×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
25. jūnijs, 2018
Drukāt

Deputāts Kaimiņš nonācis atkritumu biznesa krustugunīs (21)

Foto - LETAFoto - LETA

Apsūdzētais un kriminālvajāšanai izdotais Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš, 25.06.2018.

“Šī nav politiska izrēķināšanās. Visa pamatā ir prasta alkatība un mantkārība,” šādi kriminālprocesu par partijas “KPV LV” nelikumīgu finansēšanu beidzot komentē arī lietā iesaistītais uzņēmējs Viesturs Tamužs. Viņaprāt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) apsūdzību uzbūvējis, balstoties uz melīgu denunciāciju, kurā esot aprakstītas divas epizodes. Pirmkārt, pieņēmums, ka Tamužs no sev piederoša uzņēmuma pārskaitījis naudu KPV.LV valdes loceklim Atim Zakatistovam par fiktīviem pakalpojumiem. Otrkārt, videomateriāls, kurā Tamužs ar “KPV LV” līderiem apspriež savu “nosacīto labumu”, ko viņš varētu iegūt par palīdzēšanu partijai.

Pirmdien preses konferencē Tamužs atzina, ka viņam daļēji piederošais atkritumu pārstrādes uzņēmums AS “Eco Baltia” 2016. gadā esot noslēdzis līgumu ar “KPV LV” valdes locekļa Ata Zakatistova uzņēmumu “Per Capita”. Zakatistova piesaisti uzņēmējs pamatoja ar nepieciešamību “pētīt un analizēt Eiropas normatīvos aktus atkritumu apsaimniekošanas jomā un apkopot ārvalstu pieredzi”. “Līgums bija noslēgts korekti, to parakstīja abu uzņēmumu valdes locekļi, katru mēnesi tika iesniegti detalizēt akti par tiem jautājumiem, kas tikuši pētīti un apspriesti. Tos parakstīja abu uzņēmumu amatpersonas un saskaņā ar šiem aktiem “Eco Baltia” katru mēnesi pareizi un korekti veica maksājumus par padarīto,” apgalvoja Tamužs. Savukārt video materiāls esot safabricēts – to uzņēmējs droši apgalvoja pat par spīti tam, ka pats neesot to noskatījies. “Mana dzīves pārliecība ir tāda, ka neskatos, neklausos un nelasu šādas sakompilētas muļķības pat ja tās skar mani,” teica Tamužs. Viņš atzina, ka neformāli esot ticies un runājis ar ” KPV LV” vadītājiem, devis padomus, bet nevēlas iesaistīties partijā vai sniegt tai materiālu atbalstu, jo esot zaudējis ticību Latvijas politikai. Pēc atmiņas viņš sprieda, ka esot vispārīgās kategorijās aprakstījis teorētisku piemēru par to, kā piesaistīt atbalstītājus. “Nelaimīgā kārtā kā piemēru es minēju sevi,” nopūtās uzņēmējs

Lietas pamatā – biznesa dalīšana

Tamužs arī netieši lika noprast, ka minētās denunciācijas autors varētu būt “Eco Baltia grupa” valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs. To viņš uztver kā smagu nodevību, jo kopš pusaudža gadiem esot atbalstījis M. Simanoviču un vēlāk pats aicinājis darbā savā uzņēmumā. “Māris daudz strādāja, ātri mācījās un ieguva arvien lielākus amatus mūsu uzņēmumā. Mēs savukārt algojām viņu gan ar naudu, gan ar sociālo statusu, kas viņam vienmēr licies nozīmīgi. Kad viņš izteica vēlmi kļūt par uzņēmuma partneri, mēs ar partneri Undīni Būdi, dāsni izpildījām viņa vēlmes. Šo gadu laikā esam atdāvinājuši viņam akcijas, kuru vērtība varētu būt ap astoņiem miljoniem eiro. Varbūt tas bija pārāk dāsni, bet Māris mums bija gandrīz kā pašu bērns. Diemžēl viņš bija iecerējis un joprojām īsteno plānu, kā mums ar Undīni atņemt biznesu un kļūt par kontrolējošo akcionāru,” žēlojās Tamužs. Kad viņš un U. Būde atteikušies pārdot Simanovičam savas akcijas, esot sākusies nomelnošanas kampaņa dažādos medijos. Kad tā nav sniegusi vēlamo rezultātu – pieslēgtas skarbākas metodes. “Esmu dzirdējis, ka Māris ar dažādām denunciācijām vērsies faktiski visās Latvijas tiesībsargājošajās institūcijās, bet aptuveni pirms diviem mēnešiem sācis lielīties biznesa saietos, ka iesēdinās mani uz vairākiem gadiem un pilnībā pārņems biznesu,” stāstīja Tamužs.

Zakatistovs preses konferencē kā apzinīgs students centīgi demonstrēja savas zināšanas atkritumu apsaimniekošans jomā, lai nevienam nerastos šaubas, ka viņš spēj konsultēt uzņēmumu šajos jautājumos. “Es kategoriski noliedzu man celto apsūdzību par fiktīvu pakalpojumu sniegšanu. Visas līgumā paredzētās saistības un konsultācijas tika izpildītas un esmu kvalificēts sniegt šādus pakalpojumus,” teica Zakatistovs.

Simanovičs: konsultācijas saņēma tikai Tamužs

“LA” sazinājās ar SIA “Eco Baltia grupa” valdes priekšsēdētāju M. Simanoviču, kurš savos komentāros par šo lietu bija lakonisks, jo likums liedzot viņam stāstīt sīkāk: “Varu pateikt tikai to, ka es personīgi nekādu iesniegumu neesmu nekur rakstījis. Otrkārt, esam snieguši KNAB visu informāciju un joprojām esam gatavi sadarboties ar tiesībsargājošajām iestādēm. Man personīgi ļoti žēl, ka mēs kā uzņēmums pret mūsu gribu esam ierauti politiskajās spēlēs. Esmu ļoti pateicīgs Viesturam par visu viņa ieguldījumu manā personības attīstībā. Tas ir nenovērtējami. Man no sirds žēl, ka viņš uzskata, ka es esmu savtīgos nolūkos noniecinājis viņa sniegto palīdzību. Mums tomēr Latvijā ir likumi un to priekšā visi esam vienādi. Nav jāmeklē kaut kādi vainīgie vai sazvērestības, vienkārši katra pilsoņa pienākums ir ievērot šos likumus un apzināties sekas, ja likums tiek pārkāpts.”. Lūgts novērtēt Zakatistova sniegto konsultāciju kvalitāti, Simanovičs atzina, ka nevar to izdarīt, jo šīs konsultācijas esot saņēmis tikai V. Tamužs personīgi kā “Eco Balita” padomes priekšsēdētājs, savukārt uzņēmums vien apmaksājis rēķinus.

Kaimiņš pārsūdzēs drošības līdzekli

“KPV LV” līderim Artusam Kaimiņam, partijas valdes loceklim Zakatistovam un uzņēmējam Tamužam piemērots aizdomās turēto personu statuss kriminālprocesā par iespējamu nelikumīgu partijas finansēšanu. Kā drošības līdzeklis visiem trim noteikta uzturēšanās noteiktā vietā un aizliegums izbraukt no valsts. Zakatistovam un Tamužam pret drošības līdzekli nekādu iebildumu nebija, taču Kaimiņš uzskata, ka KNAB, nosakot viņam pienākumu reizi diennaktī atrādīties savā dzīvesvietā kā arī aizliedzot bez procesa virzītāja atļaujas izbraukt no valsts, būtiski ierobežojusi viņa iespējas veikt parlamenta deputāta pienākumus. Deputāts uzskata, ka tas ir Satversmes pārkāpums un jau esot vērsies ar sūdzību gan Ģenerālprokuratūrā gan tiesā.
Šādai rīcībai ir zināms juridisks pamats, jo Saeimas pagājušās nedēļas lēmums ļāva tiesībsargājošajām iestādēm deputātu aizturēt un veikt kratīšanu, bet drošības līdzekļa piemērošanai būtu nepieciešams jauns Saeimas lēmums. Saeimas Juridiskā biroja vadītāja Dina Meistare neņēmās komentēt, vai tiesībsargājošās iestādes patiešām pārkāpušas konstitūciju, jo vispirms esot jāiepazīstas ar procesuālo lēmumu par drošības līdzekļa noteikšanu. No vienas puses – šāds drošības līdzeklis neliedz Kaimiņam apmeklēt Saeimas un komisiju sēdes, kā arī piedalīties lēmumu pieņemšanā. Taču no otras puses – viņam apgrūtināta iespēja izbraukt tikties ar saviem vēlētājiem, no kuriem liela daļa dzīvo ārpus Latvijas.

Pirmdienas, 25.jūnija, pēcpusdienā Kaimiņš pavēstīja, ka abi piemērotie drošības līdzekļi viņam atcelti. KNAB pieņemtajā lēmumā esot atsauce uz viņa pausto, ka drošības līdzekļi nav savienojami ar viņa kā deputāta pienākumu izpildi.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Vispār diez vai raksts ir atspoguļojis patiesību Izlasiet interviju ar Kaimiņu Dienas bizness

 2. Ķert lielās biznesa haizivis jums ir riskanti?
  Negribat valstī pārmaiņas?

 3. Ko prese rakstītu,ja nebūtu Kaimiņa. Viņš ir visīstākais galma āksts.

 4. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Aklo vidū vienacis ir valdnieks – pat arī gaužām kroplīgs ubags būdams.”

  Un, arī: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.sk. arī “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMAS “atbildīgos” šinderus u.c. taml. “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gada septembris): “Aktieris”, “suņubūdas šovmenis” un tagad nu jau arī “politšovmenis” un “saeimas deputāta kandidāts” no politpartija “reģionu apvienība” (LRA jeb “latvĀNijas reņģēdāju apmaucēji” ) saraksta Artuss (īstajā vārdā – Arturs) Kaimiņš skandalozais “suņubūdas šovmenis” un pašreizējais šīs valsts saeimas “pie frakcijām nepiederošais deputāts” Artuss Kaimiņš ( eks-LRA jeb “latvānijas reņģēdāju apmaucēji”, KPV jeb “klaunu un pielīdēju varza” ) turpina apzināti provocēt savus politiskos oponentus, piešķirot jēdzienam “politiskais teātris” ne vien tēlainu, bet arī praktisku skanējumu, kas šajā gadījumā un Kaimiņa izpildījumā vairāk gan līdzinās labākajā gadījumā klauna izdarībām cirkā, bet patiesībā tas tomēr atbilst visai prasta balagāna līmenim. Šoreiz šis “jaunizceptais polit-klauns” esot “izvedis no pacietības Andri Priekuli, kurš vēlēšanās startēs I. Sudrabas politpartijas “no sirds latvijai” ( NSL jeb “noslauksim latvāniju!” ) sastāvā – Priekulis, nespējot izturēt Kaimiņa ierasti demagoģiski uzbrūkošo toni, aizkadrā šo aktieri un politiķi nosauca par “garīgo kropli”… TV3 raidījums “Bez tabu”, 2014. gada 19.septembris – pieredzes bagātās ekspolitiķes un profesores Ilgas Kreituses komentārs par skandalozo “suņubūdas politšovmeni”: “Kaimiņš ir daļējs spogulis tam, kas pašlaik notiek šīs valsts sabiedrībā – ar rupjību, ar lētu populismu, ar citu cilvēku pazemošanu taisīt sev popularitāti…..?! Savukārt, attiecībā uz to, ka dažkārt Kaimiņa izdarības tiekot vērtētas pat salīdzinājumā ar Krievijas politiķi V. Žirinovski – atšķirībā no prasti populistiskā rupekļa Kaimiņa, Žirinovskis ir ļoti gudrs, izglītots un slīpēts politiķis, kurš perfekti spēlē savu lomu politikā!”…
  ——-

  “Kur paliks KLAUNS, kad “aizbrauc cirks”?…”
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )

  Rau, ATKAL “urnu talka” klāt ~
  Laiks ATKAL “makaronus kārt”,
  Jo – ATKAL netrūkst LUMPEŅU,
  Kas “balsot” skries, uz svilpienu…

  Par “politiku” saukts tiek CIRKS,
  Kur ATKAL šīs “valsts” fani pirks,
  Sev “glupo bauru” statusu,
  Ko “apjāt” var ar “kampaņu”,
  Gan “polittehnoloģiski”,
  Gan “radošumā ekspromti” ~
  NAV svarīgs “shēmojums”, jebkāds,
  BET – ZOMBĒJUMA rezultāts!
  .
  Pa “masmēdekļiem” partorgi,
  “Laiž CIRKU politkorekti” ~
  Ar “progmēriem” un “konceptiem”,
  Kas “norauj širmi” LUMPEŅIEM:
  Tiek solīts VISS, kas (NE)notiks,
  Un muldēts tā, kā “partkoms” liks,
  Tiek “sprausti batoni” un melsts,
  Un “konkurents” ‘pa mello’ pelts.
  Tiek “diskusijās” šķidri (c)irsts,
  Kur “veiksmes stāsta” tēzes birst,
  Kā “Brīnumlaukā” (skunst)mēsli ~
  Lai “naudas koks” dīgst “ekstrēmi”.
  Un, protams – ķērkts, ka “krrrievi nāk!!!”,
  Lai “latv(ĀŅ)i” jau laikus sāk,
  “Pa kluso mīzt” (uz pastalām ~
  Priekš “vēlēšanām” šņorētām)…
  .
  Bet – vai nu CIRKS bez KLAUNA būs,
  Kas “jokiem” (stulbiem) “bārdu šūs”,
  Gar zemi kritīs, (sv)īzdams bļaus,
  Kad “KLAUNA pauzēs” rīkli raus?!
  Viens TĀDS, par pliku kaulu pirkts,
  Pie “suņu būdas” peļķē mirkst,
  Ko, “jokus plēsdams” pie(svīd)is,
  (Dēļ ķēdes – nostāk neticis…).
  Pie pakša – ap(grauzts) mikrofons,
  Tam apkārt – blīvi nomī(z)ts klons,
  Un bleķa bļoda (putekļos ~
  Ja Saimnieks kādu kaulu dos…).
  Iekš būdas – drazas & lupatas,
  (Priekš “polit-KLAUNA” guļvietas)
  Pie sliekšņa – ķēdes fragments (īss ~
  Mož, piestiķēs – ja “nopelnīs”…)
  .
  Uz būdas jumta – bilžu klāsts ~
  Priekš truliem “vēlētājiem” stāsts,
  Kam to, kas šajā “valstī” ļauns,
  Vaukšķ teju ikdienišķi KLAUNS:
  “Tev nebūs ZAGT!” – nav bauslis slikts,
  Jo vien – tam cieši blakus likts,
  NAV nākamais no baušļiem – tas,
  Kurš pauž, ka MELOT neklājas ~
  TAD var par zagļiem CITUS saukt,
  Jo – “suņu būdas” Saimnieks kaukt,
  Un noriet pavēl VISUS tos,
  Kas “startē SVEŠOS sarakstos”:
  “Kurš Saimnieks citām partijām?
  Kur ‘piķis grābts’ priekš reklāmām?
  Kam kurais “sektōrs” ieplānots,
  Kad “priekšstāvjiem” tiks “mandāts dots”??
  Kurš “sarkans”, “zils” vai “skābi rōzā”?
  Kurš “vēkšpēdus”, kurš “vēža” pōzā?
  Kurš “masmēdekļus” angažējis?
  Kurš TV & ‘rādžu’ nofraktējis??
  Kam SILES mala sapūst zobos?
  Kam radi “šefo” treknos robos?
  Kam “pelēks pizness” ‘kruti rullē’?
  Kam “ķēķa tiesiskums” = pa nullēm??…
  .
  Uz SAVĒJIEM – NAV atļauts “riet”,
  Vai, ķēdei žļerkstot, virsū skriet,
  Vai (pat!?!) “celt pakaļkāju” mīzt,
  Uz tiem, kas “māk bez ziepēm līst”:
  Tie taču – MŪSU sugas bars ~
  Tos NEries KLAUNS un NEizskars,
  Tiem MELUS virsū na(fig) gāzt,
  Vai FALŠU “kompru” purnā bāzt!!!
  Kaut suga SILES cūklopiem,
  Tā pati “svešiem” & SAVĒJIEM ~
  MĒS = “vienlīdzīgĀKi” par tiem,
  Kas kalpo CITIEM Saimniekiem:
  MUMS “atļauts” ZAGT (ja “dalāmies”),
  MUMS “piedien” MELOT & gānīties,
  MUMS “uzdots” ZOMBĒT vientiešus ~
  Drāzt “latv(ĀN)ijas” LUMPEŅUS!!!…”
  .
  Ja klausīs KLAUNS, ko Saimnieks liks ~
  Šis, iespējams, pat “listē” tiks!!!!!
  (Un – štrunts par to, ka “stūmējos” ~
  Kas KLAUNAM “goda” vietu dos?!?…)
  Jo – CIRKS bez KLAUNIEM nerullē,
  Pat MUĻĶU zemes “pārvaldē” ~
  Šai “lomai” der kaut paglups slaists,
  Ja TĀDS tiek nolīgts “muļķi laist”.
  ‘Mož’, KLAUNAM bišķi ‘sapiķos’,
  (No ‘čungura’ kas ‘sashēmots’,
  Kad “ķēķa tiesās” ‘izdrāzts’ āksts) ~
  Lai treknums rumpī neizčākst…

  Kad “urnu FARSAM” fināls būs ~
  Kur paliks KLAUNS, kam “bārdu šūs”,
  Tie, kuriem “valstī” pieder CIRKS ~
  Kam šņukurs SILES putrā mirks?
  Kad KLAUNU “uzmetīs” par to,
  JA (?) šis “pēc īkšķa NEbalsos”,
  Un sugas biedriem “shēmas” jauks ~
  Kurš (sv)īzdams “suņubūdā” kauks?
  Kad KLAUNU ‘menti sašņorēs’
  (Par ‘kreisām rebēm’ finansēs)
  Un ‘kratīs’ (līdz pat ‘apenēm’!?) ~
  Cik “čomu” ‘atbirs’ nelaimē?…

  Kad KLAUNS vairs nebūs vajadzīgs,
  NE SAIMNIEKIEM (kā kretīns sīks),
  NE LUMPEŅIEM (šo “balsis” pirkt) ~
  Kad “aizbrauks cirks” – kas KLAUNU pirks?…

  =======

  oriģinālversija = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 5. Diezgan alegorisks virsraksts – Saeima kā atkritumu bizness )

 6. Virsraksts “Deputāts Kaimiņš nonācis atkritumu biznesa krustugunīs” ir tendenciozs. Zvirbuļa rakstā par Kaimiņa nokļūšanu “krustugunīs” neko neatradu. Nomelnošanas kampaņa turpinās.

 7. Viestur, agrāk vai vēlāk tam bija jānotiek, pats taču Māri esi radījis, pie tam tieši tādu kāds esi pats.

 8. Par ko balsot, lai kaut kas mainītos šajā mafijas shēmošanas augšgalā?

 9. Knab faktiski sarīkoju ākstam un viņa drauģeļiem bezxmaksas vēlēšanu kampaņu

 10. Kaut kāds dīvains,ne visai ticams savervelējums.Bet ka ar samontēto video? Vai tas tas nav Poikāna darbiņš

 11. Saeimas Juridiskā biroja vadītājas Dinas Meistares minēto argumentu par Saeimas deputāta Kaimiņa apgrūtināto iespēju izbraukt tikties ar saviem vēlētājiem,no kuriem liela daļa dzīvo ārpus Latvijas (skat.raksta pēdējo teikumu),nāksies tomēr ņemt vērā.Jo ne jau Kaimiņš,bet Latvijas nodokļu maksātāji,pārsūdzēšanas gadījumā Strasbūrā, būs tie,kas kārtējo reizi segs tiesas izdevumus,par šādu paviršu lēmumu!

 12. Cimdaram jāskatās uz pirkstiem-proti,-jāpiesakās par novērotājiem

  • pat, ja “no vietām” ir nodoti patiesie rezultāti un pa ceļam nav notikušas “nekontrolētas pārvietošanās”, kas notiek Rīgā, tu netiec pie novērošanas…
   Pēc dažām nedēļām lietišķie pierādījumi ir krāsnī un… ko pārskaitīt ar vairs nav !
   Kā tai dziesmiņā: …kam jānotiek – notiksies!…

 13. Ievērojiet kā KNAB glābj savu ādu -proti it kā arī ievērojot Artusa lūgumu un pamatojumu burtiski to kopējot kā špikeri ,lai izietu no situācijas ,jo pretējā gadījumā -100% Artuss vinnē Eiropas Cilvēktiesību Tiesā

 14. Mani nemaz neizbrīna ,ka KNAB tiek pieslēgts ,lai palīdzētu kādam risināt biznesa problēmas. Mazākām zivtiņām -tām piespēlē VID. ticiet-tā ir un būs.Lai tā neturpinātos -ir jāpaceļ savi dibeni un jāaiziet nobalsot 6.10.2018

 15. Artus,turies!

Draugiem Facebook Twitter Google+