×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. oktobris, 2013
Drukāt

“Delna” pieprasa izņemt tās citātu no uzturēšanās atļauju reklāmām (8)

Foto: LETAFoto: LETA

"Delnas" juridiskais direktors Gundars Jankovs piedalās biedrības "Sabiedrības par atklātību - Delna" sadarbībā ar Valsts kontroli rīkotajā diskusijā "Saeimas kancelejas finanšu un lietderības audits: iespējas un nepieciešamība".

“Sabiedrība par atklātību “Delna”” (“Delna”) nevēlas, lai tās vadītāja Gundara Jankova sacītais par uzturēšanās atļauju kvotēšanas korupcijas riskiem tiktu izmantots atļauju reklāmās, tāpēc pieprasījusi Konkurētspējas attīstības fondam izņemt šo citātu no visiem reklāmas materiāliem, portālu “LA.lv” informēja “Delna”.

“Delna” norāda, ka tā nav devusi atļauju un nepiekrīt izmantot sabiedrības vadītāja sacīto par atļaujām šādai izmantošanai. Sabiedrība vērsusies Konkurētspējas attīstības fondā, aicinot nekavējoties izņemt “Delnas” direktora citātu no visiem kampaņas materiāliem.

“Uzskatām, ka fonda kampaņa ir klasificējama kā reklāma, līdz ar to uz tās izplatīšanu un saturu ir attiecināmas Reklāmas likuma normas. Tajā teikts, ka reklāmā aizliegts izmantot citas personas vārdu, uzvārdu un firmu bez saskaņošanas ar personu,” paziņojumā norāda “Delna”.

“Delna” norāda, ka tā iestājas par korupcijas mazināšanu Latvijā, un brīdina valdību veidojošās partijas par korupcijas riskiem kvotu ieviešanas gadījumā. “Delna” neieņem pozīciju par vai pret uzturēšanās atļaujām kā ekonomiskās politikas instrumentu. Iekļaujot “Delnas” viedokli savā reklāmā, Konkurētspējas attīstības fonds rada maldīgu priekšstatu, ka “Delna” atbalsta šo kampaņu.

Jau vēstīts, ka strīdīgajā uzturēšanās atļauju jautājumā koalīcijā panākts kompromiss. Tas paredz ierobežojumu 700 darījumiem virs 150 000 eiro un vēl 100 darījumu gadā, kuru apmērs ir virs 0,5 miljonam eiro. Turpmākajos gados darījumu apjoms pakāpeniski samazināsies par 175, bet 2016.gadā tiks veikta sistēmas pārskatīšana un lemts par tālāko rīcību.

“Delna” pēc vienošanās par uzturēšanās atļauju izsniegšanas kvotēšanu brīdināja valdību veidojošās partijas par korupcijas riskiem, kas neizbēgami veidosies, ieviešot kvotas uzturēšanās atļauju iegūšanai. “Šis ir klasisks korupcijas slazds, kas aprakstīts korupcijas pētnieku klasikas darbos, un būtu nepieļaujami, ja valdība tajā apzināti iekristu,” norādīja “Delnas” direktors Jankovs.

“Delna” norādīja uz līdzšinējo Latvijas praksi, piemēram, ar zaļās enerģijas kvotu izsniegšanu Ekonomikas ministrijas paspārnē. Tā, “Delnas” ieskatā, bijusi nepārskatāma un atbalstījusi atsevišķas privātas intereses, radījusi izmaksu riskus Latvijas tautsaimniecībai. Šis piemērs, “Delnas” skatījumā, spilgti rāda nepārdomātu kvotu ieviešanas risku.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Reklāmu turpina “rullēt” pēc Delnas prasības to izņemt, jau trīs dienas. Stendzenieks liks izņemt rekāmu mēnesi pēc tam, kad Jankovs būs atdevis saņemto naudu. Pēc principa: nauda pa priekšu – krēsli pēc tam.( Informācija internetā – Šīna ziedojumi Delnai).

  2. Tik masīva smadzeņu skalošanas kampāņa, kādu Šīns & co izvērš par iepirkšanos Latvijā, nav redzēta kopš komūnistu laikiem. Laikam oligarhi tur taisa milzīgas naudas summas — uz Latvijas rēķina.

  3. Kapec neviens nekur neuzrada kur ir tereti ienemtie miljoni par iztirgotajam uzturesanas atlaujam? Ja miljoni ir jau ienemti, tad tacu kada vecina vareja ari naudas izlietojumu ari reklamet, bet neka. Skolotaji prasa 15 Ls, naudas nav. Ka tas var but, ja tas bizness tik ienesigs.

  4. Divi varianti – Jankovs dumš jeb nopirkts.

  5. “Patiesības pētniece” cenšas atmazgāties??????????????

  6. redzot- kādas summas un kāds presings sabiedriskajai domai tiek ielikts reklāmā ar traģiskiem tekstiem, drūmām bildēm- ir skaidrs- šajā biznesā tiek pelnīta liela nauda un pelnītāji netaisās šo zelta teļu ļaut nokaut kaut kādas tur sirdsapziņas,identitātes, tautas “atšķaidīšanas”un citādu ar peļņu nesaistītu lietu dēļ. Ne jau darba vietas, nodokļi, ražošanas attīstība, par ko šie bļaustās šiem interesē- tie ir meli un skaļi vārdi. Manos laukos nupat zinu trīs īpašumus,kas ir šadi iegādāti- visi ir personiskai vajadzībai, visiem apkārt augsts žogs un laikam arī trī s darbavietas kopā ir radītas- sargi.Ja šī lieta būtu veidota tā- ka jāinvestē tik un tik ražošanā, lai varētu tad pirkt šīs privātās lietas, tad saņemot uzturēšanās atļauju- tad es vēl noticētu.

Draugiem Facebook Twitter Google+