Mobilā versija
Brīdinājums -2.3°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
14. novembris, 2013
Drukāt

Deputātiem nodod Zemes fonda izveides likumu

Foto - LETAFoto - LETA

Ceturtdien izskatīšanai Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā nodots likumprojekts “Zemes pārvaldības likums”, kas paredz Latvijā izveidot nacionāla līmeņa zemes fondu, portālu “LA.lv” informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

Zemes fonda mērķis ir veicināt Latvijas lauksaimniecības zemes racionālu, efektīvu un ilgtspējīgu izmantošanu, konkurētspējīgas lauku saimniecību struktūras veidošanos. Paredzēts, ka Latvijas Zemes fonda darbība nodrošinās lauksaimniecībā izmantojamās zemes pieejamību tieši vietējiem lauksaimniecības produkcijas ražotājiem, kā arī veicinās neapstrādātās zemes iesaisti lauksaimnieciskajā izmantošanā.

„Latvijas Zemes fonds ir viens no svarīgākajiem kopējā risinājuma mozaīkas gabaliņiem, kas nodrošinās Latvijas bagātības – zemes resursu efektīvāku apsaimniekošanu un nosargāšanu, lai tā paliktu Latvijas iedzīvotājiem,” uzsver ZM parlamentārais sekretārs Edvards Smiltēns (V).

ZM atgādina, ka iecerēto zemes fondu pārvaldīs VAS „Lauku attīstības fonds” (LAF), kas jau šobrīd veiksmīgi administrē Zemes kreditēšanas programmu. Finansējumu zemes fondam piesaistīs no esošajiem LAF finanšu resursiem.

Zemes iegādi plānots organizēt, izskatot iesniegtos piedāvājumus zemes pārdošanai, kā arī izmantojot normatīvajos aktos noteiktās pirmpirkuma tiesības. Paredzēts, ka Latvijas Zemes fonds sāks darboties no 2014.gada 1.janvāra.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+