×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
25. marts, 2015
Drukāt

Demisionē Dņepropetrovskas apgabala administrācijas vadītājs Kolomoiskis (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukrainas prezidents Petro Porošenko (attēlā centrā) ir apmierinājis naftas magnāta Igora Kolomoiska lūgumu par atkāpšanos no Dņepropetrovskas apgabala valsts administrācijas vadītāja amata, paziņoja prezidenta preses dienests.

“Valsts galva parakstīja attiecīgu dekrētu, Kijevā tiekoties ar viņu (Kolomoiski),” teikts paziņojumā prezidenta preses dienesta interneta vietnē. Porošenko informēja, ka par Dņepropetrovskas apgabala valsts administrācijas vadītāja pienākumu izpildītāju tiks iecelts Valentīns Rezņičenko.

Kolomoiska demisija notikusi pēc tam, kad bruņoti vīrieši, kas tiek turēti aizdomās par viņa rīkojumu pildīšanu, uz neilgu laiku ieņēma naftas firmas “Ukrnafta” biroju Dņepropetrovskā. Šis incidents radīja bažas, ka izcēlies konflikts starp Kolomoiski un Ukrainas valsti un tas varētu destabilizēt situāciju Dņepropetrovskas apgabalā.

Porošenko sarunās ar Kolomoiski uzsvēra, ka Dņepropetrovskas apgabalam arī turpmāk jābūt “Ukrainas bastionam austrumos un jāsargā miers”. Kolomoiskis, kurš ir viens no Ukrainas bagātākajiem cilvēkiem, bija izbeidzis prokrievisko separātistu mēģinājumus paplašināt savu darbību uz viņa vadīto Dņepropetrovskas apgabalu. Viņš arī finansē vairākus Ukrainas brīvprātīgo bataljonus, kas cīnās pret separātistiem Doņeckas un Luganskas apgabalos.

Dažas dienas pirms Kolomoiska demisijas bruņoti vīri ieņēma energokompānijas “Ukrnafta” un tās meitsabiedrības “UkrTransNafta” birojus Dņepropetrovskā, bet tos atstāja pēc centrālas valdības uzstādīta ultimāta. Kolomoiskis sacīja, ka šie vīri bijuši no privātas apsardzes firmas un mēģinājuši novērst “Ukrnafta” nelikumīgu pārņemšanu. 42 procenti šīs kompānijas kapitāldaļu pieder Kolomoiskim, bet pārējās pieder Ukrainas valstij. Incidents notika pēc tam, kad Ukrainas Augstākā rada (parlaments) pieņēma grozījumus likumā par valsts kompānijām. Eksperti uzskata, ka šie likuma grozījumi faktiski izbeidz Kolomoiska kontroli pār “Ukrnafta”.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. skorpioni burkā.Redzēsim kurš kuru aprīs.Vissmieklīgakais tas, ka Ukrainas valsts iekšējās lietas regulē amerikosu sūtnis.Drīz arī pie mums būs tas pats,uz to pusi iet.

  2. Beņas un Poroša konfliktā iesaistījās ASV vēstnieks Ukrainā. Beņa Porošu varbūt pat saliektu ragā, bet ar ASV nestrīdēties Beņam prāta pieteik.

  3. Nezinītis no Mēness Atbildēt

    Interesanti, kā pusē, Beņas vai Poroha, jābūt Latvijai? Kaut kā veiksmes stāsta republikā nemana dīvainu rosību pat pēc saullēkta. Oligarhu konflikts diez vai beigsies mierīgi, tā ka iespējams Otrais Oligarhiskais.

Draugiem Facebook Twitter Google+