Mobilā versija
+5.0°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
9. augusts, 2013
Drukāt

Delfīni viens otru uzrunā vārdā


delfini2

Skotu zinātnieki atklājuši, ka delfīni izmanto konkrētas skaņas, lai uzrunātu cits citu.

 

Tādējādi var apgalvot, ka delfīni viens otru sauc vārdā, raksta ārvalstu mediji. Vairākus mēnešus skotu zinātnieku grupa pētīja savvaļas delfīnus un ierakstīja viņu izdvestos svilpienus. Izmantojot īpašu datorprogrammu, zinātnieki radīja ierakstīto delfīnu svilpienu atdarinājumus. Tiesa, viņi izdzēsa katra delfīna raksturīgās balss nianses. Ja citi delfīni uz datorā radītajiem svilpieniem reaģētu, tas nozīmētu, ka viņiem ir svarīga svilpiena jēga, nevis pats svilpiens. Hipotēze apstiprinājās, un tādējādi, apgalvo skotu zinātnieki, var teikt, ka delfīni cits citu uzrunā vārdā, nevis tikai izdvešot kādu skaņu.

 

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+