×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. novembris, 2013
Drukāt

Deputāts Eņģelis aicina pārdēvēt Pils laukumu par Jāņa Čakstes laukumu

Foto: LETAFoto: LETA

11.Saeimas deputāts Kārlis Eņģelis nodod svinīgo zvērestu jeb solījumu no Saeimas tribīnes.

Saeimas deputāts Kārlis Eņģelis (RP) šodien nosūtījis iesniegumu Rīgas domei, aicinot Pils laukumu pārdēvēt par Jāņa Čakstes laukumu, tādējādi godinot Latvijas pirmo prezidentu un piešķirot laukumam vēsturisko nosaukumu, informēja Reformu partijas (RP) Saeimas frakcijas preses sekretārs Mārtiņš Etkins.

“Laikā, ka sabiedrībā notiek viedokļu sadursmes par to, vai nebūtu jānojauc agrāko laiku pieminekļi un uz to drupām jāceļ jauni, ir vērts izsvērt kādreiz eksistējušo pieminekļu atjaunošanas lietderību,” norāda RP deputāts.

“Nekas nemazina Jāņa Čakstes nopelnus, par kuriem viņa vārdā tālajā 1928.gadā pārdēvēja Pils laukumu, tāpēc rosinu izskatīt jautājumu par Pils laukuma pārdēvēšanu tā vēsturiskajā nosaukumā – Jāņa Čakstes laukums.”

Vēsturiski laukums Rīgas pils priekšā laika posmā no 1928.gada līdz 1940.gadam bija nosaukts par Jāņa Čakstes laukumu. Līdz ar 2.Pasaules karu, mainoties režīmiem, laukums tika pārdēvēts par Pionieru laukumu, pēcāk uz neilgu laiku atkal par Pils laukumu, un tad no 1944. līdz 1987.gadam atkal nesa Pionieru laukuma nosaukumu. 1987.gads iezīmēja Atmodas sākumu, un sākās pārdēvēto ielu nosaukumu atjaunošana, kad tika atjaunots Pils laukuma nosaukums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+