×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
3. decembris, 2014
Drukāt

Deputāti vienbalsīgi atbalsta NMPD auto iegādi par valsts līdzekļiem

atrie4

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputāti trešdien vienbalsīgi atbalstījuši Veselības ministrijas (VM) ieceri Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) transportlīdzekļus iegādāties no valsts līdzekļiem, pastāstīja komisijas vadītājs Andris Bērziņš (ZZS).

“Lēmums ir nenodot ārpakalpojumā. Komisija šodien nolēma, ka tas nav ne ekonomiski, ne pēc stratēģijas izdevīgi, jo šis objekts ir valstij stratēģiski svarīgs. Komisija vienbalsīgi nolēma griezties Ministru kabinetā, lai šis pakalpojums nonāk valsts uzraudzībā un būtu valsts pakalpojums,” viņš sacīja.

Bērziņš informēja – lai transportlīdzekļus iepirktu, nākamgad no valsts budžeta nepieciešami 400 tūkstoši eiro.

Uz jautājumu, vai, pēc viņa domām, valdība varētu atbalstīt ieceri un transportlīdzekļu iegādei novirzīt valsts budžeta finansējumu, Bērziņš atbildēja neviennozīmīgi. “Ir grūti pateikt, es neesmu zīlnieks. Bet šodien bija visu frakciju pārstāvji, tā ir politiska attieksme, kas ir izteikta, no visām partijām,” sacīja komisijas priekšsēdētājs.

Viņš akcentēja, ka valsts funkcija un uzdevums ir iedzīvotāju veselība un tās kvalitātes nodrošināšana. “Tad jau mēs arī tankus varētu iepirkt ārpakalpojumā,” pauda Bērziņš.

Ministri otrdien valdības sēdē vēl nevienojās par atbalstu VM priekšlikumam un informēja Saeimas komisiju, paužot, ka valdība vēl nav izlēmusi, vai transportlīdzekļus pirks ārpakalpojumā vai no valsts līdzekļiem.

Jau vēstīts, ka VM pozīcija paredz, ka atbalstāma operatīvā medicīniskā transporta nodrošināšana Rīgas reģionālajam centram bez ārpakalpojuma piesaistes no 2015.gada maija, iegādājoties transporta līdzekļus līzingā 2015.gadā no valsts budžeta līdzekļiem, bet 2016. un 2017.gadā plānotajai transporta nomaiņai piesaistīt Eiropas Savienības fondu 2014.-2020.gada plānošanas perioda finansējumu.

Veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) uzskata, ka valdībai jāatceļ augusta lēmums, kas paredz VM uzņemties ilgtermiņa saistības uz septiņiem gadiem līdz 52,54 miljoniem eiro, izsludinot konkursu par transportlīdzekļu iepirkumu. Pēc ministra domām, 40 transportlīdzekļi nākamgad jāiegādājas par valsts līdzekļiem.

Pret VM pozīciju bija finanšu ministrs Jānis Reirs (“Vienotība”). Viņš uzsvēra, ka nevar šādu vēstules tekstu atbalstīt, un pauda pārliecību, ka valdībai vēl jādiskutē par to, no kādiem līdzekļiem transportu iegādāties. Reirs norādīja, ka viņam nav pārliecības, ka valsts ietaupīs līdzekļus, atsakoties no ārpakalpojuma.

Kopumā Latvijas apkalpošanai nepieciešami 254 transportlīdzekļi, tostarp 96 no tiem ir Rīgas reģiona centram. Pavisam NMPD rīcībā pašlaik ir tikai 214 transportlīdzekļu, kurus var izmantot neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanai, tādēļ nākamgad nepieciešami 40 jauni transportlīdzekļi.

Lai pārņemtu transportlīdzekļu nodrošināšanu, nepieciešams 2 267 026 eiro papildu finansējums.

NMPD organizē un nodrošina neatliekamo medicīnisko palīdzību iedzīvotājiem ikdienā, kā arī ārkārtas medicīniskajās situācijās un katastrofās, tostarp gadījumos, ja nepieciešamais medicīniskās palīdzības apmērs pārsniedz ārstniecības iestādes resursu iespējas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+