Mobilā versija
+3.9°C
Gusts, Gustavs, Tālrīts
Pirmdiena, 27. marts, 2017
5. novembris, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Deputāti rullē! (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Aprit gads, kopš darbojas mūsu pašrocīgi iebalsotā 12. Saeima. Jaunizveidotais centrālais smadzeņu resurss uzkrājis pieredzes kapitālu un mobilizējies ražīgam darbam, kad priekšā kārtējā lielā amatu pārkravāšanās. Pa šo laiku likumu ķencis kļuvis aizvien biezāks, un veseli 18 procenti pieaugušo auditorijas atzinuši parlamenta veikumu par labu. Ja ieskaitītu to bērnu balstiņas, kuri mīl cirku, Saeimas onkuļi un tantes smaidītu platāk.

Tomēr ir pietiekams skaits nīgru pilsoņu, kas liek parlamentāriem mīnusiņu, negribot atzīt nopelnus. Savukārt priekšsēdētāja Ināra skumja, ka nereti komunikācija viņas valstībā tik agresīva, ka klātesošie sajūtas nevis kā parastā pļāpātavā, bet kā nožogotā militārā zonā. Itin kā politiķi dzēruši ozverīnu, nevis dienišķo samogonku. Stingras vīrišķa rokas prezidijā trūkst! Ņurdoši vēlētāji vienmēr redz no šķība skatu leņķa, ka Saeima par maz iepriecina nobēdājušos un nenoglāsta slimos, un vispār nav nedz lielu sasniegumu, nedz arī lielu centienu. Vara esot deformējusi un aplipinājusi ar miegainību karstos tikumīgos jaunekļus, kuri pērnruden bija gatavi maksāt traku naudu, lai tikai tiktu simts gudro galvu sēdvietās.

Kā frakciju pārziņi vērtē, ka reizēm tiek pabrāķēti, kā pildīs dotos solījumus?

Mūsu mīļais Augustiņš palielās – visiem saimes ļaudīm nopirkām vienādu sinepju zaļu apģērbu, formas tērpus, un meičām papildus vēl brošas, lai redz, kas ir saimnieki dzimtajā zemē. Esam taisni kā miets sirsnībā un pieejamībā vienkāršam lauku cilvēkam.

“Vienotības” domubiedru terārijā šņāca no visiem kaktiem. Ššš, mēs radījām svarīgu bēgļu satiksmes artēriju uz Latviju. Ššš, lepojamies, ka ar tikumību mums nav nekāda sakara. Ššš, mēs strādājam valsts simtgadei. Āboltiņēni informēja, ka, piemērojoties jaunajam iedzīvotāju nacionālajam sastāvam, algošot daiļrades konsultantu, kam jāsacer stilīgas anekdotes vecmodīgo vietā. Vienā variantā tās sākas ar – satiekas latvietis, krievs, arābs, politkorektais partijas grupējums piedāvā alternatīvu – satiekas latvietis, latvijietis un afrolatvietis.

Reģionu apvienībā Mārtiņš pucēja kurpi un jau kāva zosi, bet atrada stundiņu divas, lai tik sīki un pamatīgi aprakstītu elli, ka tas neizklausījās pēc improvizācijas, bet likās, ka viņš pats tur labu laiku uzturējies. Ui, bija briesmīgi.

Sociķis Urbanovičs attrauca, ka “Saskaņa” būtu hvz kādi kreisie, ja nepildītu arodu būt par tirgus plača klaigātājiem, bet esot cemme, ka padarīto labējie nahrenizējuši. Tomēr Joņs dzirdējis balsis, ka viņam priekšā liela laime. Vai tik nebūšot jākravā mantas, var būt, ka nav aiz kalniem diena, kad prezidents uzaicina rēzeknieti uz Kremli.

Toties nacionālie elementi bija lustīgi – mēs atbalstījām mākslu un literatūru, un krievu radio.

Vispēdīgi, “No sirds Latvijai” frakcijas kambaris ir garīgā telpa, kur var notikt jebkas. Šoreiz aiz duravām dūca akordeona “Weltmeister” džīgas, un kapelmeistars Arvīds rāva vaļā uz pilnām plēšām “Ai juli follarā, lai dzīvo jaunība” un “Krambambuli”. Tas tak nevarēja būt kaķis maisā tumšā istabā, kas ņaudēja Ingunas iemīļotos gabalus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. kā parasti – trāpīgi! Tikai nožēlojami, ka tiek tirižēts Saeimas galvenais “zīmulis + smukulītis”…. Tukspaurītis.

Ejiet iekšā 20. gadsimtā… (2)Bija vīri, kas sociālistiskajā saimniekošanas modelī dabūja gatavu neiespējamo
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Nu gan atklāji Ameriku!

Izdevīgie procenti

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks pērn no ātro kredītu uzņēmumiem AS “4finance” un AS “Mogo” procentos guvis teju 200 000 eiro ienākumus, liecina Valsts ieņēmumu dienestā (VID) iesniegtā kārtējā gada deklarācija par 2016. gadu. Amerika ienākumi pērn veidoja vairāk nekā 273 000 eiro. No tiem gandrīz 27 500 eiro bija darba alga Rīgas domē un 50 000 eiro darba alga Rīgas Brīvostas pārvaldē. Savukārt 17 625 ASV dolārus jeb vairāk nekā 16 000 eiro Ameriks ieguvis procentos no “4finance”, bet 175 000 eiro procentos no “Mogo”.

Kas vairotu jūsu laimes sajūtu?
Atis Klimovičs: Ne viss tika pateikts 16. martā (87)Pietrūka Latvijas valdības oficiāla paziņojuma par Otrā pasaules kara izraisītājiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+