×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
13. jūnijs, 2012
Drukāt

“Delna”: Zaķa kā politiķa derīguma termiņš ir strauji iztecējis

Foto - LETAFoto - LETA

“Vienotības” deputāta Dzintara Zaķa reputācija pēc gaismā nākušajām aizdomām par nelikumībām ar auto iegādi ir krietni sašķobījusies, trešdien Latvijas Televīzijas raidījumā “Labrīt, Latvija!” atzina sabiedrības par atklātību “Delna” direktors Kristaps Petermanis.

“Tīri no vēlētāju interešu viedokļa es teiktu, ka šī politiķa derīguma termiņš ir strauji iztecējis. Līdzīgi kā daudziem citiem, tajā skaitā arī no “Vienotības” vidus, kas ir radījuši līdzīgas situācijas,” sacīja “Delnas” direktors.

Par satraucošāko tendenci viņš uzskata nevis paša Zaķa skaidrojumus, “kuri, šķiet, mainās katru otro dienu”, bet to, cik lielā mērā šis jautājums būs aktuāls viņa pārstāvētajai “Vienotībai”.

“Politika ir vieta, kur ir jāstrādā godīgiem cilvēkiem ar labu reputāciju. Un ja reiz tev ir pat ne vienu, bet vairākas reizes paslīdējusi kāja, tad noteikti mums nav tik īss rezervistu soliņš, lai neatrastu spējīgāku cilvēku, īpaši tik nozīmīgā amatā, kādu pašlaik ieņem Zaķa kungs,” sacīja Petermanis.

Viņš arī piebilda, ka Zaķa auto gadījumā būs interesanti sagaidīt ne tikai KNAB, bet arī Valsts ieņēmumu dienesta atzinumu, jo neesot viennozīmīgi skaidrs, ka tur nav noticis juridisks pārkāpums.

Jau vēstīts, ka partijas “Vienotība” Ētikas komisija trešdien plāno izskatīt jautājumu par Saeimas deputāta Dzintara Zaķa iespējamām nelikumībām saistībā ar automašīnas iegādi.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nolēmis savas kompetences ietvaros pārbaudīt portāla “pietiek.com” žurnālista Lato Lapsas iesniegumu par to, vai Zaķis kā valsts amatpersona nav pārkāpis likumā noteiktos ierobežojumus un aizliegumus. Zaķis iepriekš aģentūrai BNS noliedza, ka būtu pieļāvis kādas nelikumības.

Portāls “pietiek.com” vēsta, ka atbilstoši tā rīcībā esošajiem dokumentiem pagājušā gada beigās, iegādājoties automašīnu “Volvo XC60”, Zaķis, iespējams, izvairījies no pievienotās vērtības nodokļa gandrīz 9 tūkstošu latu apmērā samaksas.

Portāls “pietiek.com”, atsaucoties uz tā rīcībā esošu informāciju, ziņoja, ka auto apmēram 40 000 eiro vērtībā (bez pievienotās vērtības nodokļa) iegādājies Zaķim piederošais uzņēmums “Datoru centrs”, taču, tā kā uzņēmumam šādas naudas nav bijis, Zaķis savam uzņēmumam 2011.gadā aizdevis 34 571 latu. Turklāt, lai izvairītos no nepieciešamības vispār maksāt PVN, deputāta kāroto automašīnu “Mūsa Motors Rīga” par 40 100 eiro pārdeva kādai Lietuvas firmai, bet tā tālāk – deputāta firmai.

Pēc automašīnas iegādes, kā rāda dokumenti, Zaķis ar savu firmu noslēdzis vienošanos, ar kuru tā viņam nodod šo auto lietošanā uz Saeimas deputāta pilnvaru laiku. Savukārt šogad 3.aprīlī Zaķa firma “Datoru centrs” jauno “Volvo” viņam pašam ieķīlājusi par 27 971 latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+