×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
31. oktobris, 2013
Drukāt

“Delna” aicina Valsts prezidentu neizsludināt uzturēšanās atļauju ierobežojumus (10)

Foto: LETAFoto: LETA

"Delnas" direktors Gundars Jankovs.

Saeimas ceturtdien galīgajā lasījumā atbalstītā uzturēšanās atļauju izsniegšanas kvotēšana radīs jaunus korupcijas riskus, uzskata “Sabiedrība par atklātību – Delna” (“Delna”), kas aicina Valsts prezidentu Andri Bērziņu atgriezt likumu Saeimā otrreizējai caurlūkošanai, portālu “LA.lv” informēja “Delna”.

“Delnas” ieskatā, Valsts prezidentam būtu jāpieprasa Saeimai radīt tādu uzturēšanās atļauju izsniegšanas mehānismu, kas ir viegli administrējams un visiem pieejams. Vienlaikus šim mehānismam būtu jāsasniedz izvirzīto mērķi – samazināt uzturēšanās atļauju izsniegšanu. Piemēram, varētu noteikt visu investīciju nekustamajā īpašumā slieksni virs 100 000 eiro vai citā augstā apmērā.

“Delna” jau iepriekš brīdināja valdību veidojošās partijas par korupcijas riskiem, kas neizbēgami veidosies, ieviešot kvotas uzturēšanās atļauju iegūšanai. “Balsojums Saeimā par Imigrācijas likumu, pieņemot lēmumu kvotu sistēmu saglabāt, liecina par deputātu vienaldzību pret jaunu korupcijas risku parādīšanos,” paziņojumā akcentē “Delna”.

“Delna neiesaistās diskusijā ar Uzturēšanās atļauju lomu Latvijas ekonomikā. Mūsu loma ir pieprasīt no valdības un politiķiem godīgas un labi pārskatāmas procedūras visā valsts pārvaldē,” komentēja “Delnas” direktors Gundars Jankovs. “Likuma izskatīšanas gaitā, vairāki Saeimas deputāti uzdeva jautājumus par korupcijas riskiem, taču pieļāva situāciju, ka likums tiek virzīts uz priekšu bez pienācīgas atbildes no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, kas atbild par likuma ieviešanu.”

“Viena no versijām, ko dzirdējām, kāpēc korupcijas riski ir mazi un tāpēc tam nav jāpievērš uzmanība, ir tas, ka tagad ir radīta sarežģīta, nesaprotama un daudziem pārāk dārga sistēma, tāpēc gribētāju uz atļaujām būs maz. Šāda pieeja neatbilst 21.gadsimta pārvaldei valstī, kas pēc gada gatavojas vadīt visu Eiropas Savienību,” teica Jankovs, atzīmējot, ka jebkuras izmaiņas likumos un noteikumos, kas veido jaunus korupcijas riskus, nedod pozitīvus signālus investoriem un sabiedrībai.

Gadījumā, ja kvotu sistēma paliek spēkā, “Delna” aicina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi (PMLP) izstrādāt atklātu pieteikšanās un uzturēšanās atļauju izsniegšanas mehānismu. Tam jābūt saprotamam gan investoriem, gan Latvijas sabiedrībai, kas gribētu šo sistēmu uzraudzīt. Iekšējās pārvaldības struktūrās jānovērtē katra darbinieka potenciālā saskarsme ar korupcijas situācijām, jāveic apmācības, uzskata “Delna”.

Jau vēstīts par Saeimas ceturtdien galīgajā lasījumā atbalstītajiem grozījumiem Imigrācijas likumā, kas paredz no nākamā gada noteikt kvotas uzturēšanās atļauju izsniegšanai ārvalstniekiem par nekustamā īpašuma iegādi Latvijā. Turklāt atļaujas vairs nedrīkstēs piešķirt par lauksaimniecības un meža zemes iegādi.

Gala vārds par likuma grozījumiem jāsaka Valsts prezidentam Bērziņam. Viņš gan iepriekš visai kritiski izteicies par uzturēšanās atļauju ierobežošanas plāniem. To iniciators bija nacionālā apvienība “VL!-TB/LNNK”, kas izvirzīja vairākus nosacījumus nākamā gada budžeta atbalstīšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Laikam Delna grib caurbraucamo vietu Latvijā un Eiropā. Būtu tikai normāli, ja uzturēšanās atļaujas tiktu dotas stingri individuāli, izvērtējot katru gribētāju un par katru gribētāju lemjot Saeimai.

 2. Šleseristi zaudējuši cīņā ar NA par kvotu ierobežošanu ārzemniekiem, nu iesaistījuši tajā “Delnu” un prezidentu, kā pēdējo salmiņu. Visai iespējams, ka “Delna” arī barojas no šīs siles, tāpēc tiek saukts prezidents palīgā. Kampaņa turpinās, tikai citā līmenī. LNT un LTV vajadzīgie cilvēki ziņās katru dienu atgādina, ka :” prezidens jau nu noteikti šo likumu atgriezīšot atpakaļ”, tā cenšoties ietekmēt pašu prezidentu un sabiedrisko domu. Neizdosies, kungi!

 3. “Delna” aicina Valsts prezidentu neizsludināt uzturēšanās atļauju ierobežojumus”
  ==================================
  Tā pavēlēja Soross, Šlesera kompānija, SC partija un ZZS partija. Visai iespaidīga Latvijas mahinātoru grupa, kuriem ir tikai personīgās intereses, bet ne Latvijas valsts ekonomiskās drošības un nacionālās intereses.

 4. Klasiski nejēgas!

 5. Vai tiešām prezidents ņems vērā šo mazsvarīgo marģināļu biedrībiņu? Biedrība “Pirksti” un biedrība “Sirds” aicina izsludināt likumu!

 6. Vai tiesam ar vienu BURBULI nepietika ? DELNAS vaditaji izlasiet G.KENINA_KINGA 2007 g. izdoto gramatu ,kur SKAIDRI noradits KAREC uzticeja meitai pardot Laivoja DZIMTAS IPASUMUS, jo pec VZD ikgade°jas vertesanas ,kas 2006 g 1janv. saka darboties , PSRS ekonomija negrib ATGRIESTIES.

 7. par korupcijas riskiem Atbildēt

  Man sāk rasties aizdomas vai “Delna” pati nav uzpirkta. Vai Delnai trūkst reāla korupcija, pret kuru cīnities, ka tai jāuzsāk cīņu pret “potenciālu” korupciju?

  • Pret korupciju cīnās KNAB, bet Delna, kā zinām, ir sorosistu (Sorosa sponsorēta) organizācija, kuras “kosmopolītiskie'” mērķi sakrīt ar putinistu (Vienotās Krievijas) mērķiem – Eirāzijas politiku.

 8. Delna apšauba ierēdņu uzticību valstij???

 9. izrādās ka delna lobē buldozera un šīna privāto biznesu….

Draugiem Facebook Twitter Google+