×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. jūlijs, 2014
Drukāt

Deputāti kritizē Straujumas ziņojumu par nacionālo drošību; salīdzina to ar vecmāmiņas pasaku (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Vairāki koalīcijas un opozīcijas parlamentārieši šodien kritizēja Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) ziņojumu par nacionālo drošību, bet deputāts Kārlis Seržants (ZZS) to salīdzināja ar vecmāmiņas pasaku mazbērniem.

Opozīcijas deputāts Jānis Ādamsons (SC) debatēs pēc šī ziņojuma sacīja, ka tas vairāk atgādina nevis vienotu dokumentu, bet gan daudzus dažādus dokumentus, kuri steigā ir salikti kopā. Viņam arī radies iespaids, ka neviena amatpersona to neesot kopumā izlasījusi un koriģējusi.

“Ziņojumā ļoti grūti atrast kaut kādus secinājumus vai rekomendācijas par to, kā uzlabot valsts drošību un cīnīties ar nākotnes izaicinājumiem,” sacīja Ādamsons, piebilstot, ka ziņojumā neesot sīkas trūkumu analīzes par paveikto un prognozes par nākotni. Tāpat, pēc Ādamsona domām, šis ziņojums “ir diezgan atrauts” no iepriekšējā ziņojuma.

Savukārt deputāts Seržants šo ziņojumu salīdzināja ar vecmāmiņas pasaku, kad aiz loga ir vētra, bet viņa stāsta mazbērniem, ka siltajā istabā zem segas viss ir kārtībā. Viņš arī norādīja, ka ziņojumā vēlētos ieraudzīt arī informāciju par reālo Krievijas ekonomikas ietekmi Latvijā.

Deputāte Vineta Poriņa (VL-TB/LNNK), paužot kritiku, akcentēja, ka ziņojumu rakstījušas par valsts drošību atbildīgas personas, nevis Straujuma. “Pirmkārt, jau ziņojuma ievadā Latvija nosaukta nevis par Eiropas Savienības vai NATO dalībvalsti, bet par “valsti starp ES un NVS”,” sacīja Poriņa, pēc kuras domām, šī “ģeopolitiskā vīzija dod toni visam ziņojumam”.

Tāpat Poriņa uzsvēra, ka par Krievijas politiku ziņojumā rakstīts “ļoti izvairīgā tonī”. Dažās vietās pieminēta Krievijas agresija, taču nekur nav minēta Krimas aneksija, kas ir nosodīta daudzos Eiropas Savienības un NATO dokumentos, akcentēja Poriņa.

Tikmēr Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītājs Valdis Zatlers (RP) šo ziņojumu novērtēja kā labu. Tas bija uzrakstīts viegli saprotamā valodā, līdz ar to pieejams ne tikai drošības ekspertiem, bet arī plašākai publikai, tāpat tas esot “daudz būtiskāks, strukturēts” salīdzinājumā ar iepriekšējā gada ziņojumu, pauda Zatlers.

Deputāts Ilmārs Latkovskis (VL-TB/LNNK) debatēs vērsa uzmanību integrācijas jautājumiem un efektīvai integrācijas, sabiedrības saliedētības darba koordinācijai. “Drošības ziņā integrācija vai vāji integrētā sabiedrība, starpnacionālās attiecības vienmēr būs Ahileja papēdis. Un tāpēc ir īpaši svarīgi veikt mērķtiecīgu un koordinētu darbu ar tiem ierobežotajiem resursiem, kas ir mūsu rīcībā,” sacīja Latkovskis.

Pēc deputātu debatēm Straujuma pateicās par diskusiju, norādītajām nepilnībām un priekšlikumiem. “Ir priekšlikumi, kuri tiešām jāņem vērā. Piemēram, Latkovska kunga priekšlikums par to, ka ir jākoncentrē atbildība par sabiedrības integrāciju starp dažādām ministrijām, patiešām ir vērā ņemams, un tas būtu valdībai perspektīvā jāievieš,” piebilda valdības vadītāja.

Kā ziņots, Straujuma šodien iepazīstināja Saeimu ar ziņojumu par Latvijas nacionālo drošību.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Seržants pats ir pasacinja mazberniem … 🙂

  2. Seržants brīžiem savos spriedelējumos par valstij ĻOTI NOZĪMĪGIEM JAUTĀJUMIEM ir TIK NEKOREKTS, ka kauns par tādu Saeimas deputātu!!! TĀ APVAINOT PREMJERI VAR TIKAI ŠAURĀ PIERĪTE!!! Te NOPIETNS darbs Saeimas ĒTIKAS KOMISIJAI!? Nesaprotu, KĀPĒC VECTĒTIŅŠ SERŽANTS IR TIK NEAPTĒSTS un VIENMĒR PĒC ŠĀDĀM STULBĀM RUNĀM LABPATIKĀ SMAIDA??? TRAKUMS!!! VARBŪT viņam ir kaut kādas citas ziņas, ka lieto TĀDU MUTI? NEBRĪNĪTOS par ZZS! Piekrītu, ka SC nebūtu jākomentē premjeres ziņojums, jo NAV NEKO DARĪJUŠI, lai kaut vai atzītu Krimas okupāciju!? Sabiedrības integrācijas procesā nav pakustināts NEVIENS pirkstiņš, tikmēr VISU kritizēt unh nolikt spēka pietiek!!! Vņi VISPĀR neko nedara valsts labā!!! Kā VAR integrēt cilvēku, JA viņš NEVĒLAS integrēties LATVIJĀ, jo viņamn TAČU IR PILNĪGI CITS UZDEVUMS, CITA INFORMĀCIJAS TELPA ?????????? VARAT IZSTIEPTIES UN 3 REIZES SARAUTIES – NEKAS NEBŪS……. NESAPROTU, KO LATVISKĀS PARTIJAS VAR CEPTIES ŠO ĻAUTIŅU INTEGRĒŠANĀ???????? JĀIZBEIDZ TIE SUŅA MURGI PAR INRGRĀCIJU PRET TIEM, KAS TO NEVĒLAS!!! IR JAU 23 GADI, KOPŠ IESPĒJA IEKĻAUTIES – INTEGRĒTIES VALSTS DZĪVĒ UN PALĪDZĒT ATTĪSTĪTIES!?

  3. Acīmredzot deputāts Seržants neciena ne savu, ne valdības vadītāju, reiz jau var noslīdēt līdz tādai kanceles rupjībai. Interesanti, vai SAEIMAS ētikas komisija kaut ko darīs šī bezprecedenta premjera apvainojuma sakarā?

  4. Ja n’aks…tad izies uz Kaliningradu un tas notiks tik strauji.ka nepasp’esim savus 3 tankus iedarbin’at!Stulba saj’uta,ka nevar savai valstij nodro’sin’at mieru,

  5. Seržants ar mieru būtu darīt visu, lai tikai viņu parādītu TV…

  6. … SX partijai vispar nevajadzetu but tiesiba komentet par valsts drosibu pec visa pagajusa …!

    … Un ZZS jaievero, ka vecmaminas dazreiz labak izprot situaciju ka tie kuri nedrikst … !

Draugiem Facebook Twitter Google+