×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Hermīne, Estere
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
4. februāris, 2017
Drukāt

Egila Līcīša feļetons: Dēmons laižas pār Ameriku (10)

Foto - REUTERS/LETAFoto - REUTERS/LETA

Diezgan daudzi periodikas lasītāji, CNN skatītāji domā, ka bij. Baltā, tagad Melnā nama saimnieks Donalds Tramps lēmumus pieņem mēnesnīcā, pēc tam kad aplidojis Savienotās Valstis uz slotas. Gaismiņai svīstot, iedziedas Kentukī gaiļi, auļotājs prezidents pēc avioreisa piezemējas Ovālajā kabinetā un guļamistabā pie Melānijas sāniem atvēlē pāra stundiņas miegam, līdz Vašingtonas ielās atkal iedegas spuldzes. “Red bull”, džima bima vai daiļās slovēnietes uzkurināts, sirmgalvis ar jaunekļa vai bifeļa sparīgumu dara godu Republikāņu partijai. Trīs nedēļas kalpodams Amerikai un pildīdams pasaules valdnieka pienākumus – ko tik nonstopā nav paveicis! Jābrīnās, kur 70 gadu vecumā cilvēkam rodas atjaunojamie energoresursi polarizēt planētu!

Mīkstākus cilvēkus Savienoto Valstu 45. prezidents esot atbaidījis, un tie ASV politiskās pārvaldes maiņu uztver ar grūtām nopūtām un bungošanu ielās. Turpretim cilvēces otrai pusei sniedzis spēcinājumu, iekvē­linājis un izkausējis simpatizējošo vēlētāju sirdis, uzcītīgi pildot amerikāņu tautai dotos solījumus. Amatā misters Tramps darbojas ar veikalnieka kampienu, nevis kā no lupatiņām sašūts memļaks lellis. Prezidents atklājies kā rūdīts nacionālists un, būdams vecmodīgs kungs, grib atjaunot Ameriku dižumā un dailē, kādu to savām acīm skatīja balto dusmīgo vīriešu sentēvi kovboja Bizonu Bila ziedu laikos. Kategoriskais vīrs tur doto vārdu. Kas nepiekrīt prezidenta politikai, raušus nolido no amatkrēsla kā naivā tieslietu ministre Sallija. Kurš skribents uzdrošinās runāt pretī, tam pavēlē aizvērt žaunas. Trampam narcisisms esot arodslimība. Dritvaikociņ, kurš politiķis nav lipīgās pašslavināšanās sērgas pārņemts un spoguļa priekšā ar bijību neuzlūko savu izcilo rumpi!

Īsā laikposmā padarījis tik pulka, cik miegains valsts galva visā pilnvaru periodā, misters Tramps nopelnījis nedalītu žurnālistu uzmanību. Par Ņujorkas skaistuli sarakstīts bezgala daudz. Viņa sacītā atreferējumi plašos laukumos rotā vietējo un meksikāņu mediju pirmās lapas. Tramps mūsu valsts aģentūru ziņu lentēs iekarojis pastāvīgu informatīvo vietu un droši vien nokļuvis līdz “Žeņmin Žibao” centrālorgāna jaunākā numura vākam.

Uz katru prezidenta tvitera domugraudu demokrātiski noskaņotā brīvā prese atbild, mazākais, ar bukletu, pievienojot neskaitāmu ekspertu slēdzienus – zirgu zviedzienus par lietām, ko Tramps sastrādājis ne pēc etiķetes. Savdabīgo, rokstāram līdzīgo puisi pētī zinātnieki, kuru bizness ir noteikt personības rakstura iezīmes pēc ausu izmēra, pēdas reljefa un ķermeniskās valodas. Šie tālredzīgie džentlmeņi jau mācēja paredzēt nenovēršamu Hilarijas uzvaru vēlēšanās. Okei, ekspertu domas bieži ir granulēts materiāls kaķu tualetei, bet prezidentu regulāri hipnotizē indīgākās preses kobras komentētājas un stilbos metas rotācijas mašīnu šakāļi reportieri. Ja Trampa kungs nebūtu pagatavots no cieta, izturīga materiāla, jau būtu ultraliberāļu kritikas uguns pārogļots. Bez mitas zem impīčmenta zobena cieš, kad plēš neaizdzijušas rētas un ar sāls kārtiņu apkaisa svaigi durtās brūces.

Arī Eiropā uzsilis dūmu detektors un jau iedarbināta trauksmes signalizācija, ka tēvocis Sems rada draudus. It kā ASV prezidentu apsēdis ļauns gars, kas specializējas Eiropas Savienības sagraušanā. Bet Tramps taču nav visuspēcīgs jenkijs, kurš valdītu vēl otru puskontinentu ar 500 miljoniem iedzīvotāju! Mums pašiem ir godbijīgi kristieši – valstu pirmās personas, vadītāji. Bet arī viņi nav zelta gabaliņi un baltie gulbji. Rekur, franču prezidenta kandidāts mesjē Fijons savai madāmai kosmētikas maciņā paslepu esot miljonu eiro uzšķiņķojis no valsts kases – tronis Tileriju pilī tutū.

Toties Trampa stingrās rokas politika uztaisījusi dūšu latviešu politiķiem. Partiju skrīveriem veicīgi liek rakstīt programmas bez šitiem “atbalstīsim”, “uzlabosim”, bet valdībai – izvērst operatīvās darbības. Ja tāds vecis ar olām kā ASV prezidents padzirdētu, ka viņa valstī pusei štatu darbaļaužu maksā algu aploksnēs vai ne visās skolās mācības notiek amerikāņu valodā – God save isteblišmenta ādu! Nakts laikā kājām gaisā nostādītās sistēmas pavērstu normālā stāvoklī! Tā iedrošināti, mūsējie, kas klusi kā pelītes tupēja TV studijās, nervozēdami, ka atklās viņu valstiskas domāšanas trūkumu vai mazvērtības kompleksu, no četrrāpus piecēlušies kājās. Pārtrauks mūžīgo utošanos ar “tas nav vienas dienas jautājums” un “drīzu risinājumu nepiedāvāšu”. Brigmaņa kungs cirtis kulaku uz galda, pieprasīdams partijā lielākas pilnvaras, Ministru prezidents sēdē pirmoreiz uzrūcis, bet Artuss vēl vairākiem cilvēkiem ar uzsvaru sacījis – jūs ziniet, kas es esmu!

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. kaut kā presē saistībā ar Trampu vārds tiek dots tikai lielākajiem kretīniem un sorosiešiem

 2. Ej, Līcīt, kāpēc tu esi tik dumš.

 3. CNN – communist nonsense net, jeb shitleristu ziņas

 4. Tici man! USA iztiks un pat neklausās/ nelasa NABAGMĀJAS kranču vau, vau, vau …
  Donalds Tramps kā prezidents/ valdības vadītājs bija USA tautas izvēle…
  Pat NABAGMĀJAS krančiem nu nāksies ar to samierināties, ja jau USA armija nāk palīgā NABAGMĀJAI …

 5. ja tas būtu feļetons , tad būtu jāpasmejas . Te var pasmieties tikai par autoru – sorosiešu kalpu

 6. Dēmons ar visu savu bandu jau ir iesēdies Kremlī.

 7. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Ja nav iespējams mainīt jebko, kas nešķiet gana ideāls, bet no kā nav iespējams izvairīties – atliek vienīgi izmantot iespēju manīt attieksmi pret to.”

  Un, arī: “Nav jēgas “ķert kreņķi” par divām lietām – par to, ko var labot (tāpēc, ka VAR to mainīt), un par to, ko nevar labot (tāpēc, ka nav jēgas “cepties” par to, ko NEVAR ietekmēt).”

  =======

  Mediju ziņa (20.01.2017.): _Internetā esot “noplūdināts ziņojums”, ko esot “sagatavojis kāds bijušais Lielbritānijas izlūkdienesta darbinieks, kura identitāte neesot aktualizēta un kurš izsaka aizdomas, ka Kremlis, iespējams, jau vismaz 5 gadus varētu būt aktīvi veidojis sadarbību ar Trampu”. “Taču pats Tramps to noliedz un uzsver, ka Krievijā viņam nav pilnīgi nekādu biznesa interešu”, liecinot “vēl kāda cita informācijas avota internetā nplūdinātas ziņas”. Savukārt, “balstoties uz šādu u.c. taml. pa interneta pažobelēm sagrābstītu “informāciju”, tiek ģenerētas arvien turpmākas tādas pašas visnotaļ diskutablas kvalitātes un uzticamības “ziņas”, kas tiek izplatītas tā dēvētās “rietumdemokrātiski orientēto sabiedroto bloka dalīblocekļu” kontrolētajos masmedijos, tajā skaitā arī šajā valstī – piemēra pēc: “Parādi, kas ir tavi draugi, un es pateikšu, ka esi tu pats – ja šo kritēriju piemēro Donaldam Trampam, tad kļūst skaidrs, ka jaunievēlētais ASV prezidents ir cilvēks, kas nekautrējas vairot savu bagātību, ņemot talkā šaubīgas izcelsmes krievu naudu. Tramps apgalvo, ka nekad klātienē nav ticies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, taču uzskata, ka mācēs atrast kopīgu valodu ar Kremļa saimnieku. (2017. gada) 20. janvārī Tramps stāsies ASV prezidenta amatā, un viņš apņēmies ievadīt jaunu laikmetu ASV un Krievijas attiecībās. Runas par iespējamo Trampa un Putina draudzību izraisa pamatotu satraukumu Latvijā un citās Krievijas kaimiņvalstīs, liekot uzdot jautājumu, cik gan ciešas bijušas Trampa līdzšinējās saites ar Maskavu. (u.t.t., u.t.j.pr.)” – šīs konkrētās “ziņas” autors ir kāds “Ģirts Kasparāns”, kas šo “ziņu” ir publiskojis masmedija “latvijas avīze” (tautā dēvēta arī par “LA-vīzi”) apgādā…_
  ——-
  .
  “SVEŠĀ valstī mainās vara – ko lai MUĻĶU zeme dara!?!…”
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “āmurikā” mainās vara ~
  Ko lai “krīzes šokā” dara,
  Tie, kas iepriekš “līda… (ķēķī)”,
  CITAM “bosam”, ilgu strēķi???…

  ‘Jeņķos’ “polit-haoss” valda:
  “Waitenhauzē” – TRUMPIS galdā,
  “obanānam” – “vilka pase”,
  “masmēdekļi” – ‘fišku masē’.
  “Protrestanti” lasās baros,
  Klīst pa ‘štrāsēm’ novakaros,
  Ķērcot “F..ING!!!”, unisonā,
  Ko šiem suflē megafonā.
  “twitter”bedrē – lumpeņkaujas:
  ‘Frīki’ “mellām mutēm” raujas,
  Caurām diennaktīm ar spamu,
  TRUMPI gānot – ne…(“blekbamu”).
  “deRmoliberastu” skapī,
  “aktīvisti” – rīstās knapi,
  “pasīvisti” – ziepē… (speķi):
  “Wow – kam TAGAD līst zem deķa?…”

  “Austrumkrajā” – šampis dzirkstī,
  ‘Pontus veijerā laiž pirksti’,
  Diskusijās – ‘mēles saldas’:
  “Jeņķos BEIDZOT ‘korišs’ valda!!!
  TAGD – ‘sabīdīt var štelles’,
  Lai (vairs) fōna lupatlelles,
  “Bosiem” nemaisās pa kājām ~
  Kā sen (Jaltā) “sarunājām”!!
  “obanāns” – lai rāpjas palmā:
  Turpmāk CITA “Bosa” galmā,
  Vērts būs ‘fektēt’ “domubiedrus”,
  Nevis – liet pa tukšo sviedrus!…”

  (G)ejrōpā – ‘iet biezā sviestā’,
  Katrā sīkā “zarnumiestā”,
  Un (pat) “vadošajā blicē”,
  Rukšķi, kas pie SILES ‘zicē’:
  Esot “ienākusies baža” ~
  “Brexits” JAU ir baigā ‘laža’,
  TAGD – TRUMPIS vēl nāk virsū?!
  ‘Ordnungs’ pasaulē = ‘pa (t)irsu’!!!
  Ko lai ‘štuko’, kur lai ‘deso’?
  Par ko iespringt, dēļ kā stresot??
  Kam drīkst ticēt, kuru(s) klausīt
  (Bet – BEZ ‘riskiem ķert starp ausīm’)???…”

  “eurolatv(ĀN)ijai” = ‘šaize’:
  “SVEŠA “jeņķu” kalpu maize,
  Gadiem diņģēta un grauzta ~
  Vai tiks “tradīcija lauzta”?!
  Ko lai TAGAD glu(m)ie dara,
  JA vairs nebūs “hibrīdkara” ~
  Kas šai “valstī” turpmāk “bankos”,
  SVEŠOS OKUPANTU tankos?…
  Tie, kas “hibrīdpropagandā”,
  ‘(P)iziepējās’ “bamšļa bandā” ~
  Ko lai APMELO un lamā,
  “masmēdekļu” lumpeņspamā??
  Kā lai TAGAD “slāvus” gānī,
  JA – šiem (kopā!) briestot plāni,
  “Pokerā ar ‘jeņķu’ trumpjiem” ~
  ‘Piegriezt krānu piķa pumpjiem’?!?
  Kam lai TAGD bučo… (kājas),
  JA no jeņķu “baltās mājas”,
  “Signāli” nāks “pretrunīgi” ~
  Kan lai vergo, padevīgi?!???…”

  SVEŠĀ(s) zemē(s) mainās vara ~
  Diez – ko MUĻĶU zeme dara,
  Vai “bez ziepēm (…) lien” un kauna,
  SVEŠIEM “saimniekiem”, no jauna?…

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” un taml. necilu “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Zilaļģu festivāls

Ūdens temperatūra vairumā Latvijas upju un ezeru sasniegusi +18.. +22 grādi. Sagaidāms, ka siltā laika ietekmē tuvākajās nedēļās turpināsies zilaļģu vairošanās.

Veselības inspekcija skaidro, ka zilaļģes ir dabiski iekšzemes un jūras ūdens organismi, bet problēmas var radīt to masveida savairošanās – tā saucamā ūdens ziedēšana, jo daļa zilaļģu sugu ir potenciāli toksiskas un, atmirstot ūdenī, var izdalīt toksīnus. Peldētājiem šie toksīni var radīt alerģiskas ādas reakcijas, acu un gļotādas kairinājumu, bet mājlopi, kas tiek dzirdināti ar šādu ūdeni, var akūti saindēties un pat aiziet bojā. Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās ne vien Vecāķu, bet arī Daugavgrīvas un Vakarbuļļu peldvietās.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+