×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. janvāris, 2015
Drukāt

Deputāti nevērtēs NA rosinātās Satversmes izmaiņas par atklātu prezidenta ievēlēšanu (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeima šodien nolēma neiekļaut sēdes darba kārtībā nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) iesniegtos grozījumus Satversmē, kas paredz Valsts prezidenta ievēlēšanu atklātā balsojumā.

Šī jautājuma iekļaušanu darba kārtībā atbalstīja 24 deputāti no nacionālās apvienības, “Vienotības” un Latvijas Reģionu apvienības. Savukārt 44 deputāti, kas pārstāv Zaļo un zemnieku savienību, “Saskaņu”, “No sirds Latvijai”, kā arī “Vienotības” deputāts Hosams Abu Meri balsoja pret. Vēl 13 parlamentārieši no “Vienotības” balsojumā atturējās, bet Ainars Latkovskis (V) balsojumā nepiedalījās.

Pašlaik Satversmē noteikts, ka prezidentu ievēl, aizklāti balsojot, ar ne mazāk kā 51 Saeimas locekļa balsu vairākumu. Lai veiktu grozījumus, Satversmē nepieciešamas divas trešdaļas deputātu balsu, bet, lai nodotu likumprojektu komisijām, pietiek ar parastu balsu vairākumu.

Jau ziņots, ka pirms nedēļas koalīcijas partneri jau pārrunāja šos grozījumus. Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) neatbalsta valdības partneru nostāju, ka Valsts prezidents būtu jāievēl atklātā balsojumā, līdz ar to šādus Satversmes grozījumus koalīcija vienojās nerosināt.

Gan VL-TB/LNNK, gan “Vienotība” jau iepriekš paudusi atbalstu šādām izmaiņām, tomēr ZZS iebilst pret šādiem grozījumiem, pirms nedēļas skaidroja nacionālās apvienības politiķis Imants Parādnieks.

Līdz ar to koalīcijas partneri norādīja, ka nevar virzīt un atbalstīt šādu iniciatīvu, jo tas būtu koalīcijas līguma pārkāpums.

Koalīcijas līgumā noteikts – tikai un vienīgi pēc partneru vienprātības principa koalīcijas padomē var izlemt jautājumus par grozījumiem Satversmē.

VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš, taujāts, vai ar nacionālās apvienības iesniegtajiem Satversmes grozījumiem netiek pārkāpts koalīcijas līgums, atgādināja, ka iepriekš “Vienotība” balsoja par Satversmes grozījumiem, par kuriem koalīcijai nebija vienota viedokļa.

Kā ziņots, decembrī deputāti nodeva izskatīšanai komisijās citus likumprojektus, kas saistīti ar prezidenta ievēlēšanu, – Satversmes grozījumu projektu par tautas vēlētu Valsts prezidentu. Grozījumi paredz noteikt, ka prezidents tiek ievēlēts uz piecu gadu termiņu. Šo likumprojektu iesniedza “No sirds Latvijai” deputāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. … KAUNS V, ZZS, ASL , SX DEPUTATI … KAUNS …. !

    … PAR SADU RICIBU JUS SAMAKSASIET 13. SAEIMAS VELESANAS AR ‘O’ ATBALSTU NO DOMAJOSIEM UN PATRIOTISKIEM PILSONIEM !

  2. būtu jāsaprot, ka no balsojuma atklātības ir atkarīga topošā prezidenta politiskā piederība. Jo pie atklāta balsojuma jau Saeimas vairākums par prokrievisku “kosmopolītu” vēl nenobalsos (vismaz pagaidām) , bet pie aizklāta balsojuma – tas var notikt… Post-padomju tautas pārstāvju divkosības līmenis tam atbilst.

Draugiem Facebook Twitter Google+