Mobilā versija
+1.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
2. septembris, 2015
Drukāt

Demogrāfs: situācija uzlabojusies no ļoti sliktas uz tikai sliktu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Demogrāfs Ilmārs Mežs.

Situācija demogrāfijas jomā Latvijā uzlabojusies no ļoti sliktas uz tikai sliktu, trešdien preses konferencē par tautas mikroskaitīšanu sacīja ANO Starptautiskās migrācijas organizācijas Rīgas biroja vadītājs un demogrāfs Ilmārs Mežs.

“Situācija kopš 2011.gada tautas skaitīšanas ir uzlabojusies no ļoti sliktas uz tikai sliktu. Vēl ir tāls ceļš ejams, lai sasniegtu elementāru līdzsvara pozīciju, piemēram, lai būtu piedzimuši tikpat cik nomiruši,” sacīja Mežs.

Pēdējo četru gadu laikā un 2015.gadā dzimstība ir ar minimālu kāpuma tendenci. Tomēr joprojām mirušo skaits ir daudz lielāks par dzimušo skaitu. Eksperts teica, ka Latvija ir viena no nedaudzām valstīm, kurā ir tik ilgi un tik izteikts negatīvs dabiskais pieaugums, kam klāt summējas arī emigrācijas zaudējums. Šādu valstu skaits svārstas no septiņām līdz desmit, kuras ir līdzīgi bēdīgā situācijā.

2014.gadā Latvijā piedzima 21 746 bērni, bet mirušo skaits bija 28 466.

Jau ziņots, ka tautas mikroskaitīšanā, kas sākas 2.septembrī un ilgs līdz decembra vidum, apsekos 15 tūkstošus mājokļu visā Latvijā. Adreses atlasītas 41 novadā un deviņās republikas pilsētās.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ir jābūt absolūti stulbam, lai ticētu, ka tas ir dabisks process nevis apzināti izraisīts genocīds.

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotībuDeputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (2)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+