×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
1. decembris, 2014
Drukāt

Delininkaitis tiesā piedzen kompensāciju no “VEF Rīga”

foto: LETAfoto: LETA

Latvijas vicečempioniem basketbolā “VEF Rīga” būs jākompensē Lietuvas izlases aizsargam Tomam Delininkaitim pagājušajā sezonā neizmaksātā alga, lēmusi Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Arbitrāžas tiesa.

“VEF Rīga” Delininkaiti piesaistīja iepriekšējās sezonas ievadā, kad viņš pirms pāris dienām bija kļuvis par Eiropas vicečempionu, noslēdzot vienošanos uz vienu sezonu. Tomēr sezonu Latvijas klubs iesāka neveiksmīgi, bet Delininkaitis tika minēts kā viens no mikroklimata bojātājiem.

Novembra beigās abas puses pārtrauca līgumu, bet Delininkaitis pievienojās Turcijas komandai Konjas “Selcuk Universitesi”.

Vēlāk Delininkaitis iesniedza prasību Arbitrāžas tiesā, cerot no “VEF Rīga” piedzīt 120 000 eiro, ko viņam bija jāsaņem sezonas laikā, jo Latvijas vienība ne reizi nebija lietuvietim samaksājusi algu. Tomēr Arbitrāžas tiesa lēmusi, ka “VEF Rīga” jāatmaksā vien 26 250 eiro par Delininkaiša Latvijā pavadīto laiku. Tāpat Latvijas klubam jāmaksā 1642,50 eiro par tiesas izdevumiem, kā arī 2000 par Delininkaiša advokāta pakalpojumiem. Savukārt Delininkaitim jāatmaksā 675 eiro savam bijušajam klubam par tā juridiskajiem izdevumiem.

Kā zināms, “VEF Rīga” komandai jāmaksā kompensācija arī savam bijušajam spēlētājam Kasparam Bērziņam. Februāra beigās FIBA Arbitrāžas tiesa pēc konflikta izskatīšanas starp “VEF Rīga” un basketbolistu lēma par labu spēlētājam, liekot klubam Bērziņam un viņa aģentiem samaksāt kopsummā 440 000 eiro. Vēlāk Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) esot samazinājusi Latvijas vicečempioniem maksājamās summas lēmumu, bet pilns tiesas spriedums pagaidām nav publiski pieejams.

Tāpat pēc neoficiālas informācijas “VEF Rīga” šosezon turpina segt arī sava bijušā galvenā trenera Ramūna Butauta plānoto algu. Šādi Latvijas klubs turpinās rīkoties, līdz lietuviešu speciālists atradīs jaunu darbu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+