×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
20. decembris, 2015
Drukāt

Demonstranti izdemolē Ženēvas centru (4)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Šveices pilsētā Ženēvā 19.decembra vakarā notika neatļauta demonstrācija, kuras dalībnieki izdemolēja pilsētas centru, protestējot pret budžeta līdzekļu apcirpšanu alternatīvajai kultūrai, 20.decembrī paziņoja policija.

Daudziem luksusa veikaliem un bankām tika izsisti logi vai to sienas tika apķēpātas ar grafiti un tādiem paziņojumiem kā “Bagātnieki ir neglīti” un “Piekāst šo sabiedrību”.

Ženēvas galvenā teātra – 19.gadsimtā celtā Lielā teātra – fasāde un skulptūras pie tā ieejas tika apšļāktas ar melnu un citu toņu krāsu, kam pa virsu vietām tika uzķēpāti balti grafiti.

Ženēvas policijas preses sekretārs Žans Filips Brants atzina, ka nodarītais “posts ir ievērojams”.

Demonstrācijas organizētāji sociālajos medijos aicināja protestēt pret līdzekļu samazināšanu alternatīvajai kultūrai laikā, kad Ženēva “subsidē Lielo teātri – buržuāziskas kultūras vietu ar cenām, ko vairums cilvēku nevar atļauties”.

Demonstrācija sākās ap pulksten 22 (23 pēc Latvijas laika) pie centrālās dzelzceļa stacijas. Uz to ieradās ap 400 cilvēku, tomēr lielāko daļu postījumu nodarīja apmēram 30 cilvēku grupa.

Policija veic izmeklēšanu, lai noskaidrotu galvenos vaininiekus, bet vēl nav nevienu aizturējusi.

Svētdienas rītā sākās Lielā teātra fasādes tīrīšana.

Ženēvas kantona drošības ministrs Pjērs Modē laikrakstam “Tribune de Geneve” pauda sašutumu par šo “neciešamo vandalismu”.

“Mums ir darīšana ar profesionālu huligānu bandu,” sacīja Modē, aicinot “smagi sodīt” vaininiekus.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. tā “alternatīvā kultūra”, kas izpaužas kā profesionāls huļigānisms, ir multikulturālas sabiedrības nihilisma izpausme un etnisko vērtību (“buržuāziskas kultūras”) noliegums.

  2. Tā nav huligānu banda, kreiso .. aktivitātes jau sen jūtamas Eiropā! Jautājums tas pats vecais- kam tas ir izdevīgi?

  3. budžeta apcirpšana altrnatīvajai kultūrai… hm… kas tas ir? Nabags jau tur neviens nav, ne tādā izpratnē ka mēs domājam – vienkārši nav baigi daudz naudas…

  4. Bagātie piešķir naudu sev un savām izklaidēm, bet nodokļu maksātājusus apsaukā par vandāļiem!
    Viss ir koferī!

Draugiem Facebook Twitter Google+