×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
17. novembris, 2016
Drukāt

Deputāti dala naudu: piešķir miljonus sporta būvēm (12)

Foto: Juris Vīgulis, Saeimas AdministrācijaFoto: Juris Vīgulis, Saeimas Administrācija

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien atbalstīja vairākus priekšlikumus par papildu līdzekļiem nākamā gada budžetā, atbalstot vairāku miljonu piešķiršanu sporta infrastruktūras objektiem un citiem projektiem.

Komisija šodien lēma atbalstīt vairākus priekšlikumus par līdzekļu piešķiršanu nākamajā gadā, kā arī 2018.gadā un 2019.gadā.

Deputāti Augusts Brigmanis (ZZS) un Jānis Upenieks (V) iesniedza priekšlikumu par 980 000 eiro piešķiršanu nākamgad Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra attīstības projektam “Jaunās paaudzes sensoru programmējamo antenu lauka radioteleskopa stacijas “LOFAR” izveide”, kas guva komisijas atbalstu.

Komisija atbalstīja arī Armanda Krauzes (ZZS) un Upenieka priekšlikumu nākamgad piešķirt teju 900 000 eiro Vides izglītības centra izveidei.

Tāpat atbalstu guva vairāki Imanta Parādnieka (VL-TB/LNNK), Krauzes un Edvarda Smiltēna (V) priekšlikumi par lielajiem sporta infrastruktūras objektiem. Saeimas komisija atbalstīja piešķirt 1,55 miljonus eiro olimpiskā centra “Ventspils” sporta infrastruktūras attīstības projekta īstenošanai, 1,55 miljonus eiro – Liepājai slēgto tenisa kortu celtniecībai, 1,1 miljonu eiro – Valmierai J.Daliņa stadiona rekonstrukcijai un vieglatlētikas manēžas celtniecībai, 600 000 eiro – Jēkabpils multifunkcionālās sporta halles būvniecībai, 600 000 eiro – Madonas biatlona un slēpošanas sporta bāzes “Smeceres sils” attīstīšanai, kā arī 300 000 eiro – Bauskas peldbaseina būvniecībai. Daudziem no šiem priekšlikumiem ir ietekme arī uz nākamo gadu budžetiem.

Opozīcijas deputātes Ingunas Sudrabas (NSL) lūgums pamatot vairākas ieceres radīja grūtības koalīcijas deputātiem. Sudraba vaicāja pamatojumu par vairākiem projektiem, bet komisijas vadītājs Jānis Vucāns (ZZS) skaidroja, ka šie jautājumi izdiskutēti un atbalstīti Sporta padomē. Taujāts par precīzāku pamatojumu, Vucāns pauda, ka viņam materiāli ir “mapītē” un tie esot jāmeklē. Viņš solīja Sudrabai nosūtīt materiālus.

Sudraba prasīja arī Parādniekam par priekšlikumiem, kuriem viņš ir viens no iesniedzējiem. Pēc Sudrabas jautājuma, kā tiks izlietoti 4,5 miljoni eiro, kurus trīs gadu laikā paredzēts atvēlēt Ventspils sporta centra infrastruktūrai, komisijas sēdē iestājās pauze. Vairākas ieceres Parādnieks pamatoja, bet par šo solīja nosūtīt pamatojumu. Sudraba gan iebilda, ka 4,5 miljonu eiro vērtam priekšlikumam būtu jāatceras pamatojums.

Vēlāk Parādnieks skaidroja, ka, piemēram, 300 000 eiro atvēlēšana Bauskas peldbaseina celtniecībai ir nepieciešama, jo šajā reģionā vairāku pašvaldību iedzīvotājiem neesot pieejams baseins. Kopējās projekta izmaksas ir 3,3 miljoni eiro, no kuriem trīs miljonus eiro pašvaldība plāno iegūt aizņemoties.

Komisija turpina vērtēt priekšlikumus nākamā gada budžetam un trīs gadu budžeta plānam.

Deputāti par šiem priekšlikumiem galīgajā lasījumā lems 23.novembra Saeimas sēdē.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Tiesībsargs kādā intervijā: “Mana vislielākā vilšanās ir tajā, ka politiskajā retorikā, piesaucot valsts ilgtspēju un veiksmes stāstu, patiesībā ilgtspēja ir tikusi konsolidēta, lai neteiktu, ka iznīcināta – samazinot naudu izglītībai, nepiešķirot adekvātu finansējumu veselības aprūpes sistēmai, neizskaužot dramatisko sociālo nevienlīdzību un nabadzību, ir panākts gluži pretējais. Satversmē ierakstītie principi un ideāli ir piesmieti”
  ………………..
  KAD IERUNĀSIES SIRDSAPZIŅA POLITIĶIEM, VALDĪBĀM, DEPUTĀTIEM? VISIEM TIEM, KAM NERŪP SATVERSMĒ IERAKSTĪTAIS.

 2. cik naudas atleks brigmani no shiem projektiem? Kaa prot aplaupit valsti ar puzes pertikja starpniecibu.

  • Pēc tam Olimpiskais centrs Ventspils uztaisīs kaut kādu nevajadzīgu iepirkumu vai veiks būvniecību ar “pazīstamas” firmas palīdzību un tādā veidā Augustiņš saņems arī savu daļu. Vai arī nodos kādam spēka vīram, lai pēc tam padalās.

 3. nelieši gan

 4. Upenieks – viens no olšteiniešu grupējuma, kas bez problēmām parasti izdara visnegodīgākās lietas ar vientiesīgu smaidu sejā. Te nu bija Zatlera jaunā cerība.

 5. Izskatās, ka NA tomēr ir Ventspils projekts. Nacionālā retorika ir piesegs naudas interesēm. Vai kāds var pierādīt pretējo?

 6. Sākās labdaru laiks,roka roku smērē

 7. Lūk, cik vienkārši tiek izšķērdēti līdzekļi!!! Neviens atbildību vēl aizvien nenes! Vai var uzticēties šādiem vadoņiem Valstī?!!
  Šādā veidā jūs pilnīgi atgrūžat nodokļu maksātājus!!

 8. Ļoti labs veids, kā nozagt un sadalīt. Nelieši! Kad sāks funkcionēt reāli LTTR?

 9. Kur tad Grigules balss no Briseles,kad ZZS un ar apetīti apveltītais augusts nedzirdēja,ka vajadzīga nauda cilvēka dzīvības glābšanai ? Budžeta nauda jādala partiju vajadzībām ,ka galvenais ir cilvēks – ir tikai lozungs pirms vēlēšanām.

 10. pilnīgi bezjēdzīga naudas ķēzīšana

 11. Jauki – šiverīgi zēni izdāļā un nopleitē mazsvarīgos projektos manu naudu!

Draugiem Facebook Twitter Google+