×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
3. oktobris, 2013
Drukāt

Demisionē Lietuvas Seima spīkers un vicespīkers

Gedvils

Trešdienas vakarā no saviem amatiem demisionējuši Lietuvas Seima priekšsēdētājs Vīts Ģedvils un viņa vietnieks Vītauts Gapšis.

 

Šāds lēmums pieņemts trešdien Darba partijas prezidija sēdē.

Atbilstoši valdošās koalīcijas līgumam šie abi amati pienākas Darba partijai un tā uz Seima spīkera amatu izlēmusi izvirzīt Loretu Graužinieni.

Ceturtdien Seimā bija paredzēts balsojums par Gapša atcelšanu no amata, neuzticību viņam bija izteikuši 44 deputāti.

Jau ziņots, ka Viļņas apgabaltiesa 12.jūlijā atzina četras Darba partijas amatpersonas par vainīgām grāmatvedības datu sagrozīšanā. Bijušajam partijas līderim Viktoram Uspaskiham tika piespriests četru gadu ieslodzījums un 23 000 litu (4700 latu) naudassods. Tikmēr pati Darba partija kā juridiskā persona pie kriminālatbildības nav saukta, jo tā nesen apvienojās ar nelielo Leiboristu partiju, tā kļūstot par jaunu juridisko personu.

Tiesa konstatēja, ka visi apsūdzētie, tostarp Lietuvas Seima vicespīkers Vītauts Gapšis, deputāte Vitālija Vonžutaite un bijusī partijas grāmatvede Marina Ļutkevičiene, rīkojošies savstarpējā saziņā, lai viltus ceļā izvairītos no nodokļiem. Vienlaikus tā atzina, ka noziegums veikts Darba partijas interesēs, nevis apsūdzēto personiskās interesēs. Tiesa apsūdzētajiem uzdeva solidāri atlīdzināt valstij nodarīto kaitējumu vairāku miljonu litu apmērā.

Vonžutaitei piespriests trīs gadu cietumsods, bet Ļutkevičienei – gads cietumā, kā arī naudassods. Savukārt Gapšim piespriests 35 700 litu naudassods.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+