×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. jūnijs, 2013
Drukāt

Deputāti tomēr neatbalsta loka medības

LETALETA

Saeima šo

dien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Medību likumā, noraidot priekšlikumu paplašināt medībās atļauto rīku klāstu, kas paredzēja atļaut izmantot lokus arī nebrīvē turēto savvaļas sugu dzīvnieku un nelimitēti medījamo sugu dzīvnieku medībās.

 

Saeimas sēdē par šo priekšlikumu izteicās vairāki deputāti, paužot dažādus viedokļus, un Saeimas vairākums šo priekšlikumu tomēr neatbalstīja. Atbildīgajā parlamenta komisijā šis priekšlikums iepriekš bija guvis atbalstu.

Izmaiņas Medību likumā paredz samazināt administratīvo slogu medniekiem un ieviest efektīvu mehānismu medījamo dzīvnieku nodarīto postījumu samazināšanai, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

 

Likumā tiek mainīts regulējums pieļaujamajam nomedīšanas apjomam – turpmāk to plānots katrai sugai noteikt pēc populācijas stāvokļa. Līdz šim nomedīšanas apjomu noteica Valsts meža dienests, pamatojoties uz dzīvnieku uzskaites datiem.
pikets_medibas_saeima

(Foto – Dzīvnieku aizstāju pikets pret loka medībām pie Saeimas)

Jaunajā regulējumā ir precizēta pašreizējā likuma norma par klaiņojošu dzīvnieku nošaušanu, nosakot, ka medībām pielīdzināma klaiņojošu mājas (istabas) dzīvnieku nonāvēšana medību platībās, izmantojot medību šaujamieročus un ievērojot dzīvnieku aizsardzības starptautiskos līgumus un citus normatīvos aktus.

Tāpat izmaiņas paredz atļaut publiskajos ūdeņos un to tauvas joslā medīt visus nelimitētos medījamos dzīvniekus, lai preventīvi samazinātu postījumu apjomu, ko, piemēram, nodara bebru pieaugošais populācijas blīvums. Līdzšinējā likuma redakcija noteica, ka publiskajos ūdeņos bez medību pieteikšanas atļauts medīt ūdensputnus, Amerikas ūdeles un jenotsuņus.

Likumā iekļauts jauns regulējums, kas nosaka medību aizlieguma teritorijas, piemēram, pilsētās, kapsētās, kā arī vietās, kur nebūs reģistrēts medību iecirknis.

Tāpat tiek atcelti ierobežojumi par nakts redzamības tēmekļu un atsevišķu ieroču izmantošanai mežacūku, lapsu un jenotsuņu medībās.

Noteiktas arī izmaiņas medību suņu apmācībā un izmantošanā medībās, medību dokumentācijā un uzraudzībā, samazinot administratīvo slogu medniekiem un atvieglojot nosacījumus ārvalstu medniekiem piedalīties medībās Latvijā.

Ministru kabinetam būs jānosaka kārtība attiecībā uz medību rīku un lielas jaudas pneimatisko ieroču izmantošanu, medību vadītāja pienākumiem un tiesībām, medību iecirkņu izveidošanu un reģistrēšanu, valsts nodevas apmēru par mednieku eksāmeniem, šķirnes medību suņu apzīmēšanu un izmantošanu medībās, medību atļauju izsniegšanu, kā arī savvaļas medījamo dzīvnieku piebarošanu un publiskajās ūdenstilpēs un to tauvas joslā nelimitēto dzīvnieku medīšanu.

Medību likuma grozījumi attieksies uz 24 000 Latvijas aktīvo mednieku un apmēram 150 000 zemes īpašnieku.

Likuma grozījumi stāsies spēkā 2014.gada 1.janvārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+