×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
27. janvāris, 2014
Drukāt

Demiters nesaredz, kā atrisināt domstarpības ar “Vienotību” par abu partiju tuvināšanos (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (no kreisās) un Reformu partijas valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc tikšanās ar Reformu partijas pārstāvjiem, lai pārrunātu ar valsts budžeta 2014.gadam izskatīšanu parlamentā saistītos jautājumus.

Reformu partijas (RP) vadītājs Edmunds Demiters nesaredz, kā atrisināt domstarpības ar “Vienotību” par abu partiju tuvināšanos.

“Es pats neredzu risinājumu. Bet tas ir noteikti jautājums ne tikai man, bet ļoti būtiski tas ir tiem politiķiem, kas sevi politikā saredz arī turpmāk,” sacīja Demiters, kurš paziņojis, ka nākamajās Saeimas vēlēšanās nepiedalīsies.

Galvenais problēmjautājums, kas izraisījis domstarpības starp abām partijām, ir “Vienotības” uzstādījums, ka RP biedriem būs jāiestājas “Vienotībā”, lai kandidētu nākamajās Saeimas vēlēšanās.

“Reformu partijas biedri, ko es sapratu pēc pēdējās partijas domes sēdes, pilnīgi kategoriski šādu iespēju noraida. Un te jau jautājums ir daudzšķautņaināks ne tikai par vienota saraksta izveidi, jo Reformu partijai taču pēc frakcijas un valdes ir tomēr vēl vairāki simti biedru, vēl ir 51 deputāts pašvaldībās. (..) Tas uz šo brīdi vismaz priekš manis ir neatbildēts jautājums, jo es neredzu šeit ātru risinājumu,” uzsvēra Demiters.

Viņš norādīja, ka ar “Vienotību” par turpmāko abu partiju sadarbību “nekas nav pavirzījies uz priekšu”, arī konsultācijas nav notikušas.

“Kā jau iepriekš minējām gan mēs, gan “Vienotības” pārstāvji, pēc šīs pietiekoši emocionālā perioda, kas saistīts ar Ministru kabineta izveidi, abām partijām ir tomēr jānomierinās un jāsaprot, kā mēs ejam tālāk uz priekšu,” sacīja partijas vadītājs.

Jau ziņots, ka 27.decembrī abas partijas kopīgi paziņoja, ka vienojušās par partiju tuvināšanos, tostarp koordinētu rīcību Saeimā un kopīga premjera amata kandidāta izvirzīšanu, kā arī par kopīgu startu nākamajās Saeimas vēlēšanās “Vienotības” sarakstā.

Domstarpības RP ar “Vienotību” radās arī pēc premjeres Laimdotas Straujumas norādītā, ka valdībā nevēlas redzēt Danielu Pavļutu (RP), kurš iepriekšējā Ministru kabineta sastāvā bija ekonomikas ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Visas neskaidrības atrisinās zoo mērkaķu bara aplokšņu dakteris ar okupantu tankiem .
    Kas gan 2 kangariem ,ka ūdens lāsēm , ka viena tēva bērniem būtu ko risināt jo naidnieks latvju tauta abiem viens .

  2. Latvietis paliek latvietis ,kur 2 latvieši ,tur 3 politiskās partijas,latvieši savā starpā ne par ko nekad nevienosies.

    • Ko tu muldi? Vienotībai vispār ir bijis liels risks ielaisties ar šo RP. Līdz ar to, nav izslēgta iespēja abām pazust. Mērķis ir sasniegts, valdība izveidota, – tālāk katrs pa savu ceļu. Pavļuts jau tāda šaubīga figūra ir bijusi. Dabīgi, ka labāk iztikt bez viņa.

Draugiem Facebook Twitter Google+