×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. marts, 2014
Drukāt

Demisionējis Igaunijas premjers (1)

Foto- AFPFoto- AFP

Igaunijas premjerministrs Andruss Ansips otrdien prezidentam Tomasam Hendrikam Ilvesam iesniedzis demisijas rakstu, vēsta Igaunijas nacionālā raidsabiedrība ERR.

Ansips ar Ilvesu tikās plkst.11. Otrdien Ansips par savu nolūku rakstiski informēja arī parlamentu.

Saskaņā ar Igaunijas likumiem demisionējusī valdība turpina darbu līdz jaunas valdības apstiprināšanai.

Prezidentam pēc premjera demisijas raksta saņemšanas 14 dienu laikā jāizvirza jauns premjerministra amata kandidāts, kuram būs jāveido jaunā valdība.

Premjerministra amata kandidātam tad tiek dotas 14 dienas laika, lai parlamentā iesniegtu ziņojumu par jaunās valdības veidošanas pamatprincipiem. Rīgikogu tad atklātā balsojumā balso par pilnvaru piešķiršanu premjerministra amata kandidātam veidot jauno valdību.

Premjerministram septiņu dienu laikā prezidentam jāiesniedz apstiprināšanai jaunās valdības sastāvs. Prezidentam valdības apstiprināšanai dotas trīs dienas laika.

Ja prezidents jauno valdību apstiprina, tā stājas amatā pēc zvēresta nodošanas parlamentā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Skumji, bet nekas nav mūžīgs?! ĻOTI CIENĪJU IGAUNIJAS PREMJERU VIŅA NOTEIKTĪBAS UN LIELĀS MĪLESTĪBAS DĒĻ PRET SAVU TAUTU! Igaunija viņa premjerēšanas laikā ir ļoti augusi ekonomiski un nostiprinājusies pārējās jomās kā valsts! PRIEKS!!! PRIEKS PAR VIŅA BŪŠANU LATVIJĀ!!! PRIEKS PAR RUNU LATVIEŠU VALODĀ PIRMĀS EIRO BANKNOTES IZŅEMŠANAS SAKARĀ, KAS NEBŪT VIŅAM NEBIJA VIEGLI… VĒLU VEIKSMI UN LABUS PANĀKUMUS TURPMĀKAJĀS DZĪVES GAITĀS!

Draugiem Facebook Twitter Google+