×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. janvāris, 2015
Drukāt

Depa kārtējais klauns kriminālkomēdijā “Mortekajs”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ar Čārlija Mortekaja lomu kriminālkomēdijā „Mortekajs” viens no Holivudas talantiem Džonijs Deps kārtējo reizi atveidojis klaunu, liekot uzdot jautājumu, kas varētu sabiedēt daudzus viņa fanus: vai Depa karjerai maz iespējams cieņas pilns turpinājums?

70. gados publicētā Kirila Bonfinjoli triloģija par aristokrāta-deģenerāta Mortekaja piedzīvojumiem ātri iemantoja kulta statusu ne tikai angliski, bet arī spāniski, franciski, itāliski, vāciski un japāņu valodā runājošajās valstīs, un pagājušā gada februārī tapa zināms, ka Holivuda atvēzējusies uz jaunas franšīzes radīšanu. Galvenajā lomā pieaicinātais Džonijs Deps ir droša ķīla, lai šis projekts finansiāli neizgāztos ar lielu būkšķi, tāpat arī pirmajā filmā pieaicināto aktieru vārdi, un Jūens Makgregors, Gvineta Paltrova, Pols Betanijs, Džefs Goldblūms ir slavenākie no tiem. Turklāt šī ir filma, kurā aktiera un režisora tandēmā jau otrreiz sastrādājies Deps un Deivids Keps, taču par veiksmi to nudien nenosauksi. Jo, kaut arī literārais pamats dod brīvas rokas karikatūrai, uz ekrāna nonākusi kārtējā kriminālkomēdija, kas, aizlienējusi elementus no neskaitāmām priekštecēm, stabili stāv uz sliktas gaumes robežas.

Čārlijs Mortekajs ir aristokrāts, kura jaunākais projekts – piedauzīgu ūsiņu izaudzēšana – viņam pašam šķiet daudz svarīgāks par miljoniem lielajiem parādiem. Tos dzēst viņam piedāvā sievas pielūdzējs un likuma sargs inspektora Mārtlenda personā, kuram jāatklāj Goijas gleznas zādzību. Mortekajs nemitīgi iekuļas nepatikšanās, viņš ir spiests stāties pretī gan britu likuma aizstāvjiem, gan alkatīgiem krieviem un amerikāņiem, gan atriebes kāriem ķīniešiem, un visa šī jezga ir tik nebaudāma, ka iezīmē trijiem Oskariem nominētā Džonija Depa karjeras skumjāko posmu. No turienes gan viņu, visticamāk, izvilks Trakais Cepurnieks topošajā filmā par Alises piedzīvojumiem un Džeks Sperovs kārtējā „Karību jūras pirātu” sērijā, kas kinoteātros nonāks 2017. gadā.

UZZIŅA:

„Mortekajs”/”Mortdecai”

ASV, 2014.

Režisors:

Lomās: Džonijs Deps, Gvineta Paltrova, Jūens Makgregors, Olīvija Manna, Pols Betanijs, Džefs Goldblūms, Olivers Plats, Toms Hārdijs, Maikls Kalkins, Džonijs Pasvoļskis,

No 23. janvāta „Kino Citadele”, „Cinamon”, „Multikino”, „Splendid Palace”, Cēsīs, Liepājā, Siguldā, Valmierā, Ventspilī

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+