×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. jūnijs, 2015
Drukāt

Deputāti ar Kaimiņu priekšgalā prasa NEPLP skaidrojumu par “Pieci.lv” skandalozo raidījumu (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Artuss Kaimiņš.

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija šodien vienojās uzdot Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) sniegt skaidrojumu par “Latvijas Radio” programmas “Pieci.lv” raidījuma “Pilnīgs vakars” rubrikas “Pieliec punktu!” atbilstību sabiedriskajam pasūtījumam.

Minētajā raidījumā jaunieši brīvrunas sacensībās aizrāvās ar rupjību lietošanu. NEPLP uzdots sniegt komisijai atbildi līdz 26.jūnijam, savukārt komisijas sēde par šo jautājumu varētu notikt 1.jūlijā.

NEPLP pārstāvji un arī Latvijas Radio vadība šodien komisijas sēdi neapmeklēja.

Latvijas Radio šādu rīcību pamatoja ar iebildumiem pret Saeimas iejaukšanos sabiedriskā medija saturā. Komisijas vadītāja Inese Laizāne (VL-TB/LNNK) gan uzsvēra, ka šīs sēdes mērķis bija reaģēt uz daudziem komisijā saņemtiem iesniegumiem un vēstulēm saistībā ar minēto raidījumu, kā arī pajautāt, kā šis raidījums atbilst sabiedriskajam pasūtījumam, nevis jaukties medija saturā.

Diskusija komisijas sēdē ik pa laikam norisinājās augstos toņos, īpaši reizēs, kad izteicās deputāts Artuss Kaimiņš (LRA). Viņš arī atskaņoja minētā raidījuma fragmentu, pret ko iebilda komisijas vadītāja. Kaimiņš komisijas sēdē arī izdalīja attēlus, kas esot ievietoti sociālajos tīklos un kuros, pēc
Kaimiņa teiktā, redzams, ka “Pieci.lv” pārstāvji darba laikā internetā aplūko pornogrāfiskus materiālus.

Kaimiņš arī kritizēja šodienas komisija darbu un kaunināja to par nespēju “tikt galā ar reālo pārkāpumu”.

Jautājums par “Pieci.lv” raidījumu aktualizējies pēc tam, kad AS “SuperFM” valdes priekšsēdētājs Uģis Polis jūnija sākumā vērsās pie NEPLP priekšsēdētāja Aināra Dimanta ar lūgumu skaidrot necenzētas leksikas lietojumu minētajā raidījumā.

Arī Latvijas Radio 5 vadība pievērsusies necenzētas leksikas lietojuma izvērtējumam raidījuma “Pilnīgs vakars” rubrikā “Pieliec punktu!” un uzskata, ka ir svarīgi iesaistīties diskusijās par sabiedriskā medija saturu, lai rosinātu tā kvalitāti, iepriekš informēja Latvijas Radio 5 vadītājs Kārlis Dagilis.

NEPLP Monitoringa centrs patlaban vērtē VSIA “Latvijas Radio” programmas “Pieci.lv” raidījumu “Pilnīgs vakars” atbilstību Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumam, aģentūru LETA informēja Dimants. Ja NEPLP juristi raidījuma ierakstos saskatīs likuma pārkāpuma pazīmes, NEPLP sāks administratīvo lietvedību, kurā tiks pieņemti turpmākie lēmumi.

Tāpat NEPLP iepriekš pauda neizpratni par to, ka nav saņemts uzaicinājums sniegt ziņojumu vai atzinumu par šo jautājumu šodienas Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē, tā vietā deputāti šajā jautājumā uzņēmušies tiesneša lomu, apejot NEPLP.

“Ņemot vērā, ka darba kārtībā ir iekļauts jautājums par minētā raidījuma atbilstību sabiedriskajam pasūtījumam, NEPLP vērš uzmanību, ka sabiedriskā pasūtījuma izstrāde un izpildes vērtēšana ir NEPLP kā pastāvīgas iestādes kompetences jautājums. No NEPLP rīcībā esošā uzaicinājuma nav saprotama NEPLP loma sēdē izskatāmā jautājuma kontekstā,” norādīja Dimants.

“Tieša deputātu iesaistīšanās mediju jautājumu risināšanā pielīdzināma tiesas spriešanai Saeimas Juridiskajā komisijā, apejot tiesu kā neatkarīgu un profesionālu institūciju,” piebilda organizācijas vadītājs.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Pilnīgs sviests!Kurš nu mautu,tikai ne Kaimiņš ar savu “Suņu būdu”.Arī pat Saeimā būdams uzvedas kā Šarikovs no Bulgakova.Šito .. vajadzētu turēt krātiņā zoo,ne Saeimā.Es pat ietektu psihiatra konsultāciju.Kaut kas tik .. 25 gadu laikā Saeimā nav manīts !

 2. Nav nekā jauna šai pasaulē! Pirms gadiem … kad sākās tās talantu fabrikas (laikam otrā) 17. novembra vakarā raidījuma vadītāji tāpat sarīkojs lamāšanās daiļrunības sacensības. Pirmo vietu ieguva kāds jaunietis tērpies sporta treniņkostīmā ar uzrakstu LATVIJA uz krūtīm, jo viņš visilgāk varēja nepārtraukti lamāties ar rupjiem krievu lamuvārdiem. Neatskanēja neviens pīkstiens. Raidījuma vadītājs un pārējie jaunieši sajūsmā kliedza. Veltījums Latvijas gadadienai no LTV jaunatnes raidījumu redakcijas.

 3. Priecīgs bez gala! Atbildēt

  R 5 .. tā pūlas, lai tūdaliņi neaizmirst krievu 3-stāvīgo leksiku. Tik tāds sīkums, šo idijotismu apmaksā nodokļu maksātāji(!!!). Raidījumā mazulīši ar sexa, narko, alko lielo pieredzi nu tik tā piedalījās brīvrunas sacensībās, ka pat nepamanīja, ka kā īlens no maisa izlīda viņu stulbums!
  Vai nav prieks par “kaut pastālās, bet brīvā Lv” 25 gadu laikā izjāto jauno paaudzi? Riktīgi Lv lepnums!

 4. Lai tas Kaimiņš stāv pie ratiem. Pieci_lv ir labākā rādio stacija Latvijā!

  • Dīvainā kārtā sicioloģiskās (tautas) aptaujas gan liecina, ka daudz, daudz populārāk ir Latvijas Radio 2, kas ir 1.vietā! Bet Radio 5 ir labi, ja 5.vietā visu Latvijā esošo Radio topā!
   Cerams, ka zini, ka Latvijā bez Latvijas Radio 5 ir arī …citas radiostacijas!

 5. Kas maksā ,tas piesaka mūziku.Šito NEPLP sen laiks dzīt no siles projām.Bet “Latvijas Rādio”klapēt ciet,ja neprot vai negrib pildit naudas devēja(Valsts)noteikumus.

Draugiem Facebook Twitter Google+