×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
4. novembris, 2014
Drukāt

Deputāta Viļuma latgaliski doto zvērestu atzīst par korektu; apstiprina mandātu (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Pagaidu Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija otrdien nolēma, ka Jura Viļuma (Latvijas Reģionu apvienība) 12.Saeimas pirmās sēdes laikā nodotais zvērests ir uzskatāms par korektu, aģentūra BNS uzzināja komisijā.

Saeima pēc komisijas lēmuma balsoja par Viļuma deputāta mandāta apstiprināšanu.

Par Viļuma apstiprināšanu deputāta amatā balsoja 85, pret divi, bet atturējās četri deputāti.

Jau ziņots, ka Viļums 12.Saeimas pirmās sēdes laikā atteicās svinīgo solījumu nodot latviešu literārajā valodā, tā vietā viņš runāja latgaliešu valodā.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Visvaldis Mucenieks Atbildēt

  Viļums zvēr, ka stiprinās latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu Latvijā, bet pats demonstratīvi atsakās zvērestu norunāt latviski.
  Ne ar kādām īpašām prāta spējām Viļums arī iepriekšējā Saeimā nav izcēlies, bet tik daudz taču viņš saprot, ka atteikšanās norunāt zvērestu latviski, ir nevis latviešu valodas stiprināšana, bet ņirgāšanās gan par latviešu valodu, gan par Saeimas institūciju, gan Satversmi, kurā zvēresta teksts ir skaidri ierakstīts.
  Nožēlojami, ka, neskatoties uz Āboltiņas argumentētajiem iebildumiem, Pagaidu mandātu komisija Viļuma izlēcienu tomēr atzina par attaisnojamu un pieņemamu.

 2. Man, kā, latgalietei, kauns bij skatīties ,kā Viļums ākstās.Visi deputāti nodeva zvērestu normāli,ja, neņemt vērā, Kabanova ;aizstāves; Čigānes ironisko smīnu.

 3. Neiebilstu latgaliešu valodai, ja TĀDA LIKUMĪGI ATZĪTA SATVERSMĒ, bet kamēr tā nav, NEVAJAG OFICIĀLĀ IESTĀDĒ, KĀDA IR SAEIMA, TĀ ĀKSTĪTIES!!! TĀ IR NECIEŅA VALSTS VALODAI, KURA IR LATVIEŠU!??? Viļumam kā jaunam un nepieredzējušam cilvēkam tādu NECIEŅU var PIEDOT, bet kad to pašu necieņu demonstrēja Gunārs Igaunis, tas bija NONSENSS tik mācītam un izglītotam cilvēkam!? Domāju, ka ir latgaliešu, ventiņu, tāmnieku un citi IR DIALEKTI NEVIS VISAS tās ir VALODAS!???? Valodniekiem vienreiz par visām reizēm vajadzētu OFICIĀLI AR ŠO JAUTĀJUMU tikt pie skaidrības!!! Pati personīgi saprotu, ko runā latgalieši savā dialektā, jo mamma tā mācēja runāt būdama gulbeniete, bet ne visi latvieši šo dialektu saprot!? Kāpēc citiem valsts cilvēkiem vajag UZSPIEST klausoties AUSIS “ŅEMT ROKĀ”?????????? Atteikšanās no LATVIEŠU VALODAS pielietojuma SVINĪGĀ ZVĒRESTA došanās laika IR LIELS KAUNS JUMS, VIĻUMA KUNGS!!! jŪS AR SAVU STULBUMU latgaliešus TĪŠI pretstatat pārējiem novadiem un nostādat viņus AUGSTĀK PAR CITIEM, pazemojot pārejos latviešus atlikušajos novados!!!!!!!!!!!!! Nevag šķelt Latvijas teritoriālo vienotību, jo savā dzimatajā pusē, savā ģimenē, varam BRĪVI runāt savā dialektā, bet ne VALSTS IESTĀDĒS un vēl tādā, kĀDA ir SAEIMA! SLIKTI, ka deputāti NOBALSOJA par mandāta piešķiršanu!!! Nebrīnos, ka cittautieši NECIENA LATVIEŠU VALODU…

 4. Suņi rej, karavana īt. Vuicitēs volūdys, naciki.

 5. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Padomju armijā man bija vada komandieris, īsts zābaks. Reiz viņš mani noķēra, kad politmācību laikā lasīju kādu romānu. Vai dieniņ! Viņa reakcijas galvenais arguments bija publiska manis kaunināšana un liela nesapratne – ko tas students ir atradis tanīs grāmatās?! Es (viņš) savā mūžā esmu izlasījis tikai vienu grāmatu (”Ustav Sovetskoi armiji”, vai kaut kā tamlīdzīgi. Esmu jau aizmirsis šīs “daiļliteratūras” nosaukumu). Un to viņš ar lielu lepnumu paziņoja mums, kursantiem, starp kuriem gandrīz puse bija ar augstāko izglītību!
  Tāda pat pārprasta latgaļīša gūda demonstrēšana Saeimā ir Viļumam. Ja trešās zvaigznes iedzīvotāji paši apgalvo, ka latgaļu valoda ir patstāvīga valoda, bet zvērestā latgaliski zvēr, ka Latvijā aizstāvēs VIENĪGO, LATVIEŠU valodu, tad Viļums arī nav izlasījis vairāk kā vienu grāmatu- visticamāk- Ļimonovu.

 6. Kauns sola atzīt tikai latviešu valodu, bet runā latgaļu dialektā, ko tad grib parādīt.Savā sādžā lai runā kā grib, bet darbā jārunā lai visiem būtu skaidri saprotams.Cik man zināms Latvijā ir viena valoda un tā ir latviešu valoda un nevis latgaļu valoda (vai vispār tāda ir). Ja kāds vērsīsies pie deputāta ar iesniegumu vai arī tad atbilde būs latgaliski? Riebjās tādi deputāti.

 7. Muļķītis domā, ka ir ko gudru izdarījis. Viņš ir par .. lai saprastu, ka kalpo tikai Kremļa interesēm.

 8. Pirmais ZAĻAIS cilvēciņš saeimā.Tie kas šodien jūsmo par šo izlēcienu vēlāk to rūkti nožēlos.Tas ir kā jūsmot par piedzēruša drosminieka sēšanos pie auto stūres.

 9. Malacis,aizbāza muti rižai……….

 10. pareizi darieji i sovu panoci latvīšu volūda vīn ir

Draugiem Facebook Twitter Google+