×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
16. februāris, 2017
Drukāt

“DEPO” pret Rastrelli pili: tracis par veikala jaunbūvi Jelgavā (16)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šodien Jelgavas pilsētas būvvaldei jāizsniedz atļauja SIA “Auras centrs” atkārtoti iesniegtajai būvniecības iecerei, kas paredz Lielupes labajā krastā Cukura ielā 2 uzbūvēt ēku, ko pēc tam iznomātu būvmateriālu tirdzniecības lielveikalam “DEPO”. Atļaujot būvniecību, ar to Jelgavā pieliktu punktu gadiem ilgušajam strīdam par to, vai pilsētas centrā, līdzās tiltam pār Lielupi un arhitekta B. F. Rastrelli projektētās Jelgavas pils tiešā tuvumā jāuzceļ ēka, kurā tirgotu būvmateriālus.

 

Vāc parakstus un raksta Valsts prezidentam

Tomēr strīds par būvniecībai izraudzīto vietu, kaut arī līdz atļaujas izsniegšanai atlikusi viena diena, nenorimst joprojām. Iebilstot pret šo ieceri, sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” savākti ap 3000 iedzīvotāju parakstu.

Viens no parakstu vākšanas ierosinātājiem jelgavnieks, žurnālists Gaitis Grūtups uzskata, ka šī milzīgā “kaste”, kura atradīsies tikai ap 100 metru attālumā no ietves Rīgas ielā un kuras sienas sniegsies 14 metru augstumā, izbojās pilsētas ainavu.

“Pēc agrāk iedzīvotāju izteiktajiem iebildumiem projekta pasūtītājs – Igaunijas investīciju fondam “EfTEN Capital” piederošais SIA “Auras centrs” – ēkas arhitektonisko veidolu gan mazliet pielabojis, lai tas vairs nebūtu standarta risinājums, kādu redzam Rīgā un citās pilsētās,” viņš piebilst. “Tomēr šie labojumi nav tik nozīmīgi, lai jelgavnieki varētu būt pārliecināti, ka šādai milzu ēkai tur būtu īstā vieta.”

Viņaprāt, labāks un vidi vairāk saudzējošs būtu arhitekta Ingurda Lazdiņa piedāvājums – iecerēto ēku paslēpt zem apzaļumota vaļņa.

Šajās dienās Gaitis Grūtups un vēl vairāki Jelgavas iedzīvotāji uzrakstījuši vēstuli Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, aicinot viņu iejaukties, lai apturētu iecerēto būvniecību.

Publicitātes foto

 

Inspekcija aicina padomāt

Arī Valsts kultūras un pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs Juris Dambis šaubās, vai izvēlētā vieta ir piemērota šādas ēkas būvniecībai. Tā var izbojāt pilsētas kultūrvēsturisko ainavu. Kaut arī ēkas būvniecības vieta neatrodas Jelgavas pils aizsardzības zonā, jau pirms trim gadiem inspekcija aicinājusi vērtēt plānotās apbūves ietekmi, iesakot šo teritoriju saglabāt pilsētnieku atpūtai.

Savas šaubas Juris Dambis atkārtoti paudis šogad februāra sākumā inspekcijā sarīkotajā projekta apspriešanā, piedaloties Jelgavas pašvaldības pārstāvjiem. Viņaprāt, būvvaldē otrreiz iesniegtais, pārlabotais ēkas projekts paredz tikai nebūtiskas izmaiņas ēkas fasādē.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Jelgavnieku jaunā izklaide būs nopirkt krāsas spaini depo un nejauši to izgāzt uz fasādes.. win-win!

 2. Ko nu muldat. Skaista celtne.

 3. Rastrelli ir mazs puika salīdzinājumā ar DEPO,viņš tur varētu vienīgi cementa maisu iepirkt,savas pils remontam.

 4. Kauns arhitektu savienībai, kas saskata Depo noliktavā reprezentācijas būvi Jelgavai.

 5. Jelgavnieki – vai esat pamanījuši ūdens piesārņojuma palielināšanos pēdējā laikā? Viss ir pasliktinājies, kopš Depo un viņu bandīti baltcap mēģina uzsliet savas kroplības mūsu skaistajā pilsētā – viņi grib sagraut mūsu arhitektūru un iznīcināt šo skaisto pilsētu padarot mūs par patērētājiem-vergiem, kā tas noticis fašistiskajā amērikā! Kopš Liepājā ir Depo uzradies, manam vecajam tēvam ir problēmas ar vēdera izeju.

  Visi viņi strādā priekš baltcap – kas tā vispār ir par zviedru šaiku kārtējo? Es zinu kas viņi ir! Viņi domā, ka visu var atļauties? NEEEEEE

 6. Pils karu pārdzīvoja,kad pilsēta bija drupās.Tagad miera laikos grib izdarīt ,lai Pili vairs neredzētu.

 7. Opozīcijas parakstu vākšana būvmateriālu veikalos. Tikai 3000 klikšķu parakstu kaut kādā frīkportāļā. Tas rāda, ka visa opozīcija ir tukši izpūsta.

 8. KAS notiek Jelgavā??? Rāviņa kungs, NEVAJAG TIK ĻOTI IEZĪSTIES NAUDĀ, ka zūd saprāts un domāšana par pilsētu kopumā!!?

 9. JELGAVAS DOME VEICINA PILSĒTAS VIENAS VĒSTURISKĀS DAĻAS IZNĪCĪBU! JELGAVAS DOME PAR KATRU CENU PIEKRĪT POSTĪTĀJIEM – UNIKĀLĀS, SKAISTĀS PILS UN TAGADĒJĀ SKAISTĀ SKATA AIZSEGŠANAI AR KAUT KĀDU KASTI…KĀPĒC TIEŠI TAJĀ VIETĀ??? KĀPĒC??? CIK NAUDAS TIE NELIEŠI IR SAMAKSĀJUŠI DOMES AMATPERSONĀM??? KĀPĒC PILSĒTĀ TIK DAUDZ AR KRŪMIEM UN NEZĀLĒM CILVĒKA AUGUMĀ AIZAUGUŠU LAUKUMU??? KĀPĒC NEBŪVĒ TUR UN NESAKĀRTO INFASTRUKTŪRU??? KAS NOTIEK JELGAVĀ??? KUR PILSĒTAS IEDZĪVOTĀJI – SKAISTĀS ARHITEKTŪRAS – AIZSTĀVJI??? KĀPĒC TO PIEĻAUJ, NEPRASOT DOMES AMATPERSONAS ATBILDĒT PAR SAVU ALKATĪBU???

  • Vēlētāji, atcerieties savus “varoņus” , ejot pie urnām! Cerams, ka Jūsu pielikt ie plusi un mīnusi var ko līdzēt!

 10. Patērētāju sabiedrībai lielveikals ir sava veida pils

 11. Ko Jelgavas Dome niekojas, Mehu zēns Andris varēja atļaut Depo būvēt Pasta salā. Tur taču ledus klučus vien izstāda!

 12. “… būvniecības ieceres autori ir arhitektu birojs “Lauders Arhitektūra”, kuru piedāvājums Arhitektu savienības rīkotajā konkursā tika atzīts par vislabāko”
  Smieklīgi. Šodien jau jebkura angāra / šķūna izbūve saistās ar autoru, architektu + vēl vislabāko…
  It kā da jebkurš tāds pasaulē, būtu principā atšķirīgs.

 13. Novēlu rāviņam aizrīties ar naudu!

 14. Tikai kretīni var teikt, ka iebildumi pret noliktavas celšanu ekskluzīvā pilsētas vietā Lielupes malā, ir konkurentu nomelnošana. Tikai mankurti gatavi naudas dēl sabojāt savu zemi pieķēzot to ar fiksās naudas projektiem.
  Jelgavnieki sašutuši par veikala vietas izvēli. Pilsētas nomalē, laipni lūdzam. Pilsētas centrā – nē!

 15. ” Andris Rāviņš atbild, ka visvairāk viņu uztraucot neapbūvētie laukumi, kas aizaug ar krūmiem un nezālēm….”
  Bet vai tad Rāviņa kungam un citiem Jelgavas domniekiem nebūtu jārūpējas, lai pilsētā nebūtu nesakoptu, krūmiem un nezālēm aizaugušu neapbūvēto platību? Kādēļ zemnieki tiek sodīti, ja viņu neapstrādātās platības nav sakoptas? Un cik lielus “otkatus”saņem Jelgavas domnieki par šādu būvniecības objektu, pret kuriem ir tik daudz arhitektūras, ainavu veidošanas speciālistu, kā arī “vienkāršās tautas” pārstāvju iebildumi, lobēšanu?

Draugiem Facebook Twitter Google+