×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
10. februāris, 2014
Drukāt

Demiens Hērsts: Es kopēju savu bērnu mākslas darbus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Britu mākslinieks Demiens Hērsts atzinis, ka idejas saviem darbiem aizņemas no bērnu zīmējumiem, jo viņi esot bezbailīgāki.

48 gadus vecais Hērsts tiek uzskatīts par bagātāko no dzīvajiem māksliniekiem.

Viņš uzskata, ka pieaugušie neprotot izmantot visu savu radošo potenciālu baiļu dēļ, taču bērniem šāda īpašība nepiemītot.

Intervijā laikrakstam “The Observer” Hērsts atzina, ka bieži vien aizņemas savu bērnu idejas un paceļ tās “citā līmenī”.

“Mans 18 gadus vecais dēls reiz atnesa mājās no plastmasas kastēm veidotu odu. Snuķīša vietā bija salmiņš, bet spārni taisīti no diega,” stāsta mākslinieks. “Es to atlēju bronzā. Lai izdarītu ko tādu, nav nemaz jāpieliek lielas pūles.”

Saskaņā ar pagājušā gada aplēsēm Hērsta bagātība pārsniedz 200 miljonus sterliņu mārciņu (240 miljonus eiro).

Hērsts, kurš ir pazīstamāko mūsdienu mākslinieku vidū, dažkārt kritizēts par pārāk “bērnišķīgiem” darbiem. “Pasaule ir ļoti sarežģīta. Bieži vien tu skaties uz to un jūties kā bērns. Tas arī ir vislabākais veids, kā uz to raudzīties. No pasaules skatpunkta mēs vienmēr esam bērni,” viņš sacīja.

Hērsts arī norādīja, ka bērni radot mākslas darbus daudz spontānāk nekā pieaugušie. “Pieaudzis cilvēks satrauksies, cik daudz krāsas kārtu viņam būs jāliek un vai darbs nebūs slikts,” uzsver mākslinieks. “Viņi baidās, kamēr bērni vienkārši ienirst procesā.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+