāļu kapiem 8.maijā ar valdību,bet nu ne jau 9.maijā pie monstra!Tie pat nav kapi,ko viņi tur “godina”rijot samagonu?Tas briesmonis pat pēc pieminekļa neizskatās!Pilnīgs ārprāts- uzvara pār Bermontu/ ulmaņlaiki /un Latvijas okupācijas sākums.KĀDS sakars cipariem 1941- 1945.g ???Tā esot vēsture!Bet KUR ir normāls piemineklis Gulaga nomocītiem?????KURAM būs drosme to uzbūvēt?Mazs piemineklis Sibīrijas šausmām ir M.Vanagas”Veļupes krastā”.Maizīši mums zvērīgi aizstāv neesaošas ļaunuma valsts VDK nagu maucēju maišeļus.KĀDĀ valstī dzīvojam?

  2. kāda okupācija???kurš tev maksā par to?

Draugiem Facebook Twitter Google+