×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. oktobris, 2012
Drukāt

“Delna” par fotoradaru sāgu sūdzēsies ST un EK

Foto - LETAFoto - LETA

Sabiedrība par atklātību “Delna” (“Delna”) ir sākusi gatavot pietikumu Satversmes tiesai (ST) un sūdzību Eiropas Komisijai (EK) saistībā ar tā dēvēto fotoradaru sāgu, aģentūru LETA informēja “Delnas” direktors Kristaps Petermanis.

Iestādēm tiks lūgts vērtēt Ministru kabineta lēmumu “nepamatoti izvairīties no atklātības un godīgas konkurences, atļaujot nepiemērot Publisko iepirkumu likumu Iekšlietu ministrijas (IeM) plānotajai fotoradaru iegādei no uzņēmuma “Vitronic Dr.-Ing.Stein Bildverarbeitungssysteme GmbH””, norādīja Petermanis. Kā uzskata “Delna”, lai arī IeM apgalvo, ka jautājums par radaru pirkšanu bez konkursa vēl nav pieņemts, faktiski valdība jau ir devusi atļauju konkursu nerīkot.

“Delnas” vērtējumā, Ministru kabineta lēmums ir prettiesisks. “Plānotais fotoradaru iepirkums ir tikai jaunākais piemērs ilglaicīgai un sistemātiskai Ministru kabineta praksei bez pamatojuma nepiemērot Publisko iepirkumu likumu, kad tas kādam nav ērti. Uzskatām, ka valdība arī neapzinās šādu lēmumu sekas ekonomikai, kā arī sabiedrības un uzņēmēju uzticībai valsts pārvaldei un politiķiem ilgtermiņā,” aģentūrai LETA norādīja Petermanis.

Pieteikuma gatavošanā ST un sūdzības rakstīšanā EK bezmaksas juridisko palīdzību “Delnai” sniedz zvērinātu advokātu birojs “Sorainen”.

Kā ziņots, 25.septembrī valdība uzdeva IeM divu mēnešu laikā izvērtēt iespēju atpirkt no Vācijas ražotāja “Vitronic GmbH” ne vairāk kā 57 radarus, kas jau ir uzstādīti uz Latvijas ceļiem. Vienlaikus Ministru kabinets atļāva nepiemērot Publisko iepirkumu likumu, ja IeM izlems iegādāties fotoradarus no Vācijas uzņēmuma.

“Balstoties uz šo pašu Ministru kabineta lēmumu, bez Publiskā iepirkuma likuma piemērošanas jau ir noslēgts līgums ar līdzšinējo fotoradaru sistēmas ieviesēju “V-Traffic” un tam tiks maksāts par fotoradaru darbību uz Latvijas ceļiem līdz 2012.gada beigām. Arī auditorkompānija “Pricewaterhouse Coopers” izvēlēta bez atbilstošas publiskā iepirkuma procedūras,” sašutusi “Delna”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+