Sports
Ziemas sports

Deniss Vasiļjevs vāc ziedojumus, lai varētu trenēties daiļslidošanā 16

Deniss Vasiļjevs, foto: EPA/LETA

Latvijas talantīgais daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs, kurš nupat Eiropas čempionātā Čehijā izcīnīja augsto septīto vietu, vāc ziedojumus, lai varētu trenēties un startēt augstā līmenī.

Vasiļjevs savā mājas lapā ievietojis saiti uz sportistu pūļa finansējuma vākšanas vietni pursu.it, kur pagājušajā gadā ievietotajā rakstā norādīts, cik daudz un kam nepieciešama nauda.

Treniņi, lidošana: trīs mēneši Sočos 4000 eur

Treniņi, lidošana: trīs mēneši Parīzē 5000 eur

Vasaras sezona Parīzē un Sočos 8000 eur

Personīgais treneris – 60 eur stundā, divas reizes nedēļā, kopā 5760 eur

Baleta nodarbības: 60 eur stundā, viena stunda nedēļā, gadā 2880 eur

horeogrāfija: īsā un garā programma 4000 eur

fizioterapija/masāža – pēc nepieciešamības, 65 eur stundā

Tāpat lielas ir arī ekipējuma izmaksas. Piemēram, treniņu apģērbs maksā 400 eiro, bet kostīmi katrām sacensībām – 2000 eiro. Jāmaksā par ledu nepilni 5000 eiro gadā, bet trenera klātbūtnei sacensībās nepieciešami 4000 eiro.

Tātad kopā vienā gadā jaunajam sportistam nepieciešami vismaz 40 tūkstoši eiro. Tagad viņš trenējas Šveicē pie slavenā Stefana Lambjēla, bet informācija par ziedojumiem nav atjaunota vai izņemta no mājas lapas, un domājams, ka izmaksas nav mazinājušās – jo augstāka līmeņa atlēts un treneris, jo vairāk naudas nepieciešams.

Saistītie raksti

17 gadus vecā Vasiļjeva vecāki dzīvo un strādā Daugavpilī, ir vienkārši cilvēki un paši tādas summas nespēj nodrošināt. Viņš ir Latvijas Olimpiskās vienības B sastāvā, kur gan finansiālais atbalsts ir ļoti neliels. Palīdz Daugavpils olimpiskais centrs un Latvijas Slidošanas asociācija. Pursu.it informācija liecina, ka Denisam Vasiļjevam saziedoti 32100 ASV dolāru un šī kampaņa ir beigusies.

Marta beigās Helsinkos risināsies pasaules čempionāts daiļslidošanā, kur Vasiļjevs centīsies atkal iepriecināt līdzjutējus. Viņa mērķis ir startēt olimpiskajās spēlēs un arī cīnīties par uzvaru. Lambjēls, ja reiz uzņēmās ar viņu strādāt, redz Latvijas sportistā lielu potenciālu.

LA.lv