×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
2. septembris, 2015
Drukāt

Demogrāfs: situācija uzlabojusies no ļoti sliktas uz tikai sliktu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Demogrāfs Ilmārs Mežs.

Situācija demogrāfijas jomā Latvijā uzlabojusies no ļoti sliktas uz tikai sliktu, trešdien preses konferencē par tautas mikroskaitīšanu sacīja ANO Starptautiskās migrācijas organizācijas Rīgas biroja vadītājs un demogrāfs Ilmārs Mežs.

“Situācija kopš 2011.gada tautas skaitīšanas ir uzlabojusies no ļoti sliktas uz tikai sliktu. Vēl ir tāls ceļš ejams, lai sasniegtu elementāru līdzsvara pozīciju, piemēram, lai būtu piedzimuši tikpat cik nomiruši,” sacīja Mežs.

Pēdējo četru gadu laikā un 2015.gadā dzimstība ir ar minimālu kāpuma tendenci. Tomēr joprojām mirušo skaits ir daudz lielāks par dzimušo skaitu. Eksperts teica, ka Latvija ir viena no nedaudzām valstīm, kurā ir tik ilgi un tik izteikts negatīvs dabiskais pieaugums, kam klāt summējas arī emigrācijas zaudējums. Šādu valstu skaits svārstas no septiņām līdz desmit, kuras ir līdzīgi bēdīgā situācijā.

2014.gadā Latvijā piedzima 21 746 bērni, bet mirušo skaits bija 28 466.

Jau ziņots, ka tautas mikroskaitīšanā, kas sākas 2.septembrī un ilgs līdz decembra vidum, apsekos 15 tūkstošus mājokļu visā Latvijā. Adreses atlasītas 41 novadā un deviņās republikas pilsētās.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ir jābūt absolūti stulbam, lai ticētu, ka tas ir dabisks process nevis apzināti izraisīts genocīds.

Draugiem Facebook Twitter Google+