×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
2. jūnijs, 2017
Drukāt

Deputāti latgaliešiem: beidziet tēlot mocekļus! (52)

Latgales karogs. Foto - Ivars Soikāns/LETALatgales karogs. Foto - Ivars Soikāns/LETA

“Radās iespaids, ka mēs viens otru nesaprotam. Mēs runājam par vienu lietu, bet deputāti par kaut ko citu,” pēc tikšanās ar vairāku Saeimas komisiju pārstāvjiem skumji atzina Latgaliešu kultūras biedrības vadītāja Līvija Plavinska. Viņa kopā ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektoru Edmundu Teirumnieku un Latgales plānošanas reģiona attīstības padomes priekšsēdētāju Alīnu Gendeli vakar bija ieradusies Saeimā, lai iepazīstinātu deputātus ar Latgales kongresa simtgadei veltītā Ceturtā pasaules latgaliešu saieta rezolūcijā paustajām prasībām. Taču vairākums tautas kalpu šo dokumentu vērtēja kritiski.

Latgaliešu rezolūcijā iekļautas prasības stiprināt latgaliešu valodas lietojumu un noteikt oficiālu statusu latgaliešu valodai kā latviešu valodas paveidam, pieļaut saziņu ar valsts un pašvaldību iestādēm latgaliski, ļaut uzstādīt norādes un ceļa zīmes latgaliski, palielināt latgaliešu valodas un novadmācības stundu skaitu, finansēt reģionālo kultūras iestāžu izveidošanos Latgalē, nodrošināt Latvijas sabiedrisko mediju sasniedzamību pierobežā, kā arī palielināt tajos raidījumu skaitu latgaliešu valodā. Tāpat rezolūcijā pieprasīts finansēt latgalistikas pētījumus, oficiāli apstiprināt Latgales zilibaltizilo karogu un papildināt atzīmējamo dienu sarakstu ar 27. aprīli – Latgales dienu. Interesanti, ka par tautsaimniecības jautājumiem šajā dokumentā nav minēts gandrīz nekas.

Tautas kalpi latgaliešu prasības gan uzmanīgi noklausījās, bet nesolīja tām savu atbalstu. Saeimas deputāts un kādreizējais Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs (“Vienotība”) atgādināja, ka pēdējo trīs premjeru vadītās valdības jau kopš 2012. gada gatavojušas un īstenojušas vairākas programmas Latgales attīstībai.

Programmu ietvaros reģiona pašvaldības apguvušas desmitiem miljonu eiro. Arī valodas situācija Latgalē nemaz neesot tik drūma. “Latgalē daudzi runā un saprot latgaliski, tās pašvaldības, kuras ieinteresētas latgaliešu valodas saglabāšanā un attīstībā, jau tagad izmanto skolās pieejamās iespējas,” teica Adamovičs, vienlaikus atzīstot, ka valsts atbalsts nenāktu par ļaunu uzņēmējdarbības vides aktivizēšanai.

Savukārt valodniece un Nacionālās apvienības deputāte Janīna Kursīte-Pakule rauca pieri par latgaliešu valodas prasībām: “Latgalē nav vienotas runas formas un divas dažādas rakstu formas. Kuru no tām lietot? Tie ir jautājumi, kas vispirms jārisina speciālistu vidū, pirms likt rezolūcijās.” Savukārt Edgars Putra (ZZS) norādīja, ka Latgales problēmas nav īpašākas vai sāpīgākas par līdzīgām problēmām citos Latvijas reģionos. Viņa frakcijas biedrs Ingmārs Līdaka aicināja latgaliešus beigt nodarboties ar upura tēla kultivēšanu: “Pat ja vesels cilvēks nemitīgi atkārtos, ka viņš ir slims, tad galu galā patiešām viņam sāks sāpēt galva.” Līdaka arī nesen viesojies Preiļos un par pārsteigumu uzzinājis, ka tur pašvaldība iecerējusi būvēt peldbaseinu par četriem miljoniem eiro, kamēr iedzīvotāji sūdzas par bedrainām ielām. Visasāk uz latgaliešu prasībām reaģēja Jānis Dombrava (NA), kurš vainoja Latgales pašvaldības par vilcināšanos mazākumtautību skolās pāriet uz mācībām valsts valodā. Viņš arī pauda pārliecību, ka “tie cilvēki, kuri vēlas strādāt, darbu var atrast arī Latgalē, bet tiem, kam tuvāks grādīgais, tikai nodzersies”. Deputāti arī bija neizpratnē, kādēļ Latgale vēlas īpašu apstiprinājumu savam reģiona karogam, ja visi novadi un pilsētas drīkst paši izgatavot un lietot savus vietējos karogus.

Vērtējot rezolūciju kopumā, Saeimas pārstāvji tajā saskatīja priekšvēlēšanu aģitācijas pazīmes. “Vienotības” pārstāve Ilze Viņķele pieļāva, ka dokuments izskatītos pavisam citāds, ja latgaliešu saiets būtu norisinājies pēc pašvaldību vēlēšanām, nevis īsu brīdi pirms tām. Viņa un citi deputāti bija vienisprātis, ka pie Latgales jautājuma vajadzēs atgriezties pēc tam, kad būs ievēlētas jaunās pašvaldības un attiecīgi izveidotas jaunas plānošanas reģionu attīstības padomes.

Tomēr jau vakar saspringtās diskusijas laikā gan izkristalizējās vairāki konkrēti jautājumi, kur ar valsts palīdzību būtu iespējams rast risinājumu. Piemēram, problēmām ar elektronisko mediju apraides pārklājumu Krievijas pierobežā, par augstskolu finansējumu un citi. Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētāja Laimdota Straujuma solīja šos un citus punktus iekļaut jaunajā Rīcības programmā Latgales reģiona izaugsmei 2018. – 2020. gadam, ko plānots pieņemt līdz šā gada beigām.

Pievienot komentāru

Komentāri (52)

 1. Piedodiet man latgalieši. Es pats esmu latgalietis no Rēzeknes rajona Bērzgales pagasta. Ieraugot šo “izcepto” latgaliešu karogu, man pirmais kas nāk galvā, ka latgalei tiek gatavots doneckas ceļš. Kas to karogu izdomāja, veidoja, es esmu visai pārliecināts, ka pie tā roku pielika tie atlikušie latgalieši, kas ģimenē un sabiedrībā runā krievu valodā.

 2. Vispirmāk, mums, PAŠIEM, jāaizmirst nicinošā attieksme pret latgaļiem! Runāt un rakstīt bez kļūdām neprotam, bet- ko nu tie, čangaļi… VOT, mēs esam tie īstie!! Kad kartēs parādījās tāda Latvija?!- kamēr, Latgale bija JAU daudzus gadsimtus! Diez, vai daudzi “īstenie latvieši” zinās, ko simbolizē Brīvības pieminekļa zvaigznes; var strīdēties, cik Latvijā ir novadu, kur paliek Zemgale, Sēlija, Maliena, bet, ja pieturas pie šiem trim- Latgale, Vidzeme un Kurzeme, tad, kurš, jūsuprāt, varētu būt pamatā vārdam- LATVIJA?

 3. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Šī ”gribēšana” ir īstākais mazvērtības komplekss! Mums ir daudz tādu jocīgo, kas rīko praidus, aizstāv ķērcējputnus Rīgas centrā vai bebrus pilsētas kanālā, puskaltušu koku ielas vidū u.t.t.
  Pārliecināts, strādātgribošs optimists vienkārši dzīvo, ievērojot 10 baušļus un nenodod savu tēvzemi.

 4. Latvijā ļoti daudziem ir latgaliskā izcelsme.Nav obligāti jādzīvo Latgalē.Valsts mums ir kopēja.Normāls latgalietis nemaz tā nepiedalās diskusijās.Palasīju,lielais vairums komentāru ir truli,pie tam no abām pusēm.Man kā latgalietim tas karogs neko neizsaka.Kaut kur uzradies.Vēsturiskajā tautas atmiņā tāda nav.Vai tie ,kas to karogu nēsā tiešām ir Latgales un Latvijas patrioti?
  Kongresa atceres pasākumā runāja par latgaliešu valodas plašāku izmantošanu,bet daļa no organizatoriem ir līdzvainīgi pie tā,ka radušies divi rakstu valodas paveidi.Tad kuru izmantosim?

  • – ir daudz ļaunāk- šis “Latgales (tautas republikas) karogs” radies (radīts!!), pavisam nesen, pēc līdzības ar lugan-donijas “tautas republikām”! Vai, tiešām, kāds tic, ka tā autori- lugandoni ir Latgales patrioti?!?!

 5. Tā ir Latvijas vienotības graušana. Intreresanti, kas latgaliešiem liedz runāt rakstīt latgaliešu izloksnē. Mazajā Latvijā ir viena valsts valoda un punkts. Kas patlaban notiek – viss dublēts krievu val., pat ražotāji vienkāršu loteriju dublē krieviski. Aptiekās mētājas izdevumi (avīzes, propekti, žurnāli) krievu val., kuri izdoti par mūsu naudu, kur vairs tālāk? Ždanoka skandina – Latvjā visi noteikumi izpildīti otras valsts valodas ieviešanai, atliekot tikai parlamentam nobalsot. Paskat. SS.lv letiņi liek sludinājumus krieviski

  • Latviešu Latvija ir vienota, bet ne vienāda visos novados Atbildēt

   Latgalieši neraksta izloksnē. Ir normēti un Tieslietu ministrijā apstiprināti latgaliešu rakstu valodas noteikumi.
   Tas, ka notiek Latgales, Rīgas un Latvijas rusifikācija – tā ir taisnība.

 6. Un kapec seit figure Latvijas skeltnieku, kolorado nesataju zili baltais atributs. Ta ir konkreta neciena gan pret Latgali, gan visu Latviju. Tiesam skola neviens nav gajis, jeb tur ari degradacija smaga forma, ka nevar iemacit elementaro, ka Latgales karogs ir SARKANBALTSARKANS, kurs nemts par pamatu visas Latvijas karogam, ar ko butu jalepojas, nevis jaizdoma jauni, Latvijas ienaidniekiem – Donbasa republiku kopetajiem tikami.

  • Sarkanbaltsarkanais ir Cēsu latgaļu karogs Atbildēt

   Kāpēc Sēlijai ir savs karogs? Vai sēļi ar profesoru Stradiņu priekšgalā grib savu Luganskas tautas republiku?

 7. Šajos komentāros spoži uzrādās latgaliešu patiesā attieksme pret Latviju, pret visu to latviešu daļu, kuri savas mājas nepameta un nepārdeva krieviem, kuri pēc 1991. gada centās atgriezties savu tēvu mājās,centās tās sakopt kaut arīceļi nebūt nebija tie labākie, bet viņi neķērca pēc sevišķām tiesībām. Ja es līd šim lojāli izturējos pret latgaļiem, tad šis kongress visu nostādīja savās vietās. Tie ir tie paši civilokupanti tikai ar citu karogu. Savā starpā viņi tāpat sarunājas krieviski.

  • Latviju krieviem nepārdeva latgalieši. To izdarīja ārietis un zemgalietis Kārlis Ulmanis!
   Tu vispār esi lasījis kongresa rezolūciju – gan to, kas tapa 1917.gadā, gan to, kas tapa 2017.gadā?
   īstie latgaļi savā starpā nesarunājas krieviski. Interesanti – kāpēc latvietis un rīdzinieks ķirsis iekš LTV7 debatēm ar citiem latviešiem sarunājās krieviski?

 8. Te taču sKAIDRI spīd cauri Krimas variants!!Tur gan pat bija pilns ar krieviem,bet Latgale ir tukša no latgaļu “patriotiem”.Paši salīduši nīstajā Latvijā un nu tik brēc pēc kaut kādām īpašām tiesībām.Ne velna,jo palikušie latgaļi balsoja PRET ES,eiro,NATO un visu laiku balso PAR SC !!!Tie ir tie paši pārkrievotie latgaļi.Bet redz milzu pretenzijas pret VISU latvisko!Bez referenduma broļi latgaļi,trīs pirkstu kombinācija .Brauciet VISI!!! latgaļi no visas latviskās Latvijas mājās un tur tēlojat patriotus un PAŠI mācaties latgaliski.Tikai KUR jūs to valodu liksiet?Varbūt ari ES un ANO piespiedīsiet to lietot?
  CIK LATGAĻU!!!! pieprasa mācības savā dialektā?Pārejā Latvijā viņš NAV VAJADZĪGS !!!Saviem SC padomdevējiem un sev ,ielāgojiet — TE NEBŪS “Krim/Latgaļija NAŠA!!!Ar savu destruktīvo rīcību jūs noskaņojat pārejo Latviju PRET sevi !!Jūs neesat “varenāki un ticīgāki par pa’
  su Pāvestu”!!

  • Princis Pedislavs Atbildēt

   Itin tā. Pats esmu pusčangalis. Kad izdosies izsviest krieveļu salašņas no manas Dzimtenes,varam atgriezties pie dialektu apmācības skolās.

  • Arī pamela ir čiuļu naciste, šoviniste un aiz Aiviekstes dzīvojošo latviešu nīdēja.
   Latgaļi pret NATO nebalsoja un arī pret eiro nebalsoja. Tiesa – latgaļi balsoja pret ES – sekas redzamas un pierādījies, ka latgaļiem bija taisnība; visi tā pieraduši pie ES fondiem, ka kļuvuši no tiem atkarīgi kā narkomāni un bez fondu naudas daudzi vairs nemāk saimniekot.
   Jautājums – cik latviešu bērnu pieprasa mācības latviešu dialektā? Ja bērniem būtu izvēle, tad neviens bērns nemācītos latviešu dialektu, bet no rīta līdz vakaram spēlētu datorspēles.
   Mēs ielāgojam, ka Latgale ir latgaļu zeme, bet kāpēc Rīga atdota krievam un daudzi krievi kopā ar jaukto ģimeņu latviešiem bļauj: “Riga naš!”?
   Starp citu – latgaļu valoda ir vecāka par vidusdialektu un uz vidusdialekta bāzes izveidoto t.s. latviešu literāro valodu, kas ar Saeimas balsojumu padarīta par valsts valodu. Kad Latvijā pie varas nāks latgaļi, tad būs 3 valsts valodas – latgaļu, latviešu un līvu. Krievu valoda kā okupācijas varas valoda mūžam Latvijā būs svešvaloda.

 9. Latgaliešu vārdā Atbildēt

  Deputāti, beidziet tēlot, ka esiet gudri, ar zināšanām, ka esiet godīgi un taisnīgi, ka mākat ar likumu palīdzību veidot latviešu tautas valsts Latvijas labklājību un drošību.

 10. Ināra nu latgaļis Atbildēt

  VIŅU MĒRĶIS SANAIDOT TAUTU.KĀ JŪS TO NESAPROTAT!!!!
  TAD BŪS VIEGLĀK SAŠĶELTOS SAKŪDĪT UN……
  NEPADOSIMIES! TĀ IR PROVOKĀCIJA!!!!
  SAGLABĀSIM MIERU!!!!

  LATGAĻIŠI,MIRU TOĻKA MĪRU,MYUSIM NAVĀGA ĪT KAUT KO TO PAVODĀ.!!!!!

 11. Latvietis nešovinists Atbildēt

  Latviešu šovinisti, vai pēc tam, kad būsiet iznīcinājuši latgaliešu valodu – jūs būsiet laimīgi un lepni? Kā jūtieties, kad esiet iznīcinājuši līvu valodu?

 12. Man liekas, ka nevis latgalieši, bet ģermāniskie Rīgas latvieši darbojas Krievijas labā. Rīgā – mērs krievs. Rīgā gandrīz visur skan krievu valoda. Rīgā pilns ar skolām un bērnudārziem krieviski.
  Tāpēc, ka Rīga krieviska – nevajag savas dusmas izgāzt uz latgaliešiem!

 13. Uzdzen škrobi tie latgaļu īpašo izcelšanas gribētāji. Kurš jums, ellē ratā, traucē mājās, vai vietējā sabiedrībā lietot latgaļu mēli? Ar ko mēs esam citādāki, ka jums vajag tādas īpašas atbalstīšanas no valsts puse? Mūsu – kuršu, ventiņu, suitu, sēļu un pārējo visu ipašu izcelšanu arī būs jāsāk prasīt, citādāk sāk likties, ka tikai latgaļi vien te dzīvo un tiek apdalīti. Arī citur ir savas runas īpatnības un piemēram, vai jūs saprastu, ja mēs aizbrauktu uz Latgali un sāktu runāt, kaut vai suitu mēlē?

  • suitu mēli nesaprot tikai idioti Atbildēt

   Kas traucē krieviem kopt mājās krievu valodu? Tak nē – latviešu Saeima dod naudu priekš krievu radio, priekš krievu TV un pat priekš krievu bērnudārziem un krievu skolām.
   Ak, kad pieies tie laiki, kad latviešu Saeima mīlēs latgaliešus kā krievus??

 14. kauns par latgaliešiem. kauns! Atbildēt

  Cik ilgi var dažādi skaidrot vārdu savienojumu “latgaliešu valoda”? Latvijas valsts valodas likuma ietvarā ir izskaidrots – ko nozīmē vārds “valoda.” Vai tāpēc, ka lagalieši ikdienā nesaka izloksne, bet “valoda” – mēs tagad dažādi tulkosim un vārdu “valoda”? Idiotisms! Ko, vai Ventiņu izloksnei arī ir jāpiešķir “valodas” nozīme?

  • T.s. “latviešu valoda” ir cēlusies no latgaļu valodas. Par valsts valodu ir pasludināts dialekts, bet latgaļu valoda tiek nīdēta ārā.

   • Ja nezini to nātno patiesību – NEMURGO,jo valoda cēlusies no L-E!-TGAĻU,ne l-a-tgaļu dialekta!!

    • čiuļi turpina iet vāciešu pavadā Atbildēt

     Letlande jeb letu zeme ir vāciešiem. Latviešiem jeb latgaļiem ir Latvija un nevis LETVIJA.

 15. man patīk latgaļu valoda Atbildēt

  Kāpēc daudzi latvieši mīl krievu okupantus, bet ienīst līvus un latgaliešus? Līvu valodu un kultūru iznīcināja noziedznieks Ulmanis un ulmanistis ar savu “pārprasto” nacionālismu. Kāpēc 21.gs. latvieši ar “pārprasto” nacionālismu grib iznīcināt Latgales latviešu valodu un kultūru?
  Vai latviešu “pārprastie” nacionālisti mācās no krieviskuma ideoloģijas, kas nosaka, ka visiem krieviem jābūt vienādiem, visiem jārunā vienā krievu valodā un visiem krieviem jāpielūdz Putinu?
  Tikai tumsoņas un nacisti uzskata, ka latgaļu valoda ir mazvērtīga un kā mazvērtīga jāiznīcina.

 16. Janīna Kursīte kandidēja no Kurzemes, jo Latgalē par viņu nefano Atbildēt

  Nevar saprast – vai čiuļi ir latentie nacisti vai komentārus raksta Maskavai simpatizējoši troļļi, kas nogāna un aprej Latgales latviešus? Apsmejot un pazemojot latgaliešus panāksiet tikai to, ka latgalieši pārmetīsies SC un krievu pusē. Ja NA, V, ZZS būtu patrioti, tad viņi visur un vienmēr iestātos par Latgales latviešu interesēm.

 17. Cīņai sveiks, dombravurla Atbildēt

  Izskatās, ka Dombrava ir nevis nacionālists, bet Latgales latviešu nīdējs.

 18. Par Latgales karogu – Smuks, man patīk. “Ziemeļjūras tumši zilā krāsa” ir daudz labāka par pašreizējo “mēnešreižu sarkano”.

  • Karogs ir zilibaltzils, BEZ sarkanā vairoga un grifa ar kroni galvā. Grifs ar kroni galvā ir Polijas karaļa simbols – latgaliešiem nav jāpakļaujas Poļu karalim!

   • Piekrītu, to vairogu ar ērgli var arī aizvākt, var arī atstāt.
    Kaut gan, Latgalē ir ĻOTI daudz poļu tautības cilvēku, spriest citu vietā, nepajautājot viedokli pašiem cilvēkiem ko viņi domā un kā viņi gribētu tās lietas redzēt – nav tas labākais tonis un rīcība.

  • Nez kur tu jūru ņēmi Latgalē?Krieviem,t.sk.,Ušakam mīļākā zilā krāsa.Tam idiotam par to tagadejo krāsas salīdzinājumu,iesaku palūrēt sievai vai mīļākāi starp kājām vai nozagt kādai ieliktni ar spārniņiem. Bet idiotisms nav ārstejams!

 19. Vispirms iemācieties latviski runāt, kā to dara gan tāmnieki gan lībieši! Tad jūs neviens par čangaļiem nesauks.

 20. Nezinu, vai latgalieši ir tik neloģiski kā izskatās šobrīd?!!!!!

 21. KĀPĒC TĀDS KAROGS???????????? ĻOTI LOĢISKI KOMENTĀRI! PALDIES1

 22. Cik daudz naudas jau valsts atjaunotnes gados iedoti Latgales novadam! KUR ATDEVE? KĀPĒC deputāts Viļums un viņa atbalstītāji tik maz dara Latgales ekonomikas augšupejai, bet ņemas gar latgaliešu valodas jautājumu???VIEGLĀKS DARBIŅŠ UN POPULARITĀTE??? Kāpēc pieļāva neilgi atpakaļ lielas ražotnes slēgšanu Latgalē neizbraucamo ceļu dēļ? KUR VISPĀR LOĢIKA??? Kāpēc nepalīdz tiem latgaliešiem, kuri nodarbojas ar aitkopību un zemes apstrādi PRET NELIETĪGAJIEM kontrolieriem, kuri ,kur iespējams, cenšas nogriezt EIROPAS doto naudiņu nozares attīstībai ( manas draudzenes izbaudītais fakts)??? Kur ezerzemes skaistums tūrisma jomā??? Kur putnkopības attīstība – pīļu un zosu – audzēšana Latvijas iedzīvotāju pārtikai? Kur aitas gaļa??? NAV! Es būtu pirmā šīs produkcijas pircēja un lietotāja, jo mutē vēl joprojām bērnībā baudītā šīs produkcijas garša??? Ģimenē varam runāt latgaliski un piekopt savu kultūru, bet pārējais viss skan apšaubāmi. Mēs taču arī runājam Ziemeļkurzemē lībiešu valodā , ventiņu mēlē un novadā svinam savus svētkus, bet ne citādi…! Esmu PAR Tieši tā komentārā teiktajam.

 23. Esmu Latgalietis. Visa mūsu ģimene runā latgaliski, bet nerakstu un nelasu latgaliski. Un nejūtu vajadzības pēc tā. Kāpēc sarežģīt dzīvi? Tā jau esam sadrumstaloti un raustām to deķi uz visām pusēm. Cik ilgi tas izturēs? Ir jābūt vienai vienojošai valodai un raktībai, jo mūsu jau tā ir katastrofāli maz. Un ja turpināsim dalīties izšķīdīsim eiropas katlā vēl ātrāk.

 24. Tad beidzot esat savas Latgales patrioti un nebraucat projām uz citiem novadiem laimi meklēt, bet ķerieties klāt kārtības ievešanai savās mājās! Pilna Rīga, Vidzeme, Zemgale Kurzeme ar jums, patrioti! Tad nebūs jāvaimanā un ar ārējiem atribūtiem(karogu) jāspodrina spalvas!

  • Rīga ir latgaļu galvaspilsēta Atbildēt

   Kas nu būs – krievs drīkst dzīvot Zilupē, Alūksnē, Madonā, Ogrē, Rīgā, Kuldīgā, Talsos, Liepājā, Ventspilī, bet latgaliešiem obligāti jādzīvo tikai un vienīgi Latgalē????

 25. Gendele, kas nekad nerunā latgaliski, pēkšņi kļuvusi par latgaliešu valodas aizstāvi. Vēlēšanas!!!

 26. Izlasīju. Incanti viedokļi. Rīgā balsošu par Bordānu, NA zaudēja manas ģimenes atbalstu vēlēšanās.

 27. Viendzimuma laulību atbalstītāji ir pateicīgi jaunā karoga iniciatoriem par Latvijas karoga krāsas maiņu no tumšsarkanas uz zilu. Mīļi. Mīļi. Tagad viņi varēs piedalīties praidā ar karogu.

 28. Tik tiešām-mocekļi,padomijas laikos visi vervelēja krieviski-tagad pamodušies.CK aparāts atņemts,lielā vairākumā tieši latgalieši tur valdīja,Gorbunovs,Rubiks u.tt.

  • Kas 1939.gadā atļāva krieviem ierīkot kara bāzes Latvijā? Kas 1940.gadā ielaida Latvijā krievu okupantus? Atbildu – ārietis, dižlatvietis un čiuļu fīrers, ZEMGALIETIS un latgaliskuma nīdējs noziedznieks un homoseksuālists Ulmanis!

   • – principā, viss pareizi, tikai tas pēdējais, gan, ir izdomājumas. Arī, saimnieks Kārlītis nebija slikts; politiķis, kā mūsdienās saka- nekāds. BET- vai, šodien, ir kāds “spices” vīrs (sieva), kuriem neko nevajag “priekš sevis”?

Draugiem Facebook Twitter Google+