×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
12. septembris, 2013
Drukāt

“Demokrātiskie patrioti” plāno startēt gan EP, gan Saeimas vēlēšanās

LETALETA

Biedrība “Demokrātiskie patrioti” partijā plāno pārtapt līdz nākamajam gadam un 2014.gadā startēt gan Eiropas Parlamenta (EP), gan Saeimas vēlēšanās, šodien preses konferencē pastāstīja biedrības valdes priekšsēdētāja un Veselības ministrijas (VM) parlamentārā sekretāre Liene Cipule.

 

Cipule skaidroja, ka partiju nolemts dibināt, jo valstī joprojām ir vērojamas ekonomiskās krīzes sekas, kas izpaužas ar “samērā dziļo sociālo krīzi”, un varētu teikt, ka valstī veidojas arī politiskās krīzes situācija. Biedrības vadītāja pauda viedokli, ka koalīcijas partiju attiecības patlaban šķiet tādas, ka tām ir arvien grūtāk pie vienotā valstiskā lēmuma. Tāpat Cipule saskata riskus, ka arī uz nākamajām Saeimas vēlēšanām šīs partijas “apzināti vai arī nepazināti” novājina viena otru. Tāpēc vēlētājiem ir nepieciešamas alternatīvas, secina viņa.

Cipule arī pauda, ka pašreizējā koalīcija lēmumus pieņem “diezgan lielā steigā, necaurredzami, nedemokrātiski un brīžiem arī bezatbildīgi”, jo katram koalīcijā esot savas ambīcijas.

“Demokrātisko patriotu” dibinātājs Saeimas deputāts Dāvis Stalts, taujāts par turpmākajām attiecībām ar koalīciju un atbalstu tai, skaidroja, ka biedrības uzstādījumi jāsāk pildīt jau tagad, nevis tikai 12.Saeimā – ja būs jāpieņem lēmums, kas būs pretrunā ar biedrības pārliecību, tad, domāju, ka koalīcijā par šo jautājumu būs jārunā. “Nevaru tagad viennozīmīgi atbildēt, ka mēs esam koalīcijas sastāvā,” piebilda Stalts.

Atbildot uz jautājumu, vai biedrības pārstāvji varētu neatbalstīt valdību, Stalts sacīja, ka tās esot “spekulācijas par tēmu “kas notiks, ja notiks””.

“Demokrātisko patriotu” valdes sastāvā ir vēl viena Saeimas deputāte no Reformu partijas (RP) Inga Bite. Viņa norādīja, ka pašlaik no partijas vēl nav izstājusies, bet “tas jautājums noteikti tiks izlemts”, kad biedrība pārtaps partijā.

Arī Cipule pagaidām plāno turpināt pildīt VM parlamentārās sekretāres pienākumus.

Pēc Cipules teiktā, patlaban aptuveni 40% cilvēku nezina, par ko balsot, vai neplāno piedalīties vēlēšanās, tātad ir pietiekami liels to cilvēku daudzums sabiedrībā, kuri jūtas izstumti no demokrātiskiem procesiem.

Jaunā politiskā spēka mērķis paredz “apturēt sociālo krīzi un veidot valstisku politiku”, dibinot partiju, tā darbosies “paplašinātas centriskās politikas ietvarā”. Proti, pēc biedrības pārstāvju domām, Latvijā ir nepieciešama kreisāka politika attiecībā uz nabadzības mazināšanu, veselības aprūpi, demogrāfiju, saglabājot centriski labējo politiku uzņēmējdarbības vides nodrošināšanā un nacionālās ekonomikas jomā.

Kaut arī biedrības pārstāvji iestājās par “valstisku nacionālismu”, viņi “nedala cilvēkus pēc etniskās izcelsmes”. Tāpat “Demokrātiskie patrioti” uzsver nacionālās ekonomikas un uzņēmējdarbības vides nozīmi, kā arī nepieciešamību apkarot ēnu ekonomiku.

Patlaban biedrībai ir vairāk nekā 120 atbalstītāju un biedru, un līdz šim netika strādāts būtiski uz “masveida biedru piesaisti”, savukārt ar šodienas paziņojumu šis darbs sāksies, pastāstīja Cipule. Vienlaikus politiķe pauda pārliecību, ka līdz partijas dibināšanai biedrībai noteikti būs vairāk nekā 200 biedru.

Patlaban “Demokrātiskie patrioti” nenosauc iespējamo premjera kandidātu no savas partijas, jo personāliju vērtēšana notikšot vēlāk.

Jau vēstīts, ka “Demokrātisko patriotu” pilnsapulcē ievēlēta jauna valde, kuras uzdevums ir sagatavot biedrību partijas veidošanai.

Biedrības jaunajā valdē strādās valdes priekšsēdētāja Liene Cipule, biedrības dibinātājs un valdes priekšsēdētājas vietnieks Dāvis Stalts, valdes locekļi Inga Bite, Kalvis Vītoliņš, Druvis Kleins, Edmunds Griģis un Guntars Krasts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+