×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
9. aprīlis, 2018
Drukāt

Deputātiem atvelk no algas par Saeimas sēžu kavēšanu (4)

Ilmārs Latkovskis. Foto  LETAIlmārs Latkovskis. Foto LETA

Parlamenta deputātiem Ilmāram Latkovskim un Arvīdam Platperam par Saeimas sēžu neattaisnotu kavējumu marta mēnesī katram atskaitīs 20% no algas, pirmdien nolēma Saeimas Prezidijs. Paši kavētāji skaidro, ka tā rīkojušies veselības problēmu dēļ.

Latkovska gadījumā par neattaisnotu atzīts 15 .februāra Saeimas sēdes kavējumus. “Patiešām 15. martā paliku mājās veselības problēmu dēļ. Ir viena veca kaite, kas ik pa laikam saasinās. Diemžēl todien pie ārsta neaizgāju un pēc tam nebūtu pareizi prasīt ārsta zīmi ar atpakaļejošu datumu,” paskaidroja Ilmārs Latkovskis.

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Savukārt A. Platperam par neattaisnotu atzīts 22. marta sēdes kavējums. Deputāts gan sarunā ar LA.lv uzsvēra, ka minētajā datumā sēdi apmeklējis, bet neesot palicis līdz beigām. “Tā bija diena, kad izskatīja Tiesībsarga ziņojumu. Es to noklausījos, piedalījos pat debatēs un vēl vairākas stundas biju sēdē, balsoju balsojumos. Taču sēde ievilkās ļoti gara un man sakāpa asinsspiediens. Gadi tomēr. Tādēļ vēl pirms sēdes beigām devos iedzert zāles, bet pēc tam man bija jādodas uz tikšanos un vairs neatgriezos zālē uz beigu reģistrēšanos. Es gan informēju prezidiju iesniegumā, ka pametu sēdi veselības problēmu dēļ, bet viņi nolēma, ka bez ārsta zīmes tas nav attaisnojošs dokuments. Neuzskatu, ka tas būtu briesmīgākais no deputātu pārkāpumiem,” teica Platpers.

Saeimas Kārtības rullis paredz, ka deputātam par Saeimas sēdes neapmeklēšanu bez attaisnojoša iemesla par katru sēdi nosaka sodu 20% apmērā no mēnešalgas.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. tiešām, ja tik veci un slimi, tad nav ko “līst” tik “smagos” un atbildīgos amatos…”pārstrādājušies” nabadziņi tādi…

  2. iedos pēc tam prēmiju un būs ok.

  3. Kam gadi vai ne gadi,ja esi vecs tad sēdi mājā un aukle mazbērnus.Pielipuši tur kā tādas pirts lapas.

Draugiem Facebook Twitter Google+