×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
23. marts, 2015
Drukāt

Valsts valodas komisija: Deputātes izteikumi ir nepieņemami (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts valodas komisijas priekšsēdētājs Andrejs Veisbergs

Valsts valodas komisija (VVK) uzskata par absolūti nepieņemamiem Saeimas deputātes Regīnas Loč­meles-Luņovas (“Saskaņa”) publiskos izteikumus par valsts ierēdņa Mārtiņa Kaprāna izvēli runāt valsts valodā intervijas laikā “PBK” kanālā.

VVK izplatītajā paziņojumā komisijas priekšsēdētājs Andrejs Veisbergs raksta: “Latviešu valoda Latvijas Republikā ir vienīgā valsts valoda un arī integrācijas valoda. To veicinot, Latvijas ierēdņiem intervijās būtu jālieto tieši latviešu valoda. Mūsdienās netrūkst dažādu iespēju tulkojuma nodrošināšanai. Raidījumā tika sniegts tulkojums, tā panākot sacītā saprašanu. Valsts valodas komisija aicina valsts amatpersonas izmantot latviešu valodu saziņā ar medijiem, tā stiprinot gan valodas statusu, gan palīdzot integrēties nelatviešiem. Valsts valodas komisija arī atbalsta Valsts valodas centra janvāra aicinājumu plašāk lietot latviešu valodu darba vietās.”

Par R. Ločmeles-Luņovas pārmetumiem Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē Kultūras ministrijas pārstāvim Mārtiņam Kaprānam “LA” rakstīja 20. marta numurā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Интересный такой складывается puzzle:)
  Государство собирается потратить несколько миллионов на создание телеканала на русском языке.
  По видимому,государству необходимо донести до каждого русскоязычного какую то великую латышскую правду.
  А тут представителю этого государства представился уникальный случай-на канале ПБК в вечерних новостях,которые смотрят буквально все-донести свою правду.
  А он зачем-то встал в позу:)
  Так вы наконец определитесь-зачем вам телеканал на русском языке-действительно-есть что нам сказать или для банального разбазаривания денег???

 2. Tā lune ir pārkāpusi deputāta zvērestu, kurā skaidri norādīts, ka deputāts aizstāvēs latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu. Šis pārkāpums jāizskata ētikas komisijā.

 3. Nu jā, katrs kas nerunā krieviski – provokators, nacionālists, fašists… Laikam jau saskaņieši pārtiek vienīgi no Krievijas TV atziņām. Paldies LA, ka pievēršat uzmanību un Komisijai, kas nebaidās paust sašutumu, jo citādi daudzi jau mūsu kremlinu domas vairs pat nepamana.

 4. Šādi notikumi tikai izgaismos tendenciozas un nepieņemamas šovinistiskas lietas attiecībā uz valodas jautājumu. Paldies Kaprāna k-gam par stingru nostāju šajā jautājumā! SC izgaismojas arvien vairāk!

 5. Nez kur palikušas citas mūsu valsts institūcijas. Saskaņas Luņovas aicinājums tač u faktiski ir pretkonstitucionāls. Uzbrukt cilvēkam par to ka runā latviski, jo tā graujot integrāciju un apdraudot valsti. Vājprāts!

Draugiem Facebook Twitter Google+