Mobilā versija
+2.1°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
23. janvāris, 2015
Drukāt

“Delna” vadītājs Jankovs: KNAB nedrīkst sadalīt (2)

Foto: LETAFoto: LETA

"Delnas" direktors Gundars Jankovs.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) nedrīkst sadalīt, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja sabiedrības par atklātību “Delna” direktors Gundars Jankovs.

KNAB sadalīšanas gadījumā tiekot nonākts pretrunās. “Starptautiski KNAB ir atzīts kā laba institūcija, kura ir darboties spējīga. Ja mēs dalām un nododam, pieņemsim, politisko partiju uzraudzību Valsts kontrolei, rodas fundamentāla problēma – Valsts kontrole nav operatīvās darbības subjekts. Ja viņa [Valsts kontrole], kontrolējot politiskās partijas, konstatē darbības, kur jāveic operatīvās darbības – viņa to vienkārši nevar izdarīt, jo nav tādas funkcijas,” skaidroja Jankovs.

Savukārt KNAB nodošana iekšlietu struktūrām arī būtu kļūda. “[Liels] tiesībsargājošo institūciju skaits nonāk viena politiskā spēka rokās. Respektīvi iekšlietu ministra rokās. Nav noslēpums, ka iekšlietu struktūrām pašām ir problēmas,” teica “Delna” direktors.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka pēc biedrības “Delna” ierosinājuma piektdien notiks diskusija par KNAB neatkarības un atbildības stiprināšanas modeļiem. Diskusijā piedalīsies valsts un NVO pārstāvji, kā arī ASV eksperts Gabriels Kuris.

“Delna” 2014.gada nogalē vērsās pie Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas ar aicinājumu organizēt plašāku sabiedrisku diskusiju, tai skaitā iesaistot starptautiskus ekspertus, lai valdībai un vēlētājiem būtu iespēja iegūt argumentētu vērtējumu un priekšlikumus par KNAB darbības uzlabošanu un politiskās neatkarības nodrošināšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Par mūsu nodokļu naudu uzturamais bābu-intrigantu birojs jālikvidē. Nav tur nekā, izņemot skandālus.

  2. Cien. LA redakcija, lūdzu, iepazīstiniet arī ar citu viedokli, vai tad mums nav arī citias nevalstiskas biedrības? šī ‘delna’ nav nekāda auoritāte tautai, mēs šo biedrību uztveram ar smīnu.

Beidzot grib mazināt nodokli pārtikai (2)Vienojas izvērtēt iespēju līdz 5% samazināt PVN Latvijā audzētiem augļiem, dārzeņiem un ogām
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+