×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
8. maijs, 2012
Drukāt

Depardjē atklās starptautisko mūzikas un kino festivālu Jūrmalā

depardje_zerars

Leģendārais franču kinoaktieris Žerārs Depardjē jūlijā atklās Starptautisko festivālu “Mūzika & kino 2012”, kas no 9. līdz 15.jūlijam notiks Jūrmalā, aģentūrai BNS pavēstīja festivāla rīkotāji.

Starp festivāla visiem būs arī arī krievu rakstnieks, aktieris un režisors Jevgēņijs Griškovecs, romantiskā “indie” popgrupa no ASV “Brazzaville”, mūzikas virtuozi no Austrijas “Igudesman & Joo”, Krievijas rokmūzikas klasiķu grupa “Aukcion”, kā arī Argentīnas mākslinieki ar tango šovu “Tango aromāts”.

Festivāla atklāšana paredzēta 9.jūlijā ar Igora Stravinska operas oratoriju “Ķēniņš Edips” Depardjē un Marijas teātra solistu, orķestra un kora izpildījumā. Depardjē iestudējumā iejutīsies Teicēja lomā, tādējādi iemiesojot libreta autora Žana Kokto garu un redzējumu. Iestudējuma režisors ir Vasilijs Barhatovs, diriģents – Marijas teātra diriģents, Mihailovskas teātra muzikālais vadītājs Mihails Tatarņikovs. Šogad martā notika Depardjē un Marijas teātra kopdarba Eiropas turneja, un inscenējums ar sajūsmu tika uzņemts Parīzē, Dortmundē un Ženēvā.

10.jūlijā paredzēta popgrupas “Brazzaville” uzstāšanās, kuru laikraksts “The New York Times” dēvē par Losandželosas izsmalcinātāko grupu, tās mūzika klausītājus aizvedīs romantisku noskaņu pilnā ceļojumā.

Savukārt 11.jūlijā gaidāms krievu rokmūzikas klasiķu un “Ļeņingradas rokkluba” dalībnieku grupas “Aukcion” koncerts, kurā tā piedāvās īpašu vasaras programmu. Tajā skanēs gan pazīstamas melodijas, gan skaņdarbi no 2011.gada rudens albuma “Juļa” (“Юла”). Savas pastāvēšanas 35 gadu laikā šis būs tikai otrais grupas koncerts Latvijā.

12.jūlijā cilvēks-teātris, Krievijā populārais rakstnieks, aktieris un režisors Jevgēņijs Griškovecs uzstāsies kopā ar grupu “Bigudi”. Pirms 10 gadiem Rīga bija viena no pirmajām pilsētām, kurā Griškovecs iepazīstināja skatītājus ar savu dziesmu projektu. Rīga arī kļūs par pilsētu, kur šis muzikālais stāsts noslēgsies. Pēc vasaras koncertu sērijas Griškovecs plāno teikt ardievas savas dzīves “muzikālajam posmam”.

13.jūlijā dziedātāja Mariela Martinesa, mūziķu trio un Argentīnas tango deju pāri radīs uz skatuves īstu tango atmosfēru, aizvedot skatītājus uz tipisku Argentīnas kafejnīcu, vienlaikus sniedzot ieskatu hronoloģiski precīzā vēsturē un stilu attīstībā. Šie mākslinieki spēj piešķirt tango maksimāli piesātinātu izpildījumu, jo paši ir dzimuši Buenosairesā un jau iemantojuši dzīvas leģendas statusu.

Savukārt 14.jūlijā notiks grupas “Igudesman & Joo” uzstāšanās. Trakulīgie mūzikas virtuozi un Gidona Krēmera mīluļi spīdoši apvieno nopietno mūziku ar humoru, trikiem un jokiem.

Festivālu organizē producentu centrs “ASG Production”, to atbalsta Jūrmalas pilsētas dome un Latvijas Kultūras ministrija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+