×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. septembris, 2012
Drukāt

Demokrātu politiķis izpelnās nopēlumu, republikāņus pielīdzinot Gēbelsam

Visa ASV politiskā spektra nosodījumu izpelnījies demokrātu partijas Kalifornijas štata priekšsēdētājs Džons Bērtons, kurš republikāņu priekšvēlēšanu taktiku pielīdzinājis bēdīgi slavenā nacistu propagandista Jozefa Gēbelsa meliem.

Bērtons sarunā ar laikraksta “San Francisco Chronicle” žurnālistu demokrātu nacionālajā konventā Šarlotē, Ziemeļkarolīnā, apgalvojis, ka republikāņi melo, lai uzvarētu cīņā par Balto namu. “Viņi melo, un viņiem nerūp tas, ka cilvēki zina, ka viņi melo. Jozefs Gēbelss – ir lieli meli, turpiniet tos atkārtot,” sacīja Bērtons. Viņa izteikumi tūlīt pat izpelnījušies Republikāņu ebreju koalīcijas nopēlumu.

“Džonam Bērtonam vajadzētu zināt ko labāku par to, kā iesaistīt nacistus un viņu upurus mūsu šā brīža politiskajās debatēs, bet, kā šķiet, aizvainojums, ko šādas piezīmes izraisa holokaustā izdzīvojušajos un viņu ģimenēs, viņam rada mazāk raižu, nekā izredzes iegūt labumu partijai,” skaidroja koalīcijas pārstāvji.

Prezidenta Baraka Obama vēlēšanu štāba pārstāvis Bens Labolts apliecināja, ka Bērtona izteikumi neatspoguļo kampaņas uzskatus. Šie izteikumi, “saprotams, neatspoguļo kampaņas uzskatus”, sacīja Labolts. “Politiskajā diskursā tam nav vietas.” Bērtons arī veltījis samērā vulgāru apzīmējumu republikāņu viceprezidenta amata kandidātam Polam Raienam, kurš republikāņu nacionālajā konventā, oficiāli pieņemdams nomināciju, izteicis daudzas visai apšaubāmas tēzes, ar to izpelnoties plašu nokaunināšanu. Pats Bērtons vēlāk bija spiests sniegt paskaidrojumus.

“Es republikāņus nenosaucu par nacistiem, un to es nekad nedarīšu. Patiesībā es šo vārdu pat nelietoju,” sacīja Bērtons. “Ja Mitu Rimniju, Polu Raienu vai republikāņus ir aizvainojis tas, ka es viņu kampaņas taktiku esmu nodēvējis par lieliem meliem, es pazemīgi atvainojos viņiem vai arī ikvienam, kurus šis komentārs varētu būt aizskāris.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+