×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. oktobris, 2013
Drukāt

Deputāti apspriedīs lūgumu vērtēt Streļčenoka atbilstību amatam (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja logo.

Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijā nākamnedēļ apspriedīs Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) nodaļu vadītāju lūgumu izveidot komisiju un vērtēt biroja priekšnieka Jaroslava Streļčenoka atbilstību amatam, pastāstīja apakškomisijas priekšsēdētājs Aleksejs Loskutovs (V).

Viņš ir viens no KNAB darbinieku vēstules adresātiem, starp kuriem ir arī premjers un ģenerālprokurors. Loskutovs ar iesniegto vēstuli ir iepazinies, tomēr pagaidām no komentāriem atturas.

Viņš uzsvēra, ka vispirms kopā ar apakškomisijas deputātiem jānolemj, ko aicināt uz sēdi. “Pēc sēdes lemsim, kā rīkoties tālāk,” norādīja Loskutovs.

Premjers Valdis Dombrovskis (“Vienotība”) un ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers apstiprina, ka šāda vēstule ir saņemta, tomēr pagaidām nekādi komentāri no viņiem par komisijas izveidi Streļčenoka darbības vērtēšanai nav sekojuši.

Jau ziņots, ka pieci KNAB nodaļu vadītāji nosūtījuši vēstuli gan premjeram, gan Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijai, gan ģenerālprokuroram, lūdzot nekavējoties izveidot komisiju, kas vērtētu Streļčenoka atbilstību amatam un viņa atbrīvošanu no amata, aģentūrai BNS apstiprināja viena no vēstules autorēm KNAB Korupcijas novēršanas nodaļas vadītāja Diāna Kurpniece. “Nevaram runāt tikai par atsevišķu personu konfliktu, bet gan kopumā tiek kavēta visa tiešo pienākumu sistēma,” teica Kurpniece. KNAB notiek kārtības ieviešana nevis tirānija, tā savukārt pavēstījis Streļčenoks.

Likums paredz iespēju KNAB vadītāju atbīvot no amata par neatbilstību ieņemamam amatam. Lai to izvērtētu, jāizveido komisija, ko vada ģenerālprokurors vai viņa īpaši pilnvarots virsprokurors. Birojs ir Ministru kabineta pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Būtu vispirms labi jāpārdomā, kas tie būs par deputātiem, kam to uzticēs, no kādām partijām, vai Latvijas interesēs darbojošies, vai lielā kaimiņa interesēs …

 2. Zigurds Mežavilks Atbildēt

  Streļčonoks in “nekas”kungs. Iebīdīts tik svarigā amatā caur un cauri korumpētajā Latvijā. Jutas Strīkes mēģinājumi nolikt pie vietas Latvijas lielākos izlaupītājus, tādu streļčonoku iesūtīšana KNABā padarījusi lielmeli un krāpnieku at Hūti pavisam nekaunīgu, kam uzspļaut Latvijai ir šiks vien. Cik nožēlojamu advokātu strādā par Hutes zagtajiem lašiem. Loskutovam vajadzētu izskaidrot Ministru prezidentam uz kurieni jāsūta tādi Hutes draugi.

 3. Jautājums žurnālistiem. Vai tad tiešām tik grūti noskaidrot no kuras personas televīzijas žurnālisti saņēma informāciju ar “ielūgumu” uz Rīgas domi, lai paspētu tur nokļūt pirms KNAB operatīvās grupas, kura ieradās tur lai veiktu kratīšanu. Tas ļoti atvieglotu Dombrovskim, Kalnmeijeram un Loskotovam šo problēmu atrisināt.

 4. Politiskā mafija uzņem apgriezienus !!! Tāds ārprāts vēl nav bijis.
  Vienotība, nolaižaties no saviem augstumiem, savādāk kritīsiet un būs ļoti sāpīgi !!!

 5. J Ā! Ir Latvijai problēma. Esam nelieli. Tāda „tēva sēta…” katrs katru pazīst, mīl, ienīst, draudzējas un , ja tā varētu izteikties, „jāj”. Esam liela ģimene. Visi Juristi no viena vai pāris „katliņiem” nākuši, visi radinieki. Vieni propesori, mentori, skolotāji… un… SAIMnieki. Lielai daļai Padomju rūdījums, Zinātniskā Komunisma atzīme – svarīgākā diplomā. Tiesību zinātnes stipri , un labi, ka tā, nacionāli, psiholoģiski, tradīcijā specifiskas. Varētu teikt – uz ābeles (gr.- rom. saknes) uzpotēts desmitiem dažādu ābolu šķirņu zaru kronis + naidīgā ārzemju ietekme.
  Atnāk centīgs Režicas krievskolnieks, izstudē pie „grūtupiem” ties-lietas, li-kumus un citus krāmus, un nesaprot, kāpēc „jauko kolektīvu” kāds grib musināt? Kas notiek? Neies tokš cienījami Juristi skriet pakaļ nožēlojamiem noziedzniekiem, okšķerēt pa „miskastēm” un turēt aizdomās „Latvijas cienījamākos” cilvēkus”. Vai tādēļ skolas, augst-skolas, eksāmeni un „neizdzertā alus pudele ar sētas Peķku”, un „nebučotā Marinka no blakussētas”. Tā būtu liela kļūda. Skaidra lieta, jau skolā tokš mācīja – „Latvieši necīnās par latviju, bet pret krieviem. Kaut kā mūs te … ne sevišķi… SC puiši tokš „naši” , vai tos ķersim? Nē… tādu „pravosuģiju” mums nevajag. Kamēr esmu te, tādas „nejēdzības nebūs”. Loģiski.
  „Starpnacionālā naida kurinātājus – latviešus no KNABa prom! Cieti! Mums Disciplinēti jāstrādā nevis jāskrien pakaļ kaut kādiem Korumpantiem. Ar ko gan viņi to izpelnījušies. Es neskrienu pakaļ „brunčiem” , jūs kolēģi arī nomierinieties. Savādāk ārzemēs domās, ka Latvijā daudz korumpantu! Skat, AM Rinkevičs arī teica, ka esot dzirdējis, ka Rainis dzērumā esot teicis- „…brīva latvija, brīvā Krievijā” . Pilnīgi pievienojos… smišļonnie parņi” – citē savas dvēseles plūsmas, un sirds pukstus, Cienījamais Latvijas KNAB prīkšas prīkšņieks Jaroslaff Sreļčonak kungs.
  Pateiksimies viņam par to. Mūsu Kalnmeijers –„.. risināt interni”, Mūsu Dombrovskis – „ … analizēsim…”, Mūsu Bērziņš – „ risināsim darba kārtībā, tas tik vēl trūka, ka mūsu Žag-, piedodiet, Streļčonoku aizvedīs roku dzelžos” . Pēc šiem Berziņ-vārdiem parasti seko Ministra demisija … Dombrovskis trešajā dienā atkāpās…

Draugiem Facebook Twitter Google+