Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends
Otrdiena, 17. oktobris, 2017
5. novembris, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Deputāti rullē! (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Aprit gads, kopš darbojas mūsu pašrocīgi iebalsotā 12. Saeima. Jaunizveidotais centrālais smadzeņu resurss uzkrājis pieredzes kapitālu un mobilizējies ražīgam darbam, kad priekšā kārtējā lielā amatu pārkravāšanās. Pa šo laiku likumu ķencis kļuvis aizvien biezāks, un veseli 18 procenti pieaugušo auditorijas atzinuši parlamenta veikumu par labu. Ja ieskaitītu to bērnu balstiņas, kuri mīl cirku, Saeimas onkuļi un tantes smaidītu platāk.

Tomēr ir pietiekams skaits nīgru pilsoņu, kas liek parlamentāriem mīnusiņu, negribot atzīt nopelnus. Savukārt priekšsēdētāja Ināra skumja, ka nereti komunikācija viņas valstībā tik agresīva, ka klātesošie sajūtas nevis kā parastā pļāpātavā, bet kā nožogotā militārā zonā. Itin kā politiķi dzēruši ozverīnu, nevis dienišķo samogonku. Stingras vīrišķa rokas prezidijā trūkst! Ņurdoši vēlētāji vienmēr redz no šķība skatu leņķa, ka Saeima par maz iepriecina nobēdājušos un nenoglāsta slimos, un vispār nav nedz lielu sasniegumu, nedz arī lielu centienu. Vara esot deformējusi un aplipinājusi ar miegainību karstos tikumīgos jaunekļus, kuri pērnruden bija gatavi maksāt traku naudu, lai tikai tiktu simts gudro galvu sēdvietās.

Kā frakciju pārziņi vērtē, ka reizēm tiek pabrāķēti, kā pildīs dotos solījumus?

Mūsu mīļais Augustiņš palielās – visiem saimes ļaudīm nopirkām vienādu sinepju zaļu apģērbu, formas tērpus, un meičām papildus vēl brošas, lai redz, kas ir saimnieki dzimtajā zemē. Esam taisni kā miets sirsnībā un pieejamībā vienkāršam lauku cilvēkam.

“Vienotības” domubiedru terārijā šņāca no visiem kaktiem. Ššš, mēs radījām svarīgu bēgļu satiksmes artēriju uz Latviju. Ššš, lepojamies, ka ar tikumību mums nav nekāda sakara. Ššš, mēs strādājam valsts simtgadei. Āboltiņēni informēja, ka, piemērojoties jaunajam iedzīvotāju nacionālajam sastāvam, algošot daiļrades konsultantu, kam jāsacer stilīgas anekdotes vecmodīgo vietā. Vienā variantā tās sākas ar – satiekas latvietis, krievs, arābs, politkorektais partijas grupējums piedāvā alternatīvu – satiekas latvietis, latvijietis un afrolatvietis.

Reģionu apvienībā Mārtiņš pucēja kurpi un jau kāva zosi, bet atrada stundiņu divas, lai tik sīki un pamatīgi aprakstītu elli, ka tas neizklausījās pēc improvizācijas, bet likās, ka viņš pats tur labu laiku uzturējies. Ui, bija briesmīgi.

Sociķis Urbanovičs attrauca, ka “Saskaņa” būtu hvz kādi kreisie, ja nepildītu arodu būt par tirgus plača klaigātājiem, bet esot cemme, ka padarīto labējie nahrenizējuši. Tomēr Joņs dzirdējis balsis, ka viņam priekšā liela laime. Vai tik nebūšot jākravā mantas, var būt, ka nav aiz kalniem diena, kad prezidents uzaicina rēzeknieti uz Kremli.

Toties nacionālie elementi bija lustīgi – mēs atbalstījām mākslu un literatūru, un krievu radio.

Vispēdīgi, “No sirds Latvijai” frakcijas kambaris ir garīgā telpa, kur var notikt jebkas. Šoreiz aiz duravām dūca akordeona “Weltmeister” džīgas, un kapelmeistars Arvīds rāva vaļā uz pilnām plēšām “Ai juli follarā, lai dzīvo jaunība” un “Krambambuli”. Tas tak nevarēja būt kaķis maisā tumšā istabā, kas ņaudēja Ingunas iemīļotos gabalus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. kā parasti – trāpīgi! Tikai nožēlojami, ka tiek tirižēts Saeimas galvenais “zīmulis + smukulītis”…. Tukspaurītis.

Roberts Zīle: Nedrīkstam palikt vienaldzīgi (13)Katalonijas centieni iegūt neatkarību no Spānijas izraisījuši pretrunīgu reakciju Eiropā: vieni atbalsta kataloņu tiesības uz pašnoteikšanos, bet citi uzskata, ka Katalonijas atšķelšanās radīs bīstamu precedentu un uzkurinās separātisma tendences.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms aiziešanas atslēdziet elektrību koģenerācijas stacijām!

Ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam, kurš pagājšnedēļ paziņoja, ka pametīs darbu valdībā, lai  vadītu “Vienotības” Saeimas frakciju, pēc šīs svētdienas TV3 raidījuma “Nekā Personīga” jāķeras pie vēl kāda grūta darba.

TV raidījumā izskanēja bažas, ka vairāki uzņēmumi varētu būt krāpušies ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā. Raidījums atklājis vairākus uzņēmumus, kuri nav laikā pabeiguši projektus, bet licences saglabājuši, AS “Sadales tīkls” testā padodot jaudu no pārvietojama ģeneratora. Ja šie uzņēmumi sāks darbu un izmantos iespēju elektrību tirgot par paaugstināto cenu, patērētājiem tas izmaksās līdz 100 miljoniem eiro obligātā iepirkuma komponentes (OIK) maksājumos nākamajos 10 gados. Ministrs uzdevis Ekonomikas ministrijas kontroles grupai ar ekspertiem nekavējoties veikt pārbaudes. Tāpat pārbaudi uzdots veikt SIA “Rīgas enerģija” apjomīgajā koģenerācijas stacijā Vestienas ielā 2, Rīgā. Šis uzņēmums saistīts ar uzņēmēju Māri Martinsonu. “Nekā Personīga” esot zināms, ka šī stacija nav nodota ekspluatācijā, un ir aizdomas, ka pārbaudes tests varētu nebūt noticis godīgi.

Arī Ministru prezidents Māris Kučinskis uzdevis ministram sadarbībā ar Iekšlietu ministriju nekavējoties veikt pārbaudes. Līdz šā gada 30. oktobrim jāziņo par plānoto rīcību un nepieciešamajām izmaiņām normatīvajos aktos.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (3)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Laima Geikina: Vai mēs vēlamies pārmaiņas izglītībā? (15)"Kurš no jums ir bez grēka, lai pirmais met akmeni uz viņu!" (Jņ 8:7)
Draugiem Facebook Twitter Google+