×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.6°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
10. oktobris, 2017
Drukāt

Agris Liepiņš: Deputāti, jūs gatavojat noziegumu pret latviešu tautu! (99)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Antuāna de Sent-Ekziperī stāstā “Mazais princis” ir interesants personāžs – karalis, kura pakļautībā ir viena pati žurka. Valdnieks ik pa laikam piespriež grauzējam nāvessodu, bet vienmēr to apžēlo, jo pretējā gadījumā monarhs paliks bez vienīgā pavalstnieka. Šī alegoriskā aina man uzaust atmiņā ik reizi, kad plašsaziņas līdzekļos dzirdu vēstām – no Latvijas šogad labākas dzīves meklējumos aizbraukuši astoņi, desmit vai piecpadsmit tūkstoši cilvēku. Viena mazāka vai nedaudz lielāka pilsēta. Tādās reizēs gribas doties pie valdības un uzdāvināt ministriem “Mazo princi”. Latvijas valsts ierēdņi, stāvot rindā pēc ministriju sarūpētajām dāsnajām piemaksām un prēmijām, varētu palasīt un varbūt pat padomāt.

No uzņēmēju puses aizvien uzstājīgāk skan balsis – Latvijā trūkst darbaroku, nav tālu laiks, kad nāksies ievest darbaspēku no trešajām valstīm. Ekonomikai atkopjoties, mums to neizbēgami nāksies darīt! Šāds noskaņojums sāk pārņemt arī Saeimas deputātus. Iet vieglāko ceļu vienmēr ir vilinošāk, peldēt pa straumi ir tik ērti un ierasti. Atvērt durvis darbaspēkam no trešajām valstīm, nenoliedzami, ir vieglāk nekā dabūt atpakaļ svešumā aizbraukušos tautiešus. It sevišķi, ja aizbraucēji par vienīgo dzīves mērauklu uzskata Eiropas lieluma algu. Valsts simtgades gaidās tomēr aicinātu padomāt par sekojošo. Viens no argumentiem, īstenībā pats spēcīgākais arguments, kāpēc atjaunojām savu valsti, kāpēc negribējām palikt Padomju Savienībā, bija nekontrolēta darbaspēka ieplūdināšana Latvijā no visas plašās padomjzemes. Argumenti darbaspēka uzaicināšanai bija ļoti līdzīgi – jāattīsta tautsaimniecība, nepieciešamas darbarokas. Galarezultātā latviešiem savā dzimtenē draudēja mazākumtautības liktenis, mākslīgi ievedot svešu darbaspēku, apzināti tika izjaukts pamattautas etniskais līdzsvars. Atmodas laikā tika pateikts – apzināta rīcība, kas noved pie dramatiskas pamattautas sarukšanas, salīdzinot ar iebraucēju skaitu, pie tautas iznīcināšanas viņas pašas zemē, ir noziegums. No šāda skatpunkta raugoties, kā vērtējami šodienas Latvijas politiķu spriedelējumi par darbaspēka ievešanu no trešajām valstīm? Vai deputāti vispār par to aizdomājas, vai atkal iet vieglāko ceļu? Stāsta, ka Eiropas Savienības regulas paredz brīvu darbaspēka pārvietošanos ES ietvaros, un pēcāk, kaut kā nemanāmi, plūstoši savā vēstījumā pāriet uz tuvāko gadu izaicinājumu – darbaspēka ievešanu no trešajām valstīm. Izņēmuma kārtā, protams, zem stingras ierēdņu kontroles. Sākumā tikai atsevišķās profesijās, tajās, kur darbaspēka deficīts visvairāk jūtams, kur pat ar uguni nesameklēt darbiniekus no Eiropas Savienības. Nesatraucieties, mūsu ierēdņi, treknas prēmijas saņēmuši, bargi un bez kompromisiem pieskatīs, lai šis uzaicinātais darbaspēks momentā atstātu Latviju, tiklīdz darba vietas spēsim aizpildīt ar pašu strādniekiem. Var jau deputātu muldēšanai ticēt, bet, manuprāt, jāteic skaidri – dārgie deputāti, apzināti vai neapzināti, bet ilgtermiņā jūs gatavojat noziegumu pret latviešu tautu! Pret to latviešu tautas daļu, kas vēl dzīvo un strādā Latvijā. Pret pēdējo žurku, kuru “Mazajā princī” karalis vienmēr apžēloja.

Kā mantru atkārtojot teicienu par darbaspēka neizbēgamo ievešanu, visi spēki būtu jāvelta aizbraukušo tautiešu atpakaļ atsaukšanai. Būtu jāatrod maģiskie vārdi, kas liktu sāpēs pēc Latvijas sažņaugties emigrantu sirdīm, liktu apjēgt – labākas iztikas meklējumos ir pazaudēta pati būtiskākā doma – valsts nevar pastāvēt bez savas tautas. Šo maģisko vārdu atrašana būtu patiesa politiskā līdera pazīme. Tāda līdera kā Vinstons Čērčils, kurš Otrā pasaules kara sākumā iedvesmoja angļu nāciju ar vārdiem – mēs cīnīsimies uz zemes un jūras. Mēs cīnīsimies ielejās un kalnos. Mēs cīnīsimies vienmēr un visur, un mēs nekad nepadosimies! Arī mūsu politiķiem jāatrod vārdi, kuri apstādinātu tautas aizbraukšanu! Pirms simt gadiem, sākoties Pirmajam pasaules karam, latviešu tauta devās bēgļu gaitās. Toreiz politiķi spēja atrast vajadzīgos vārdus. Uzsaukums “Pulcējaties zem latviešu karogiem!” beidzās ar vārdiem: “Latvju dēli, atsaucaties – pati Dzimtene jūs sauc! Un jūs, kas esat izklīduši pa tāliem svešiem lielceļiem un minat bēgļu takas, – apstājaties: Dzimtene jūs sauc! Tēvu zemei grūti laiki, dēliem jāiet palīgā!” Šodien vajadzīgi citi vārdi, iepriekšminētie iedarbojās pirms simts gadiem. Tāds ir Latvijas politiķu vienīgais lielais izaicinājums!

Pievienot komentāru

Komentāri (99)

 1. Nekādi maģiski vārdi aizbraucējus nevarēs atgriezt, jo Latvijas nodokļu maksātāju naudas legāla izzagšana,kas notiek ministrijās, valdībā un Saeimā. kā arī pašvaldībās ,rada to maģisko riebumu, kas liek aizmirst par tādu valsti. Bezdievīgi melo, ka nav naudas ne pensionāriem, ne bērniem, ne medicīnai, un pēkšņi vienā rāvienā 81 miljons uzdāvināts ierēdņiem. Ja viņi tik izcili strādā, kāpēc esam tādā bedrē? Un kādas orģijas būs ierēdņu dzīvē svinot Latvijas simtgadi, bail pat iedomāties.

 2. Ļoti precīzi! Bet vai vēlētāji ar savu “””zivs atmiņu”” to atcerās?…un atcerēsies uz vēlēšanām? …godīgi sakot esmu vīlies latviešu atmiņā:)))))…

 3. Spēcīgi pateikts-daudz domāju par šo problēmu,beidzot gaišs prāts to pasaka

 4. Ja Anglijā celtnieks saņem apm 3 reizes lielāku maksu par to pašu darba apjomu kā pie mums….un firma apmierinās ar apm 10% ienākumu salīdzinot ar mūsu firmu 40% ienākumiem——tad velti cerēt ka šeit paliks darbinieki uz minimālo algu un aploksnīti kabatā!!!!
  Vara izsakatās ka izliekas ka pie mums tā nenotiek….un liekas ka saukļi ir tikai saukļi un viņi labprāt redzētu vēl lētāku darba spēku lai varētu piestūķēt savas kabatas!!!
  Ierēdņu skaitu nav iespējams samazināt jo viņi un pensionāri ir vienīgie,kuri atbalsta šo pastāvošo kārtību ar savām balsīm.
  Ar spīdīgiem matiem..bārdām….labās drēbēs un daudz sološie bet nepildošie elites spīdekļi var mierīgi turpināt populisma izplatību visos atzaros,kuros viņi kā utis jau mīt

 5. Latvijā, ar nepilniem 2 miljoniem iedzīvotāju BIROKRĀTISKAIS PĀRVALDES APARĀTS IR 250 000 un turpina nekontrolēti pieaugt, bet Šveice ar 7 miljoniem iedzīvotāju pārvaldes aparāts ir tikai 35 000. Tā ka no katriem 10 ierēdņiem 9 ir jātriec godīgi maizi pelnīt, ne tautai uz kakla sēdēt. Tad arī tas desmitais ierēdnis būs godīgi savu maizīti ar sviestu nopelnījis. Nebūs nekāda vajadzība ievest svešu darba spēku šā liekēžu bara uzturēšanai.

 6. Latvijā, ar nepilniem 2 miljoniem iedzīvotāju BIROKRĀTISKAIS PĀRVALDES APARĀTS IR 250 000 un turpina nekontrolēti pieaugt, bet Šveice ar 7 miljoniem iedzīvotāju pārvaldes aparāts ir tikai 35 000. Tā ka no katriem 10 ierēdņiem 9 ir jātriec godīgi maizi pelnīt, ne tautai uz kakla sēdēt. Tad arī tas desmitais ierēdnis būs godīgi savu maizīti ar sviestu nopelnījis. Nebūs nekāda vajadzība ievest svešu darba spēku šā liekēžu bara uzturēšanai.

 7. …vēlos atgriezties, bet vai Latvijā tam esiet gatavi??? Jau gandrīz trīs gadus strādāju Vācijā, sākums kā jau visiem – smags un grūts, jāpierāda ko tu vari, un šeit nav citu latviešu, savējo, tas ir galvenais izaicinājums… Un protams valoda, ja sākumā neproti – piedodami, bet tā jāapgūst ātri un pēc iespējas pilnīgāk, citu iespēju nav, ja nevēlies būt svešinieks Vācijā (Bavārijā)… 🙂 Jā un mazliet par atalgojumu…, arī šeit uzņēmēji sūdzas, ka hroniski trūkst darba spēka, neskatoties uz milzīgu cilvēku pieplūdumu…, un kā darba ņēmējam tā man ir priekšrocība, un trīs gadu laikā alga uz rokas (neto) 7,5 reizes lielākā kā Latvijā patreiz minimālā alga (bruto). Šeit arodbiedrības ir milzīgs spēks (piem. IG Metall), tām ir liela teikšana un ietekme nosakot algu līmeni strādājošajiem uzņēmumos, ja nespēj vienoties ar darba devējiem, strādnieki streiko.., un arodbiedrības panāk savus mērķus (algas ceļas, darba laiks (nostrādātās stundas) kļūst mazāks… 🙂
  Valsts un Darba ņēmēji, vai esiet tam gatavi, lai mēs tautieši atgrieztos Latvijā?!

 8. Mums tomēr ir salīdzinoši daudz bezdarbnieku tieši jaunu cilvēku vidū.Lai valsts parūpējās par viņu apmācīšanu tautsaimniecībai vajadzīgām specialitātēm,lai palīdz viņiem sagatavoties darba dzīvei,un nebūs jāieved neviens viesstrādnieks.Labāk ir taču pašu cilvēki,nevis sveši. Nekur jau nav dzirdēts,kad arī tie paši uzņēmēji censtos sev sagatavot darbiniekus no pašu cilvēkiem.Protams,vieglāk jau ievest jaau gatavus,bet vai tas ir pareizi?

 9. vispār jau žēl, ka varas pārstāvji un viņu padomdevēji nemācās no vēstures un citu tautu likteņiem.Nestrādā tas pilnībā – ievedīsim citus viesstrādniekus un nu tik būs, – pārsvarā tas beidzas ar aijo benesa darbībai līdzīgām aktivitātēm – tikko Maslova piramīdas pamatu būs nodrošinājuši – tā būs – nepatiks valoda, nepatiks, ka darba devējs un vietējie dzīvo labāk – utt utjpr, ka balti, vai zilas acis, un būs revolūcijas, nemieri, kuros cietēji jau būs arī tie, kuri būs to veicinājuši.Var jau domāt, ka bagātie varēs mukt,- bet tikai uz kurieni?Kur viņus gaida, un kur ir mierīgāk?Šķiet, ka 2 lielie mucēji ar atgriezušies – Krūmiņš, Krištopāns…nu kam gan viņi pasaulē ir vajadzīgi… Neizskatās, ka zviedri, franči, Vācija, Maskava, Anglija, uc baigi laimīgi ar saviem imigrantiem un viesstrādniekiem.Vispār kāds no šeit esošajiem bēgļiem strādā piem., lauksaimniecībā, vai mežizstrādē, zvejniecībā, nu labi – soc/med aprūpē???Kas būtībā ir Latvijas eksistenci nodrošinošās nozares ..žurnālisti varētu painteresēties..

 10. Paskaties kas notiek pašvaldībās. Tur visa dzimtas braņdža strādā, vai pa blatu. Un kādas algas sev taisa? Un dara ko grib. Nekādas finansu uzraudzības un atbildības. Ja tev nepatīk lēmums vai atbilde, ej uz tiesu. Ko tu attiesāsi savā rajonā, pilsētā. Tukša runa. Tu būsi pazemots un piesmiets. Ne vietējā tiesa, ne pašvaldības tevi par cilvēku neatzīst. Jā, izliksies, ka lien caur adatas aci un stāv par tevi, bet pasaka – likums, saistošie, instrukcijas , saraktas deviņas lapas uz sūdzību un ej kur gribi. Pasūdzēsies, kaut ko panāksi, Traks paliksi drīzāk, dzīdamies pēc taisnības.

  Ko viens Lembergs Latvijai nozīmē – kā viņu tiesā un kā viņš ņirgājas par tiesu, it kā, bet nez vai tur nav darbā laisti miljoni, teātris ir savstarpējs, lai rādītu, ka dusmojas par tiesu. Kas, viņam no simtiem vienu, divus nav iespēju ziedot savā labā, lai maisītu gaisu un spēlētu teātri ar tiesām un tiesas lai spēlētu teātri? Nu, neticu, ka tur tīra lieta un čemodāni netiek atvērti.

  Nu, riebjas man tās tiesvedības. Un ģenerālprokurors prasa – izsakiet priekšlikumus, lai uzlabotu izmeklēšanu. Ņem vērā? Man liekas, tādu priekšlikumu ir lasīts daudz, pat pats solīja reformas pirmajā turē, bet guļ. Nekas šajā valstī nav kā vajag.

 11. Paskatis kas notiek pašvaldībās. Tur visa dzimtas braņdža strādā, vai pa blatu. Un kādas algas sev taisa? Un dara ko grib. Nekādas finansu uzraudzības un atbildības. Ja tev nepatīk lēmums vai atbilde, ej uz tiesu. Ko tu attiesāsi savā rajonā, pilsētā. Tukša runa. Tu būsi pazemots un piesmiets. Ne vietējā tiesa, ne pašvald’ibas tevi par cilvēku neatzīst. Jā, izliksies, ka lien caur adatas aci un stāv par tevi, bet pasaka – likums, saistošie, instrukcijas , saraktas deviņas lapas uz sūdzību un ej kur gribi. Pasūzdēsies, kaut ko panāksi, Traks paliksi drīzāk, dzīdamies pēc tauisnības.

  Ko viens Lembergs Latvijai nozīmē – kā viņu tiešā un kā viņš ņirgājas par tiesā, it kā, bet nez vai tur nav darbā laisti miljoni, teātris ir savstarpējs, lai rādītu, ka dusmojas par tiesu. Kas, viņam no simtiem vienu, divus nav iespēju ziedot savā labā, lai maisītu gaisu u spēlētu teātri ar tiesām un tiesas lai spēlētu teātri.? Nu, neticu, ka tur tīra lieta un čemodāni netiek atvērti.

  Nu, riebjas man tās tiesvedības. Un ģenerālprokurors prasa – izsakiet priekšlikumus lai uzlabotu izmeklēšanu. ņem vērā? Man liekas, tādu ir daudz, betpats solīja reformas pirmajā turē, bet guļ. Nekas šajā valstī nav kā vajag.

  • neraizējies pa tukšo, Alvi. Labāk iemācies kādu jaunu dejas soli, pantiņu, sakop sētu. Tuvojas latviešu valsts simtgade. Tad būs jautra diešana un dziedāšana. Ja pareizi dziedāsi, varbūt pacienās. Valstij jau naudas gana.

 12. Nav nekādas cenzūras. Komentārus nez kādēl vienā atv’wrumā neņem, citā par to pašu jautājumu ņem pretī.

 13. Latvija ir banku, uzņēmēju un varas organizētās noziedzības valsts – domā kā gribi., ka tā nav. Ir valsts un pašvaldību pasūtījumi, nauda paredzēta labām algām, nodokļiem un atīstībai, bet sūdzas – lieli nodokļi, nav ko maksāt algās. Patiesībā nemaksā ne algas, ne nodokļus. Labi bija teikts – pētniecības žurnāliste “krustpunktā – Vācijā uzņēmēju ienākumi ir daudz zemāki kā mūsu uzņēmējiem – proti – visus ienākumus mūsu uzņēmēji rauš savās kabatās, un vara ir sajaukta ar uzņēmējdarbību. Pie tam vara pie mums neuzņemas nekādu atbildību – satrādā aplamības pretrunā ar likumu, neatceļ ne tāpati, neaugstākā iestāde, visu tautu sūta uz tiesu, kurai nav ne spēka, ne naudas. Likumi ir tādi, ka kauns lasīt – kā latvietis pret savu tautu izrīkojas. Tagad Saeimā ir noziedzīgs Tieslietu ministrijas (latvietīšu NA) likumprojekts Par dalītā īpašuma (daudzīvokļu mājas un zem tās svešās zemes) izbeigšanu, kur sadomājusi Tieslietu ministrija izsūkt no tautas 200 -300 miljonu. Ekonomikas ministrija sagatavojusi Dzīvojamo telpu īres likumu, kas tikpat ir noziedzīgs., banku un namīpašnieku interesēs, gatavojas represēt denacionalizēto māju īrniekus. Ne kaun, ne goda. Un uz tādu valsti var atgriezties, lai tevi pazemotu? Labāk svešā zemē sūdus vākt, nebūt savā zemē pazemotam un piesmietam!
  Un kas pārvalda valsti? Paklausieties, neviens no Ekonomikas ministrijas par ekonomiku nerunā. Par to kladzina % augļotāji no bankām, runā par ražošanu, par pensijām, par emigrāciju, veido aptaujas utt. Kas viņiem par daļu?

 14. Tak gribejat Eiropas Savieniba,un brivu Latviju.Tad sanemiet un neraudat.Baudat tak to brivibu,no okupantiem.Ta jums vajag,nabadzini ,ta latviesu tautina.DIRST GRIBAS.

 15. Labi teikts, bet pret aareejo ienaidnieku ir vieglaak ciiniities kaa pret saveejiem. Netiekam galaa ar saviem oligarhiem. Kaa patriekt nobaroto iereednju baru, ja mums gandriiz katram kaads rads vai draugs ieseedies eertaa kreeslaa? Ar kaadu saukli lai tagad kaadu atvilina atpakalj uz Latviju?

 16. Mirstosa pensionare Atbildēt

  Te nekas nevar lidzet ka tikai ka muiznieku laikos janem meslu daksas un uz prieksu, saeima un valdiba jaizmez no Latvijas. Mums nav vajadzigi varas kalpi,kas netur ciena savu tautu un to visados veidos apspiez. Latvju tauta mosties.

 17. Esmu pārliecināta,ka agri vai vēlu visi šie ķeizariņi,kas noveda Latviju pie pašiznīcināšanās saņems bargus sodus !

 18. cukas komunistu.

 19. Ja necels algas,nekas nemainīsies,brauks,muks,kur adekvāti apmaksā katru darbu.
  Pati esmu bezdarbnieka statusā,kur ne vēršos,alga nedaudz virs minimuma.Jau strādāju 12 h dienā,neredzot ne ģimeni,ne dzīvi,sabendējot veselību,bagātāka nekļuvu,laimīgāka ari ne.Kā tālāk dzīvot,kur strādāt – tumša bilde.Bet pamest LV arī vairs nevēlos.Ja ciest,tad līdz galam,nebūšu žurka,kas mūk no grimstoša kuģa.

 20. Ja valsts vadītāja amatā ieceltu pohainu vācu feldfēbeli kārtūba būtu jau pēc dažām dienām:)))

 21. Pēc manām domām tos klaunus vispār vajag nahrenizēt un ministrus iecelt tikai ar atbilstošu izglītību. Pārāk visi sadziedājušies lai arī partijas dažādas visiem sava un draugu kabata tuvāka. Ar lielām algām tiek mākslīgi piesaistīti jo redz privātās struktūrās algas lielākas, lai vispirms pamēģina pierādīt ka spēj minimālo nopelnīt …
  Gaužamies par sliktiem ceļiem bet kas būs pēc gadiem pieciem kad sāks brukt šobrīt taisītie, Liepājā no nulles rekonstruēja Zirņu ielu…pegājuši četri gadi bet sajūta ka 20, lūkas sēžas, nenosēdinātais pamats staigā, iela pārplūst, starp trotuāra bruģīšiem nezāles aug, zaļajā zonā iesēto zāli neredz bet tās vietā brangas balendes un izsmēķi aug… Eiropa…ha!!!

 22. Bez źēlastības būtu jāpatriec uz dižo padomjzemi tie ministriju ierēdņi, kas gatavo likumus, kas atvieglos pamatiedzīvotāju izlikšanu no denacioalizētajiem īres namiem,lai atbrīvotu vietu gaidītajiem viesstrādniekiem.
  Nekādi patriotiski saukļi izliktajiem nebűs motivācija iet uz banku pēc augsta riska kredīta vai meklēt citu mājokli, no kura jau pēc gada tiks padzīts.

 23. Ja skatās globāli ,tad latvieši ir tikai baltās civilizācijas neizbēgamā norieta mikroskopiska sastāvdaļa.Lai baltā civilizācija izdzīvotu jārada Eiropas savienotās valstis,pretējā gadījumā ķīnieši,indieši ,musulmaņi ņems virsroku un sadalīs planētu savā starpā,bet eiropieši grib izdarīt pašnāvību un to apliecina gan breksit,gan velcom,gan notiekošais Spānijā.

 24. Tas vai mūsu tauta izšķīdīs vai nē, rūp tikai mums.
  Sķiet, ka daļa jūtas kā atnākuši ar mammu uz zobārsta kabinetu. Domājiet – ja paraudāsiet mamma skatīsies un satrauksies. un baigi nožēlos.. vaine
  Patiesība ir tāda, ka jūs esat zem varas, kas visā Eiropā TIESI grib panākt tautu sašķaidīšanu lupatu lēveros. Mammas šeit nav. Bet vara neviena nav mūžīga. mūžīga ir tikai dzimta. ja tā neasimilējas svešās tautās.

 25. Un par latviešu tautas sašķaidīšanu raudās tikai mūsu senči kapos. Kauks.
  Seit var darboties tikai nacionālā pretestība, spītība un sīkstums.
  tādēļ neadekvēti ir klausities tautiešu iluzijas un gaidas, ka kāds cits par to visu domās. Tikai paši. Tikai pretošanās. Tikai apziņa.

 26. Ir jāsacełas pret olgarhiem Atbildēt

  un visiem vińu sargātājiem. Vińi ir netikvien izzaguši bet izkropłojuši šo valsti ar savu slimo alkatību… tikai tad labklājība te varēs atdzīvināties un plaukt…. un izbraukušajiem būs vieglāk atgriesties…. tiem kas to vēl gribēs.

  • Nav tiesa, draugs.
   Paklausies, kurš aģitē pret oligarhiem. Tie ir tieši masu imigrācijas stūmēji. Paklausies ko par imigrantiem saka kaut vai Lembergs (var ierakstīt youtube “Lembergs bēgļi” ” Lembergs bēgļu”). Un ko saka tie, kuri bazunē to oligarhiem tēmu. To bazunē imigrantu galvenie uzgrūdējspēki. Ja tie iegūs ietekmi, mes būsim pilnīgi neaizsargāti.
   Tas ir otrādi.

   • Taadi kaa Lembergs ir galvenie vainiigie pie tautas emigraacijas, jo izlaupa valsti. Pats sliktaakais- rada nesodamiibas iespaidu un moraalu degradaaciju. Nav gruuti sapuceet vienu Ventspili uz visas valsts reekjina. Osta pelniitu 100 reizes vairaak, ja nevaldiitu vecais komunistu funkcionaars.

 27. Pilniba piekritu rakstitajam.

 28. Nesāksiet maksāt cilvēku cienīgu atalgojumu par godīgi padarītu darbu – nekas nemainīsies!
  Līdz šim ir bijusi tikai tukša muldēšana.

  • Naivi maldi ir domāt, ka kādam izņemot mūs – tautu – vajag lai tauta saglabājas.
   Nozāģējot savu kāju mēs nevienam citam neieriebsim. Tagad visā eiropā ir sarkano vara, kura grib samaisīt tautas. tikai tautu nepakļaušanās var to apturēt. Viņi mūs maisa un grib lai mēs emigrējam un imigrāciju.
   Neesiet tik naivi zaķīši, uzskatot, ka jums ir kāda gādīga mamma, kaurai var piedraudeet un vinja baidisies, lai ar jums viss labi. Te ir dzhunglji, kuros jacinas par to, lai tauta tomer neizkliist un izdzivo šos laikus.

 29. … Nav ko cikstet … darbosimies, paradisim ka spejam izmest savus stallus, bet tik ar jaunas paaudzes palidzibu … !
  …Ka vienmer, vecie negrib palaist vala varas grozus, it seviski nomenaklaturas kazokmeteji un globalistu aizstavji… bet tamdel ir velesanas demokratiskas valstis, kas ari garante demografisko dinamiku un izlabo kludas !
  … Man visvairak uztrauc musu jaunas paaudzes pasivitate, naivitate, vai piespiestais akademiskas grupas klusums, saja latviesu autohtonas tautas kritiskaja bridi, un, kas nak no bailem zaudet pat savu mazuminu, bet dveseli, pret vel pie noteiksanas esoso kazokmetejusarkano/kreiso/globalistu/liberalo/ autoritati …!!!
  … Kam lidz korporacijas un citu akademisko org tukstosi, ja tie tiek izlietoti tikai vienreiz gada … !!???
  … Vai K! uznemsanas solijums katrai personai nesatur neko par dzimtas zemes likteni, vai nesauc piedalities aktivi tas uzplaukumam domata dzives veidam, vai nav jabut atklati patriotiem, vai nav jacinas un godam janesa krasas vienmer un visur kur valsts eksistence un Satversme tiek apdraudeta no arienes un svesu sabiedribu dzives vertibam … un ka to jau pierada dazu korporaciju individuala darbiba …!?
  … Kam varetu but vel lielaks iespaids un atklati briestoss sabiedribas gribas speks nomainit nespejigi sastadito Saeimas sastavu, ka studentu kopejais krasu gajiens protestejot pret valsts izzaksanu no kriminaliem vai pretvalstiskiem elementiem?!
  … Kas spetu pielikt tik kritiski visparliecinasako plecu pie NA organizeta 18.11. Lapu Gajiena, un jau tik politiski iespaidigajam latviskam un lojalo pilsonu pasakumam, uz Ceturto Atmodu …?!
  … Vai visi P!K! , lai pulcinatu valstiski-nacionali domajosos … nav padevusies savu preteji noskanoto un domajoso instituciju rektora gribai, un, kuri ir politiski iecelti no pret nacionalas valstis pastavesanas domajosiem politikiem … ?!
  … Laiki mainas … un Raina vardos: ‘… pastaves kas mainisies …’

 30. atbalsta ēnu ekonomiku, pat nekautrējas. Tagad nu tos lopus ārstēsim.

 31. Kurš paskaidros, kāpēc nevar vajadzīgajām profesijām sagatavot speciālistus tepat Latvijā? Vajag tikai

  ieinteresēt bezdarbniekus u.c.darbiniekus, diferencējot atalgojumu atkarībā no darba specifikas.
  Pārsvarā jau brauc prom peļņas nolūkos, bet paliek ilgstoši, jo citur nav tāda nenoteiktība un nemitīga likumu maiņa kā pie mums.

  • Kāda var būt ieinteresētība strādāt pārslodzes režīmā par minimālo algu? Ģimeni neredzi, dzīvei nav laika, bet naudas mājā vienalga nav. Un tad vēl prasības darba pretendentiem – pat sētniekam prasa augstāko izglītību un divas svešvalodas – vai atalgojums tādām prasībām ir adekvāts? Un tad čīkst, ka nav kas strādā. Maksā atbilstoši, tad būs strādnieki. Pats zinu pāris čomus – labi sava aroda pratēji ar ilggadīgu pieredzi, bet darbu meklēja nepilnu gadu.

 32. Ko tu okupantu peecteci te dirs. Un no tavas suudubedres Krievijaa neemigree.?

  8 gadus dziivojot Londonaa krievu valodu dzirdu tikpat biezi kaa Riigaa.

 33. Tā frāze mani aizskāra-valsts nevar pastāvēt bez savas tautas.Domāju,ka nepastāvētu arī tad,ja aizbraukušie dzīvotu šeit,Latvijā un strādātu par mazām algām un bez nodrošinājuma vecumdienām. Tie 50 okupācijas gadi mūsu gara spēka vājināšanai ir bijuši izšķiroši.

  • Pravietisnejaukais Atbildēt

   Kas tas ir par “gara spēku”, ko tik viegli var “vājināt 50 gados”? 50 gadi ir ļoti niecīgs laika sprīdis priekš vēstures, vai ne tā, Juri?

   • Priekš vēstures – nieks, priekš cilvēka mūža – ļoti daudz, un tas ir izšķiroši!

    • Rēķināt vajag pareizi – patiesībā padomistu ēra ir nevis 50, bet 50+26 līdz šai baltai dienai. Un tas jau ir vesels cilvēka mūžs. Un mežonīgais kapitālisms arī dara savu velna darbu. Sauc, cik gribi: “Cilvēki, esiet modri!“ – visi kā kurli. Un modrība pazūd aizvien tālāk un tālāk.

 34. PSRS sagraušana tikai paātrināja nekontrolējamo migrāciju – nojauca visus ierobežojumus pasaules globalizācija amerikāņu mērcē. Taču, ak, vai – arī gudrinieks F.Fukujama pārskatījās, vēstures beigas 90. gados neiestājās. Tagad nu liepiņiem, bērziņiem, ošiem u.c. nāksies saņemt vēsturisko atmaksu par pieļautajām kļūdām. Maksāt negribas nevienam, sviedrus un asinis liet, kā lēja no 1905. līdz 1945.g. nav vēlmes. Nav nākotnes redzējuma, nav jēgas mocīties?

 35. Cik esmu dzirdējis, pret šo ievešanu ir tikai Nacionālā apvienība. Kā tad ar ”nacionālajiem” zemniekiem un tautisko Vienotibu?

 36. Ļoti labs raksts!!! Nekas Latvijai nevar būt dārgāks par tiem mūsu tuviniekiem, kuri izmisīgi klīst pa pasauli un meklē darbu, ar kuru varētu nopelnīt kaut tik daudz, lai varētu paēdināt savus tuviniekus Latvijā. Šeit vispirms obligāti jāsamazina mūsu nenormālais ierēdņu skaits, nu sākumā uz pusi lai līdzinātos citām Eiropas valstīm un otra lieta izbeigt maksāt prēmijas ierēdņiem par to, ka viņi tikai aiziet uz darbu. Šādi rīkojoties, valstij paliks tik daudz naudas, ka uzreiz minimālo algu varēs pacelt 2 līdz 3 reizes un līdz ar to milzīgs skaits aizbraukušo momentāli atgriezīsies Dzimtenē. Vai tad Jūs pazīstiet kādu aizbraukušo latvieti, kurš gan negribētu atgriesties un dzīvot Latvijā????

 37. Da neviena emigranta sirds saapees nesaznaugsies.

 38. okupantu pakalpiņa ministra Dūklava korišs Atbildēt

  Jāieved tāds darbaspēks, kurš strādās par vēdertiesu vai tikai 50 eiro mēnesī. Tikai tā zemnieki un uzņēmēji spēs kļūt par miljonāriem.
  Un problēma ir – latvieši vairs negrib vergot par grašiem. Ja negrib, tad vedīsim iekšā svešos!!

 39. Autors raksta : ekonomikai atkopjoties.. Vai taa ekonomika vispaar kaadreiz atkopsies pie taadas valsts izzagshanas!? Maz ticams..

  • Nu nestrādās tie emigranti par minimālo algu ! Viņiem arī bērni grib ēst un pirtī iet. Un pie mums nav Indija ,kur var dzīvot kartona kastē.

 40. Nevajag te vaimanāt un uzturēt mītus. Pirmais mīts: paceliet algas un prom nebrauks! Muļķības –
  brauks tāpat, jo robežas vaļā un motīvi ir visdažādākie. Žurnālistiem vajag papētīt prombraukšanas motīvus , tos publicēt un pēc tam rakstīt. Otrais mīts: aizbraukuši milzum daudz latviešu! 1989. g. Latvijā dzīvoja 1387 tūkst. latviešu, 2016. g. – 1217 tūkst., starpība 170 tūkst. No tiem šinī periodā nomiruši vairāk nekā piedzimuši – 156 tūkst! Tātad īstenībā valsti pametuši ap 14 tūkst. latviešu, jo pamatā Latviju pamet cittautieši. Vai tas ir labi vai slikti, par to spriediet paši!

 41. Mazo princi viņi nelasīs, labākā gadījumā bildītes paskatīsies.

 42. Autors raksta : ekonomikai atkopjoties,. Bet vai taa ekonomika kaadreiz atkopsies,. pie taadas valsts izzagshanas!.. maz ticams!

 43. Nu nedomās viņi par tautu….ka tik pašiem kabatas un konti pilni…..diemžēl……

 44. ministri un ierednieciba ir ka.gimenes uznemums.kas visus 4 gadus citu neko nedara.ka tikai sava starpa dala pelnu.ne vini ko ievero ne vini ko zin var ievest tukstosiem tonnu atkritumu.un neviens neko neredz.un kur tik paskaties visur bardaks.gan papiros gan dzive.un tik pieliek sev algas un premijas par neko nedarisanu vai gudri cilveki sada valsti atgriezisies neticu ka vini pasi saka ar si.rdi mes gribetu dzivot Latvija bet prats to nepielauj

 45. VINI IR TA AIZRAVUSIES AR PASu labumu iegusanu ,meklesanu kur vel var ko atrast ieraut ka viniem uz mums Tautu uzsplaut VIWNA NELIESU BANDA VALDA MUSU Latvija tie nav deputati BET SLEPKAVAS PRET TAUTU

 46. Mums te velk uz taadu staastu -> mazais princis ir nositis zhurku un aizbraucis! 🙂

 47. Paldies, Agri! Pret tautības, Tēvzemes, piederības, personības, ģimenes iznīcināšanu ir jāpretojās. Noziegumu perina pret visām tautām un valstīm. Ne velti ES atzinumi -nacionālisti ir bīstamāki kā teroristi. Teroristi, redz, apdraud “vienkāršo tautu”, nacionālisti – internacionālistu virskundzību un kundzisko dzīvošanu. “Vienkāršo” tautu jau pamazām radina atteikties no uzvārdiem kā kādus krančus.

 48. Mūsu noēdušies deputāti tik zin kā celt savas “maziņās” algas uz mūsu rēķina ar arvien pieaugošo nodokļu slogu, jo naudiņas jau šiem kakla kungiem sāk aptrūkt un nav arī vairs kur ņemt. Visu ko varēja – nolikvidēja, pārdeva, iznīcināja! Vareni paveikts!!!!Supper malači!!! Un Banku genocīds pret tautu ir izcils !!! Nu ko vēl vairāk – spējīgie aizbrauc un paliek tikai pensionāri un tie, kas nevar vairs aizbraukt. Bet nekas nav mūžīgs – to viņi aizmirst!!! Aicināt viesstrādniekus? Vai tie būs strādnieki? Jāsmejās!!

 49. Vismaz viens prātīgs cilvēks,kurš domā par Latvijas tautas likteni! Tādiem kungiem un kundzēm vajadzētu sēdēt pie mūsu tautas likteņa lemšanas! Kad ministru prezidents bija Kalvītis,tad viņš teica šādus vārdus(Lai brauc projām,iemācīsies valodu,iemācīsies strādāt un atgriezīsies)Bet,kas notiek? Tagad katru dienu pilni busiņi ,lidmašīnas aizvizina cilvēkus labākas dzīves meklējumos,bet par to nevienam no valdības galva nesāp.Galvenais piešķirt sev prēmijas un pacelt algas!

 50. Totālais bezceris Atbildēt

  Latvijas valets mazais pincis sen jau vairs nestāv.

 51. Viss jau ir ļoti pareizi,tikai ar patriotiskiem saukļiem vien nevarēs atsaukt mājās aizbraukušos. Ir jātiek galā ar latvisko skopumu un alkatību,lai cilvēki varētu saņemt cilvēka cienīgu atalgojumu. Kāpēc, šeit strādājoši,ārzemju uzņēmumi var labi atalgot savus darbiniekus,bet vietējie nē?! To pierāda darbinieku auto pie uzņēmumiem.Pirmajā variantā stāv pajauni auto,otrajā veci golfi utt.Bet apstākļi taču ir vienādi.Un pamēģiniet iztikt ar 400 eiro algu,kuru saņem lielākā strādājošo daļa.Piemērs no dzīves: pats strādāju apdares darbus firmā.Tātad,tas pseido uzņēmējs no klienta,par manu darbu,paņem 15 eiro par kvadrātmetru,man par darbu atmet 4,50- 5 eiro,nodokļus nemaksājot.Tā ir alkatība un rijība.Kamēr to neizskaudīs,tikmēr nevienu aizbraukušo mājās neatsauks.

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Bilance ir pat izcila! Tu saņem vairāk kā 30% no tāmes. Normāli būtu ne vairāk kā 20%, nodokļus ieskaitot.
   Ir pavisam cita problēma- īpašniekam (firmas izpilddirektoram) atlikušos 80% VAJAG tērēt pārvaldības uzturēšanai, nodokļiem, bet, pats galvenais, ATTĪSTĪBAI! Mani kaitina, ka pat mūsu ekonomikas, banku, rūpniecības un visi, kam nav slinkums (pirmkārt paši uzņēmēji), vadošie speciālisti asarainām sejām raud, ka MUMS NAV VAJADZĪGĀS PRODUKTIVITĀTES. Tā tas ir, bet vaina jau ir uzņēmējos, kas notrallina (vairums minēto kungu) peļņu ar blondīnēm kādās vientuļās salās, ar nevajadzīgi lepniem auto, ar savu sievu lutināšanu (lai viņas ”neredzētu” mūžīgos sānsoļus). Pagājuši jau 26 gadi, bet šie firmači joprojām ar zemi ar spīļarkliem, kaut pasaulē jau strādā roboti! Nevar ieviest moderno, jo attīstības naudiņa ir notriekta dažādās vaļībās.
   Uzņēmējiem ir jāsaprot, ka vergu darbs ir NERAŽĪGS (pēc definīcijas un tūkstošu gadu pieredzes), tas nekad neizvedīs no nabadzības, bet nabadzībai seko imigrācija.

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Bilance ir pat izcila! Tu saņem vairāk kā 30% no tāmes. Normāli būtu ne vairāk kā 20%, nodokļus ieskaitot.
   Ir pavisam cita problēma- īpašniekam (firmas izpilddirektoram) atlikušos 80% VAJAG tērēt pārvaldības uzturēšanai, nodokļiem, bet, pats galvenais, ATTĪSTĪBAI! Mani kaitina, ka pat mūsu ekonomikas, banku, rūpniecības un visi, kam nav slinkums (pirmkārt paši uzņēmēji), vadošie speciālisti asarainām sejām raud, ka MUMS NAV VAJADZĪGĀS PRODUKTIVITĀTES. Tā tas ir, bet vaina jau ir uzņēmējos, kas notrallina (vairums minēto kungu) peļņu ar blondīnēm kādās vientuļās salās, ar nevajadzīgi lepniem auto, ar savu sievu lutināšanu (lai viņas ”neredzētu” mūžīgos sānsoļus). Pagājuši jau 26 gadi, bet šie firmači joprojām ar zemi ar spīļarkliem, kaut pasaulē jau strādā roboti! Viņi nevar ieviest moderno, jo attīstības naudiņa ir notriekta dažādās vaļībās un te ir atslēga faktam, kādēļ mums darba ražīgums ir tālu no ES, kaut gan reāli mūsu cilvēki strādā daudz vairāk!! un ilgāk!!!
   Uzņēmējiem ir jāsaprot, ka vergu darbs ir NERAŽĪGS (pēc definīcijas un tūkstošu gadu pieredzes), tas nekad neizvedīs no nabadzības, bet nabadzībai seko imigrācija.

 52. Re..mēs esam tik gudri lamāt un spriest…dodiet konkrētu padomu tiem muļīķīšiem-deputātiem…ar visiem viņu padomniekiem…Un šim padomam jāizskan tā,lai viņiem nebūtu citas izejas kā vien to pieņemt.
  Kaut gan ..nav vairs Latvijas..ir tikai nosaukums…Es jau gadus 15 atpakaļ rakstiju-NEPĀRDOT NEVIEVIENU PĒDU ZEMES ĀRZEMNIEKIEM..Taču nekā…Tauta Latviešu Tauta pamet savu TĒVZEMI..ne no laba prāta..deputāteļu..kāda 100 baroneļu dēļ,kuri uzkundzējušies..Pirms iesiet uz vēlēšanām 10 reiz apdomājiet..un tad šaujiet…

  • Mīlie tautieši! Gribu atbildēt uz jūsu komentāriem, mūsu valdība un kā arī visā pasaulē notiek tas kam bija jānotiek ,jo visa mūsu dzīve un valdīšana bja ieprogrammēta visumam, tas nozīme pasaules valdniekiem, un neviens nevareja mainīt nedz mūsu dzīvi ,nedz valdīšanu, būs arī asins izliešanas un ar to arī beigsias visa šī ēzga ko mēs un visa pasaule piedzīvojam, jau šā mēneša beigās gaidiet ļoti lielas pārmaiņas ,gan mūsu valdībā, gan arī visā pasaulē, sāksies jauna ĒRA,ticiet man es nemeloju.

 53. Latvijai palicis karogs,ğērbonis,milda. Un nebūtu brīnums ka šie jau notirgoti ar 3 AAA ziņu.

 54. Izskatās, ka mums vajag “svaigas asinis” no austrumiem, lai valdībai būtu ar ko cīnīties, jo mūsu pašu tautas kalpi māk domāt tikai katrs pats par sevi.

 55. sausa runa, Liepiņ! Atbildēt

  Ak vārdi, vārdi … Preža vārdi, minpreža vārdi, daudzu citu ar tribīni apbalvoto nekad nerimstošā vārdu duna. Kā jūras šalkoņa. Un realitāte – tūkstošu tūkstoši bez pajumtes, ar rūcošu vēderu un puspliku dibenu …

 56. Palasīju komentārus un atcerējos,kā mums padomju laiku skolā ģeogrāfijas skolotājs pačukstēja visai
  klasei,ka latviešu tautu Lielā Krievija grib iznīcināt. Tās ziņas nebija gaisā sagrābstītas,bet nāca no
  tā laika “Leņingradas institūta cilvēkiem. Tāpēc skolotājs mums ieteica katram skolniekam par to
  aizdomāties,lai kad izaugtu mēs lieli varētu cīnīties par latviešu tautas saglabāšanu. Tagad mūsu
  cienījamie valsts vīri dara ko var ,lai mūs Latvijā nebūtu. Pats Godmanis teica,ka jābūt bagātiem un vergiem. Vidusslānis ir jāiznīcina. Tā tas ar notiek,viņi sev ceļ algas ,kad vēlās,bet strādniekiem neiznāk.

 57. Ja maksātu godīgas legālas algas,tad nevienam Latviju nebūtu jāpamet!Tad pietiktu nodokļiem,pensijām,ārstiem un būtu demografija!Tas visiem skaidrs,ka nekas nenotiek netīšām.

  • Pietiktu? Remarks bij teicis: “Valsts ir visimūnākais krāpnieks.” Tad nu izdariet secinājumus. Pagaidām nav pazīmju, kas liecinātu, ka “budžetam” pie tādas izsaimniekošanas jelkad pietiktu.

  • No kā tad maksās algas mūsu tautai un aizbraucējiem, ka ministri nekaunās palielināt sev jau tā lielās algas, pieņem debīlus lēmumus, lai apmuļķotu un slauktu un iznīcinātu tautu un veiksmīgi uzturētu rijīgās bankas, kuras cēli mūs apzog!!!!!!!. Tas ir viņu credo, bet nekas jau nav mūžīgs – par to viņi piemirst. Un atbraucēju viesstrādnieki, nekad nebūs mūsējie!!!Kad reiz šie oligarhi apstāsies savā rijībā jebšu aizrīsies!

 58. Labs raksts, paldies. Ceru, ka tas tiks pamanīts arī no lēmēju puses.
  Vien prasās nedaudz precizēt “.. mūsu politiķiem jāatrod vārdi, kuri apstādinātu tautas aizbraukšanu!” – ne jau vārdi ir jāatrod, bet ar darbiem jāpierāda, ka latvieši Latvijā ir mājās un viņi šeit ir nepieciešami. Tātad nevis jālemj par jauniem nodokļiem, bet jāceļ dzīves līmenis – vienkārši jāļauj cilvēkiem dzīvot. Kāds radinieks nesen teica – aitas ir jācērp, bet nevajag tām dzīvām raut ādu nost. Bet tas ir tieši tas, ko visu laiku mēģina darīt ar mūsu iedzīvotājiem – protams, ka no tādas vietas muks visi, kas spēj skraidīt.

 59. Agri, neesiet naivs! Visi, kas ir tikuši pie deputāta titula, aizmirst vienkāršo darba darītāju. Es arī pēc mēneša došos prom, tikai tāpēc, ka vairs nevaru izturēt bērnu skatienus, kad gribās kādu kārumu bet es nevaru atļauties. Būs vēl pārītis, kas ikdienā lietos angļu valodu, jo mūsu valdībai nospļauties. Nav pat kam paprasīt palīdzību…

 60. viens variants ir atlicis visus vinus ar steigu novakt lai pat smaka nepaliek bet latvietis jau nav cinitajs

 61. Karteja sauceja balss tuksnesi….

 62. Viss jau nokavēts. Latvijas rūpniecības un ražošanas iestādes izpārdotas, likvidētas. Lauksaimniecība novājināta.
  Deputātiem nerūp tautas labklājība!

 63. Karteja sauceja balss tuksnesi…..

 64. valdība ir tā noēdusies, ka vairs nezina kauna, nu tikai domā par svešu darbaspēku ievešanu kas gatavi strādāt par jūda grašiem.

 65. Karteja sauceja balss tuksnesi! Viss jau ir pareizi, bet daba ta nenotiek. Kapitalistiska iekarta vispar nav paredzeta kaut kada nacionala valsts un piederiba. Seit visu nosaka nauda ar visam no ta izejosam sekam. Valdosajiem nekad nebus gana, lai cik daudz viniem butu…. Tada diemzel ir cilveka daba. Vinus interese tikai savas labklajibas pavairosana un ta tas ari bus turpmak! Tapat likumi tiek pielagoti savu merku sasniegsanai. Un ja kads skaisti izrunajas—tie ir tikai vardi… Man sen nav iluziju par Latviju ka nacionalu valsti un cienu pret cilveku ka tadu no valsts puses. Mes esam materials no kura var iedzivoties vairak vai mazak atsaucoties uz valsts interesem. Paskatieties uz liellopu kompleksiem. Tur no govs izspiez pedejo sulu 3 gadu garumaun tad vinu nokauj. Siem lopim nav ne varda ne normalas dzives. Koncentracijas nometne… UN ta ir ari ar cilveku. Izspiez ka citronu, pasviezot atpakal tik daudz, lai varetu izdzivot . Kada te nacionalitati vai valstiskums. Tu esi razosanas lidzeklis.Par pensijam nemaz nerunasim…. Un tgad pasakiet JUS GRIBAT DZIVOT SADA VALSTI?

 66. Nevis gatavo noziegumu, bet tos jau vairākkārtīgi ir veikuši! Paskaitāt darbības, kur vienīgo nekustamo īpašumu apliek ar nodokli, varbūt tā vēl vecvecāku celtā mājiņa, parexi, krājbankas, piemaksas, kur vēl viss tas ko īsti nemaz neuzzinam. Kur lielie uzņēmumi? Svešas armijas, bēgļu bērniem lielāks pabalsts par latviešu bērnu, pensijas zem iztikas minimuma. Kas notiks, ja pēkšņi visi pensionāri aizies no darba? Būs katastrofāls skolotāju, šoferu, meistaru, ārstu utt trūkums, par sētniekiem, sargiem un apkopējām nerunājot.

 67. malacis Agri .ja kāds no tautas kalpiu žurkām to saprasu….bet viss velti ..Parādnieki atdod parādus ,ministriju krējums bez jēgas vizinās par nodokļu naudu,prezidents atvainojos ,gaida beigu termiņu un runā pat angliski.. šleseri ,šķēles,nagļi,motes.gaiļi,birkavi,krištopāni,demakovi,ģēģeri,utt…oficiāli izjāja valsts naudu unn kļuva oligarhi…vai tiem rūpēja Valsts…nekad.Kam Latvija vajadzīga ..ķīniešīm ,,arābiem,,āfrikāņiem….kam. jau sākumā ar godmani tika padirsta mūsu nākotne un šīs bezjēdzīgās partijas ,kam tās vajadzīgas..kam vajag bezjēdzīgos vietniekus ,vietnieku sekretārus ,padomniekus,padomnieku vietniekus.utt d…..maza Valsts ,maza nācija pat to šie ierēdņi neciena..
  Idzīt LAUKOS lai sāk ar spīļarkliem zemi savu jaul izsaimniekoto sakopt….tikai meli visur meli..izaugsme…labākie rādītāji…protams ..Viņu makos…..un mēs tikai vēlamies lai mūs Tautu cienītu un ļautu nopelnīt naudu ,nevis pabalstus…

 68. Ir jābūt pilnīgi aklam lai neredzētu šeit klaju sazvērestību, ne tikai nodevību..

 69. Kad Latvijā visiem sāks maksāt cilvēku cienīgas algas, ar kurām var normāli dzīvot, nevis knapi izdzīvot, tad būs gan darbaspēks, gan atgriezīsies aizbraucēji. Vai tiešām tas ir tik grūti saprotams?

 70. Meklēt vārdus? Nē, tas ir naivs ieteikums. Iekams pastāvēs vergturu iekārta, kāda pastāv šos pēdējos var teikt 30 gadus, kamēr vieni peldēs taukos, otri grauzīs pamestu kaulu, NEVIENS atpakaļ nebrauks. Ar cēliem vārdiem bērnus ne paēdinās, ne apģērbs , ne izskolos. Un ne tikai bērni , pašiem arī jādzīvo cilvēku cienīga dzīve.

 71. Krietni nokavētas domas, otrkārt – ko darīt atbraukušajiem, sūkāt ķepu? Godātais žurnālists ir labi nodrošināts, ja neizjūt bezcerību valsts darba tirgū. Kamēr AUGŠAS dzīvos kā dzīvojuši, apakšniekiem jāmeklē izeja eksistencei ārpus Tēvzemes.

 72. Vismaz nevajadzēs nevienu cilvēku deportēt ar varu,paši būs pametuši šo mēslu zemi!

  • Ja…! Cilvekus deportejot ar varu IR NOZIEGUMS!!! Bet vai sagadajot tadus apstaklus, ka cilvekam pasam jamuk prom ir Mazaks noziegums???

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Zilaļģu festivāls

Ūdens temperatūra vairumā Latvijas upju un ezeru sasniegusi +18.. +22 grādi. Sagaidāms, ka siltā laika ietekmē tuvākajās nedēļās turpināsies zilaļģu vairošanās.

Veselības inspekcija skaidro, ka zilaļģes ir dabiski iekšzemes un jūras ūdens organismi, bet problēmas var radīt to masveida savairošanās – tā saucamā ūdens ziedēšana, jo daļa zilaļģu sugu ir potenciāli toksiskas un, atmirstot ūdenī, var izdalīt toksīnus. Peldētājiem šie toksīni var radīt alerģiskas ādas reakcijas, acu un gļotādas kairinājumu, bet mājlopi, kas tiek dzirdināti ar šādu ūdeni, var akūti saindēties un pat aiziet bojā. Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās ne vien Vecāķu, bet arī Daugavgrīvas un Vakarbuļļu peldvietās.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+