×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
26. marts, 2015
Drukāt

Deputātam Kaimiņam par debašu kārtības neievērošanu izslēdz mikrofonu (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Arturs Kaimiņš Saeimā

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) ceturtdien parlamenta sēdes laikā lūdza izslēgt mikrofonu, lai pārtrauktu deputāta Artusa Kaimiņa (Latvijas Reģionu apvienība) uzstāšanos no tribīnes, jo viņš pārkāpa Saeimas Kārtības rulli, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Kaimiņš vēlējās runāt par grozījumiem Parlamentārās izmeklēšanas komisiju likumā. Tomēr saskaņā ar Saeimas kārtības rulli par likumprojektu var runāt tikai viens deputāts. Par likumprojekta nodošanu komisijai jau bija runājis cits tā iesniedzējs – Ringolds Balodis (“No sirds Latvijai”).

Kad Mūrniece jautāja Kaimiņam, vai viņš vēlas runāt “pret” likumprojektu, Kaimiņš sākotnēji atbildēja noliedzoši, tomēr, lai tiktu pie vārda, viņš piekrita runāt pret likumprojekta nodošanu Juridiskajai komisijai.

“Lai šajā valstī tiktu pie vārda, jau jāsāk melot,” sašutumu pauda Kaimiņš. Tomēr, kad LRA deputāts, uzrunājot Saeimu no tribīnes, pauda atbalstu likumprojekta nodošanai atbildīgajai komisijai, Saeimas priekšsēdētāja palūdza viņam izslēgt mikrofonu.

“Kaimiņa kungs, mēs parlamentā strādājam saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli,” teica spīkere.

Pret likumprojekta nodošanu komisijai neiebilda neviens deputāts, un tas nodots Saeimas Juridiskajai komisijai.

Saeimas opozīcijas iesniegtie grozījumi Parlamentārās izmeklēšanas komisiju likumā paredz parlamentārās izmeklēšanas komisijas gala ziņojumu apstiprināt ar absolūto balsu vairākumu. Šobrīd spēkā esošā likuma redakcija nosaka, ka parlamentārās izmeklēšanas komisijas gala ziņojumu var nepieņemt, ja pret to nobalso viens komisijas deputāts.

Šobrīd Saeimā darbojas divas parlamentārās izmeklēšanas komisijas – “Citadeles” pārdošanas darījuma parlamentārās izmeklēšanas komisijas, kā arī Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisija.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Saeimas deputātiem par darbu kaitīgos apstākļos būtu jādod piens. Jau pa televizoru skatīties uz šo savādnieku nav iespējas, kur nu vēl kopā strādāt.

  2. Sho aakstu vajadzeetu izmest no Saeimas, tas ir vienkaarshi KAUNS muusu Valstij!

  3. Vai Kaimiņš ir sliktāks par Balodi un, kapec var runāt tikai viens,ja mes balsojām par Kaimiņu,tad gribam,lai runā viņš,jums tai Saeimā laikam nav ko darīt,aiz bezdarbības un nevēlēšanos dzirdet PATIESIBU slēdzat mikrafonus, KAMDĒĻ JŪS VISPĀR TUR ESAT???? VIEGLI PAR MŪSU NAUDU TRĪT BIKSU DIBENUS!!! KAUNA JUMS NAV!!!!
    Pamēģiniet tikai mani bloķēt,sūdzēšos ET !!!!!

  4. Izpaust savu viedokli tomēr nenozīmē nepārtraukti “vārīties”, pusvārdā pārtraucot jebkuru citu diskusiju dalībnieku. Jau LTV1 varēja redzēt, ka džeks slimo ar nepārejošu verbālo caureju. Varbūt skočs var palīdzēt?

Draugiem Facebook Twitter Google+