×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
23. janvāris, 2018
Drukāt

Denacionalizēto māju īrnieku pārcelšanās pabalstiem nepieciešami 7 miljoni (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja otrdien, 23. janvārī, noteica, ka 2019.gadā dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalstiem būtu nepieciešami 7 miljoni eiro, ja 50 % jeb 3,5 miljonus eiro nodrošinās valsts, kā tas paredzēts normatīvajos aktos, portālu la.lv informēja Rīgas dome.

“Pēdējo reizi pārcelšanās pabalsti tika izmaksāti 2009.gadā, bet pēc tam valsts visus šos gadus pēc kārtas atteica līdzfinansējumu pabalsta izmaksai. Līdz ar to dzīvokļu rindā esošie denacionalizēto namu dzīvokļu īrnieki nevar atrisināt savas mājokļa problēmas, izmantojot šo palīdzības veidu,” vēsta Rīgas dome.

„Jau devīto reizi pieņemam lēmumu par pabalstiem nepieciešamo summu un apliecinām, ka pašvaldība ir gatava pārcelšanās pabalstiem rezervēt 3,5 miljonus eiro. Diemžēl mūsu iniciatīvai līdz šim nav sekojusi valsts rīcība, piešķirot līdzfinansējumu. Cerēsim, ka Latvijas simtgades gadā tas beidzot atkal notiks,” saka Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko.

Rīgā šā gada 1. janvārī bija reģistrētas 335 personas (ģimenes) no denacionalizētām mājām, kas vēlas saņemt dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalstus. Uz šo pabalstu var pretendēt personas (ģimenes) ar noteiktiem ienākumiem, kuras dzīvo denacionalizētajās vai likumīgajiem īpašniekiem atdotajās mājās un ir lietojušas tajās dzīvojamo telpu līdz īpašuma tiesību atjaunošanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Paņem atpakaļ no "LABA" Atbildēt

  Nil. paņem atpakaļ miljonus, ko uzdāvināji no rīdzinieku kabatām, miljonus savai aģitbrigādei ‘Laba” un būs naudiņas cik uziet, Labi, Nil, izdarīsi?

  Beidz sūkstīties par valdību, tas izskatās nesmuki, ka Rīgas valdības galva lamā valdību kā mietpilsonis, kaut ne šoreiz, bet bija gan, ka “valdības namā zog pildspalavas” vai tml.
  Kaut tevi tava amatpersona Baiba Rozentāle (apbalvo viņu!) nosauca TV 24 raidījumā par valstsvīru – tu neizskaties gan pēc tāda, pat ne 10 %.

  Un ja tu likvidētu “Rīgas namu pārvaldnieku” – oi, oi, oi, cik rīdzinieku naudas tgu ieekonomētu, ka trīsreiz varētu vairāk samaksāt mums, denacuinakizētajiem īrniekiem.

  Nāk vēlēšanas uz priekšu Nil, tā tu iegūsi daudz balsu, labi? Vairāk nelamā valdību, tas nav smuki.

Draugiem Facebook Twitter Google+