×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. janvāris, 2018
Drukāt

Deputāts Balodis nolēmis izstāties no NSL frakcijas: Sudraba piesmējusi tautas dāvāto uzticību (10)

Foto-LETAFoto-LETA

Saeimas deputāts Ringolds Balodis nolēmis izstāties no partijas “No sirds Latvijai” Saeimas frakcijas, lai tādā veidā paustu savu kritisko attieksmi pret Ingunas Sudrabas (NSL) kā “Oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas vadītājas darbu, aģentūrai LETA atzina politiķis.

Līdz ar Baloža lēmumu NSL zaudēs frakcijas statusu, un NSL pārstāvji Saeimā darbosies kā neatkarīgie deputāti. Frakcijas statuss tiks zaudēts, jo tajā vairs nebūs nepieciešamie vismaz pieci deputāti no viena 12.Saeimas vēlēšanu kandidātu saraksta.

“Man nav pieņemams un ir kauns par publisko farsu, ko ir izvērsusi parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītāja, viņai patiesībā kļūstot par izmeklēšanas kapraci, nevis parlamentāro kontrolieri,” uzsver Balodis. Viņš šo situāciju vērtē kā tautas dāvātās uzticības piesmiešanu.

Politiķis pauž, ka šādā situācijā “nevēlos būt kluss vērotājs, tāpēc norobežojos no frakcijas un labāk esmu neatkarīgs deputāts”. Balodis oficiālu dokumentu par izstāšanos no frakcijas Saeimā plāno iesniegt nākamās nedēļas sākumā.

Pēc frakcijas statusa zaudēšanas NSL vairs nepienāksies frakcijas konsultanti, automašīna un frakcijas telpas parlamentā, kā arī frakcijām piešķiramie saimnieciskie un reprezentācijas izdevumi.

Saeimas Juridiskā biroja vadītāja Dina Meistere aģentūrai LETA apstiprināja, ka frakcijā nevar darboties mazāk par pieciem deputātiem. Tas izriet no Saeimas Kārtības ruļļa regulējuma, kas paredz, ka frakciju var izveidot ne mazāk kā pieci viena kandidātu saraksta deputāti.

Tas ietekmēs arī Saeimas Nacionālās drošības komisijas sastāvu, kā arī Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju. Par izmaiņām komisiju sastāvā jālemj Saeimai. Meistere atgādināja, ka Nacionālajā drošības komisijā darbojas pa vienam deputātam no katras frakcijas, bet Mandātu komisijā – pa diviem.

Balodis aģentūrai LETA apliecināja, ka apzinās, ka ar savu soli zaudēs vietu NDK sastāvā.

Balodis nav NSL partijas biedrs, bet startējis no tās saraksta 12.Saeimas vēlēšanās.

Kā ziņots, 12.Saeimā no NSL saraksta tika ievēlēti septiņi deputāti. No viņiem parlamentārieši Silvija Šimfa un Arvīds Platpers no frakcijas izstājās pērn decembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Baloža oficiālais iemesls! Taču,lai nepiesmietu savus vēlētājus,jānoliek vēl arī pašam deputāta mandāts!

 2. Vai Latvijā ir vai nav tiesībsargs. Ja Saeimas vēlēšanās pilsoņi ir spiesti balsot par partiju sarakstiem, tad ievēlētās frakcijas biedru skaits nedrīkst mainīties visā Saeimas pilnvaru periodā. Ja Balodim kaut kas nepatīk, noliec mandātu un atbrīvo vietu nākošam pēc saraksta.

  • A man patīk šitais raksta citāts: ”Pēc frakcijas statusa zaudēšanas NSL vairs nepienāksies frakcijas konsultanti, automašīna un frakcijas telpas parlamentā, kā arī frakcijām piešķiramie saimnieciskie un reprezentācijas izdevumi.”

 3. Un ko pats Balodis? Vai nav piesmējis partiju, uz kuras iejāja Saeimā? Izskatās, ka ar mērķi iznīcināt un nu pienācis īstais brīdis…Vai viņš nemaz nejūtas atbildīgs partijas priekšā. Partija taču nav viena Sudraba! Kaut vārds ,, piesmējusi” prasa sīkākus paskaidrojumus? Kā to saprast? Tā, ka Sudraba virzīja izmeklēšanu no saknes. godīgi, tieši un nepakļāvās tiem, kas uzskatīja, ka var cilvēku nolinčot bez pierādījumiem. Mana balss piederēs Sudrabas partijai un, esmu pārliecināta, viņas reitings augs!!!!

 4. Beidzot ir uzradies viens prātīgs cilvēks, kurš ir sapratis, ka šis farss ar oligarhiem ir tikai tautas vazāšana aiz deguna

 5. “Man nav pieņemams un ir kauns par publisko farsu, ko ir izvērsusi parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītāja, viņai patiesībā kļūstot par izmeklēšanas kapraci, nevis parlamentāro kontrolieri,” uzsver Balodis. Viņš šo situāciju vērtē kā tautas dāvātās uzticības piesmiešanu.

  Politiķis pauž, ka šādā situācijā “nevēlos būt kluss vērotājs, tāpēc norobežojos no frakcijas un labāk esmu neatkarīgs deputāts”.
  ——————-
  Malacis,pareiza rīcība! Bet tā kremļa ķeska S.paliek arvien pretīgāka!

 6. Toties kas par zelta pulksteni uz rokas, vērtīgs vīrelis!

 7. … No kura laika sadu nodevibu pret ‘nacionalas valsts’ autonomijas apdraudejumu, pret Satversmi, ( 25 -30. panti), ka ari pret autohtonas latviesu tautas interesem, var tikai nosaukt par kadas nenodefinetas ‘tautas uzticibas’ piesmiesanu …’ ?!

 8. Kaut kā neticu viņam. Piesmējuši jau gan ir visi strīpā-sākot ar oligarhiem. Šlesers kādreiz cilvēkus sūtīja uz Indiju, lai paskatoties, kā tur cilvēki dzīvo, Rungainim savi sapņi, Šķēle aicināja tīrīt zobus, Viņķele pensionārus vispār par cilvēkiem neuzskatīja. Balodis-ko viņš ir izdarījis lietas labā-jau cik gadus politikā.

Draugiem Facebook Twitter Google+