Latvijā
Politika

Deputāts Kaimiņš pikts uz NEPLP; lūdz vērtēt iespējamu nolaidību 5


Saeimas deputāts Arturs Kaimiņš
Saeimas deputāts Arturs Kaimiņš
Foto – LETA

Latvijas Reģionu apvienības frakcijas deputāts Arturs Kaimiņš iesniegumā Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai pieprasa Nacionālo elektronisko plašsaziņu līdzekļu padomei skaidrot piešķirto valsts budžeta līdzekļu izmantošanas lietderību un efektivitāti, kā arī Latvijas plašsaziņas līdzekļu konkurētspējas veicināšanu un vienlīdzīgas darbības nodrošināšanu.

Kā informē viņa palīdze Agnese Gabuža, Kaimiņš lūdz izvērtēt nepieciešamību un iespējas atcelt no amata NEPLP locekļus gadījumā, ja tiek konstatēti pārkāpumi padomes darbā.

“Tā kā pastāv pamatotas aizdomas par to, ka Nacionālās elektronisko plašsaziņu līdzekļu padomes locekļi nav pildījuši vai ir nolaidīgi pildījuši viņiem ar Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu noteiktos pienākumus, manā ieskatā ir nepieciešams noskaidrot un izvērtēt katra NEPLP locekļa atbildību. Savā iesniegumā Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājai Inesei Laizānes kundzei lūdzu ne vien pieprasīt skaidrojumus no NEPLP, bet arī pieprasīt Saeimas Juridiskajam birojam skaidrojumu par Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā noteiktajām Saeimas tiesībām atcelt no amata NEPLP locekļus. Uzskatu, ja ir pārkāpts likums, vainīgie ir jāatbrīvo no amata NEPLP,” uzsvēris Kaimiņš.

Savā iesniegumā Kaimiņš atsaucas uz vairākiem Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 60. panta punktiem, kas definē un nosaka NEPLP locekļu pienākumus un atbildību, tostarp nodrošināt piešķirto valsts budžeta līdzekļu efektīvu un lietderīgu izlietošanu sabiedrības interesēs, veicināt Latvijas jurisdikcijā esošo elektronisko plašsaziņas līdzekļu konkurētspēju Latvijas, Eiropas un pasaules tirgū, kā arī radīt vienlīdzīgus darbības nosacījumus visiem Latvijas jurisdikcijā esošajiem plašsaziņas līdzekļiem.

Saistītie raksti

Ņemot vērā gan Kaimiņa rīcībā esošo, gan publiski izskanējušo informāciju, ir pamatotas aizdomas par vairākiem NEPLP pārkāpumiem un neizdarību, tostarp par valsts budžeta līdzekļu nelietderīgu izmantošanu Latvijas Radio 5, par ko liecina Latvijas Raidorganizāciju asociācijas sagatavotā un iepriekš apspriestā informācija, publisku skandālu radījušais Latvijas Radio direktora amata konkursa iznākums, kur netika nodrošināta labākā pretendenta izvēle, par ko liecina Latvijas Radio darbinieku sūdzība.

Tāpat pastāv arī pamatotas aizdomas, ka ar NEPLP nodrošināto atbalstu sabiedriskajiem medijiem tiek kropļots reklāmas tirgus valstī – sabiedriskajiem medijiem ir piekļuve gan reklāmas tirgum, gan sabiedriskajam pasūtījumam, savukārt komercmedijiem šādas vienlīdzīgas tiesības netiek nodrošinātas. Par to liecina Latvijas Raidorganizāciju asociācijas sagatavotā un komisijas sēdē iepriekš apspriestā informācija.

LA.lv