×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
14. janvāris, 2015
Drukāt

Deputāti sašutuši par invaliditātes piešķiršanas gauso tempu; prasa likvidēt rindas (4)

LETALETA

Nav pieļaujama situācija, ka birokrātijas dēļ cilvēki ar invaliditāti saņem pensiju ar nokavēšanos vai veidojas pārrāvumi tās piešķiršanā. To sēdē trešdien uzsvēra Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti, izvērtējot līdzšinējo darbu invaliditātes piešķiršanā.

Par invaliditātes noteikšanu atbildīgajai iestādei mēneša laikā jālikvidē pakalpojuma sniegšanas rindas, citādi Saeimas deputāti ir gatavi aktualizēt jautājumu par Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) vadības atbilstību ieņemamajam amatam, informē Saeimas Preses dienestā.

“Esam nopietni satraukti par amatpersonu vieglprātīgo attieksmi pret vadītās iestādes zemo darba kapacitāti. Ir gadījumi, kad cilvēkiem uz darbspējas ekspertīzi šeit jāgaida pat vairāki mēneši, kas sliktākajā gadījumā noved pie pārrāvumiem invaliditātes pensijas saņemšanā vai novēlotas pensijas saņemšanas. Šāda situācija iestādes vadībai nav nekas jauns, taču deputāti šodien nesaklausīja, ka VDEĀVK vadītājam ir plāns situācijas uzlabošanai. Tāds gan strauji būs nepieciešams, jo pēc deputāta Andreja Klementjeva iniciatīvas esam nolēmuši dot invaliditātes ekspertīzes iestādes vadībai mēnesi laika, lai atrisinātu rindu jautājumu,” norāda Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča (ZZS).

Barča skaidro, ka parlamentāriešus uzmanīgus dara gan VDEĀVK ilgstoši neaizpildītās štata vietas, gan iestādes nepietiekami aktīvie mēģinājumi piesaistīt jaunus speciālistus situācijā, kad personāla vidējais vecums iestādē ir tuvs pensijas gadiem.

Kā noskaidroja deputāti, VDEĀVK patlaban īsteno pāreju uz jaunu invaliditātes noteikšanas sistēmu, kas cita starpā paredz invaliditātes ekspertīzes veikšanu bez personas klātbūtnes un balstoties ne vien uz medicīnas dokumentāciju, bet arī pašas personas funkcionālo spēju pašnovērtējumu. Teorētiski šādai pieejai vajadzētu mazināt VDEĀVK darbinieku noslodzi, taču, kā būs praksē – rādīs laiks, atzīst komisijas priekšsēdētāja.

Sociālo un darba lietu komisija nolēma situāciju invaliditātes piešķiršanā atkārtoti vērtēt marta sākumā un, ja būs nepieciešams, lemt par izpildvaras iesaisti procesa pilnveidošanā un VDEĀVK vadības darba izvērtēšanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. RIGA DEAKA SEZ KORUMPETI ARSTI KASPIROVSKI KURU DEL MAN IR JATAISA LOTI DARGA OPERACIJA . KUR MAN SUDZETIES. VESELIBAS MINISTRIJA TEICA KA JAIET UZ LABKLAJIBAS MIN. ATTIEKSME IR PRET CILVEKIEM SAUSMIGA.TAGAT VISU RAKSTISU DIKTAFONA.

  2. Tas kas notiek DEAK tas ir vājprāts. Mācēsi skaisti paraudāt, dabūsi 2. grupu ( kaut visi izmeklējumi ir perfekti). Nepatīc tu komisijas vadītājai Balodes k-dzei ( Valmierā) , cilvēkam ar izteiktu invaliditāti ( visi speciālistu izmeklējumi ar norādi par izteiktu invaliditāti) atsaka vispār piešķirt invaliditātes grupu. Kad klients piesola sūdzēties par komisijas darbu, tad piešķir 3. grupu uz 1 gadu, bet piesakot ka pēdējo reizi. Mūsu skatījumā kārtējā joma, kurā nepieciešama veselības ministra iejaukšanās.

  3. Būtu jāpārruna kvalitāte un attieksme pret arodivalīdiem.Manā gadījumā pie nepārtrauktām dokumentātēm sāpēm dāmīte paraustīja pleciņus,caur zobiem izvilka-jums nekas tur nevar sāpēt – un nezin uz kāda pamata iedeva obsulūti neatbilstošu realitātei 3.grupu.Droši vien vajadzēja rociņu apzeltīt,bet to nu nekad neesmu mēģinājis u nemēģināšu.

Draugiem Facebook Twitter Google+