×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
8. aprīlis, 2015
Drukāt

Demogrāfs: Valstij nav jāveicina bērnu dzimšana reģistrētās attiecībās (4)

mezs_ilmars2

Demogrāfs Ilmārs Mežs nedomā, ka valstij būtu jāpielieto kādas ietekmes sviras, lai bērni dzimtu reģistrētās attiecībās.

“No valsts politikas es nevēlētos tādas sviras, kas viņus uz vienu vai otru lēmumu mudinātu,” trešdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Mežs.

Viņš norādīja, ka Igaunijā, kur ir krietni labāka demogrāfiskā situācija, ir pat vēl vairāk nereģistrētās laulībās dzimušu bērnu nekā Latvijā. Tiešas paralēlas starp noslēgtu laulību un vairāk bērniem demogrāfs nesaskata.

Jau ziņots, ka pēdējās desmitgadēs palielinājies nereģistrētās attiecībās dzimušo bērnu skaits – ja ’80.gadu sākumā Latvijā ārpus laulības piedzima 12% bērnu, tad 2012.gadā to skaits trīskāršojies, sasniedzot 44%.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Lai dzimst bandu bērni, kuri nezin ne savu māti ne tēvu. Kaut kādi zilie pieņems audzināšanā lai papildinātu izvirtuļu skaitu. Priekš bandu bērniem jau arī ir jātaisa tas nodokļu maksātāju maciņš, jo ģimenes cilvēki gādā paši par savu ģimeni. Drīz dabisko pieaugumu iegūsim uz negribētu bērnu dzimšanas skaitu jo sabiedrība par varītēm grib atkratīties no ģimenes un bērniem.

  2. Ļoti laba doma! Sievietes nereti aizmirst, ka reģistrēta laulība aizsargā sievieti! Ļoti daudz ir gadījumu, kad pēc pārdesmit kopdzīves gadiem vīrietis nomirst, kopīgi sarūpētais īpašums parasti ir reģistrēts uz viņa vārda, bet t.s. civilsieva neko nemanto, jo pēc likuma viņa ir svešs cilvēks! Ja bērns dzimis laulībā, nav diskusiju par to, kurš ir viņa tēvs. Ja dzimis nereģistrētā kopdzīvē, vīrietis bērnu var neatzīt, un tad sievietei jābojā nervi un jāmēģina noteikt paternitāti.

  3. Nosterdamus ir pareģojis, ka šā gadsimta pirmā pusē ģimenes iestādījums izzudīs. Bērnus audzinās galvenokārt valsts, pat ne vientuļās mātes. Diez vai šādu pavērsienu var uzskatīt par vēlamu, bet ko tu padarīsi. Ja valsts uzņemsies bērnu audzināšanu, tad ģimeņu stabilitāte būs apdraudēta. Ģimene nemaz nav akmensciets iestādījums, to ir itin viegli izjaukt. Tālāka sieviešu emancipācija var novest pie ģimenes izzušanas.

    • pilnīgi murgi! tie, kas vairojas, tie lai arī audzina! nevajag nodokļu maksātājie uzgrūst savas demogrāfiskās neveiksmes! citādi sanāk, ka vieni tikai vairojas, diedelē pabalstus, bet citiem par to jāmaksā! turklāt pieredze valstī rāda, ka no pabalstu diedelētājiem izaug tikai jauni diedelētāji, kas nekādu pienesumu valsts budžetā nedos, tikai taisa parādus!

Draugiem Facebook Twitter Google+