×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
20. maijs, 2013
Drukāt

Depardjē Putinu salīdzina ar Jāni Pāvilu II

Foto - AFPFoto - AFP

Skandalozu slavu iemantojušais Francijas aktieris Žērārs Depardjē pielīdzinājis Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu bijušajam Romas katoļu baznīcas pāvestam Jānim Pāvilam II.

Sarunā ar Krievijas laikrakstu “Komsomolskaja Pravda” Depardejē izteicās, ka lepojas ar Putina paveikto viņa 13 varas gados. “Man ir daudz krievu draugu. Piemēram, Putins. Es pateikšu, ko par viņu domāju – Krievijas tautai ir vajadzīgs tieši tāds cilvēks, ar krievu raksturu. Putins mēģina tautā atgriezt kaut nedaudz pašcieņas,” prātoja aktieris, kurš gada sākumā, bēgot no nodokļu paaugstinājumiem Francijā, pieņēma Krievijas pilsonību. “Man viņš šķiet līdzīgs bijušajam Francijas prezidentam Fransuā Miterānam vai pāvestam Jānim Pāvilam II. Es nekad iepriekš to neesmu teicis žurnālistiem, bet tā es domāju.”

Pāvests Jānis Pāvils II ieņēma būtisku lomu komunisma sagrāvē. Viņa darbība daļēji piešķīra spēku Polijā astoņdesmitajos gados nodibinātajai kustībai “Solidaritāte”. Tikmēr Putins Padomju Savienības sabrukumu nodēvējis par vienu no 20. gadsimta lielākajām traģēdijām, atzīmē britu laikraksts “The Daily Telegraph”.

Depardjē, kurš šobrīd atrodas Maskavā, lai piedalītos kādas kinolentes filmēšanā, noraidīja spriedumus, ka šādi viņa izteikumi ir sabiedrisko attiecību triks. “Tas ir smieklīgi. Man ir vairāk nekā divsimt filmu. Kam gan vairs būtu vajadzīga reklāma!?” sacījis Depardjē.

Viņš arī paskaidroja, ka Franciju pametis, jo neatbalsta pašreizējo prezidentu Fransuā Olandu un viņa politiku. “Daudz komfortablāk jutos, kad prezidents bija Nikolā Sarkozī. Man patika Sarkozī, jo visi bija pret viņu,” uzsvēris Depardjē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+