×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
24. septembris, 2015
Drukāt

Deputāti konceptuāli atbalsta tiesību piešķiršanu Saeimai lemt par bēgļu uzņemšanu (6)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Minhenes dzelzceļa stacijā katru stundu ieradās aptuveni simt bēgļu ar vilcieniem no Ungārijas, šķērsojot Austriju.

Saeima šodien konceptuāli atbalstīja nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) rosinātos likuma grozījumus, kas paredz, ka par bēgļu uzņemšanu turpmāk lemtu parlaments.

Iepriekš atbildīgā Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija šos grozījumus noraidīja.

Grozījumos Patvēruma likumā rosināts noteikt, ka Saeima pieņem lēmumus visos jautājumos, kas attiecas uz bēgļu un patvēruma meklētāju pārvietošanu uz Latviju no citām dalībvalstīm vai no trešajām valstīm, kā arī jautājumos, kas ar tiem tieši vai netieši saistīti.

Likumprojektā arī paredzēts noteikt, ka Ministru kabinets ir tiesīgs pieņemt lēmumus par šiem jautājumiem tikai tajā apjomā, kādā to ir deleģējusi Saeima.

“Jautājums par bēgļu un patvēruma meklētāju plānveida uzņemšanu Latvijā ir būtisks jautājums, kas attiecas uz valsts starptautisku un, iespējams, turpmāk ilgstošu pastāvīgi īstenojamu saistību uzņemšanos, un visi saistībā ar to pieņemtie lēmumi būtiski un neatgriezeniski ietekmēs Latvijas tālāko attīstību, valsts un tās iedzīvotāju nākotni,” uzsver nacionālā apvienība. Tādēļ šis ir Saeimā izlemjams valsts politikas jautājums, pārliecināta VL-TB/LNNK.

Likumprojekta autori arī norāda, ka, pieņemot šādas izmaiņas, tiks veicināta Satversmes pamatprincipu ievērošana, parlamentārisma un demokrātijas nostiprināšana, lemjot par sabiedrībai būtiskām lietām.

Kā ziņots, Latvija ir piekritusi kopumā uzņemt 776 bēgļus. Par to lēmumus pieņēma valdība un Saeimas Eiropas lietu komisija.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. NĒ demogrāfiskai kolonizācijai! Atbildēt

    Interesanti, ka šajā fotografijā sievietes un bērni tiek izgrūzti priekšplānā, kamer lielais jauno tēviņu bars slapstās pa aizmuguri — prom no fotogrāfiem.

  2. Kāpēc tad Latvijā vajadzīga valdība,lai tā gudrā saeima pilda visas valdības funkcijas! Varbūt tad nonāksim līdz vidusāfrikas līmenim.Ja jau valdība neko nevar lemt,tad tā ir jālikvidē,ietaupīsies miljoni!

  3. Atbalsta, vai neatbalsta? Kāpēc KONCEPTUĀLI? Vai varturi neprot LATVIEŠU valodu? Drīz arī arābu valoda nāks palīgā drāzt latviešu valodu. Vai atkal pēcpusē līdīsim stulbie, stulbie varturi?

  4. Nu paši tad arī atbildēs par vardarbību un izvarošanām 🙂

  5. Saeimai ir tiesības jebkurā brīdī lemt par jebkuru jautājumu lemšanas uzdošanu vai atņemšanu valdībai. Tas izriet no Satversmes. Kāpēc par bēgļu jautājumu tam vajag īpašu lēmumu?

Draugiem Facebook Twitter Google+