×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.6°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
22. janvāris, 2015
Drukāt

Deputāts Kaimiņš pikts uz NEPLP; lūdz vērtēt iespējamu nolaidību (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas deputāts Arturs Kaimiņš

Latvijas Reģionu apvienības frakcijas deputāts Arturs Kaimiņš iesniegumā Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai pieprasa Nacionālo elektronisko plašsaziņu līdzekļu padomei skaidrot piešķirto valsts budžeta līdzekļu izmantošanas lietderību un efektivitāti, kā arī Latvijas plašsaziņas līdzekļu konkurētspējas veicināšanu un vienlīdzīgas darbības nodrošināšanu.

Kā informē viņa palīdze Agnese Gabuža, Kaimiņš lūdz izvērtēt nepieciešamību un iespējas atcelt no amata NEPLP locekļus gadījumā, ja tiek konstatēti pārkāpumi padomes darbā.

“Tā kā pastāv pamatotas aizdomas par to, ka Nacionālās elektronisko plašsaziņu līdzekļu padomes locekļi nav pildījuši vai ir nolaidīgi pildījuši viņiem ar Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu noteiktos pienākumus, manā ieskatā ir nepieciešams noskaidrot un izvērtēt katra NEPLP locekļa atbildību. Savā iesniegumā Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājai Inesei Laizānes kundzei lūdzu ne vien pieprasīt skaidrojumus no NEPLP, bet arī pieprasīt Saeimas Juridiskajam birojam skaidrojumu par Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā noteiktajām Saeimas tiesībām atcelt no amata NEPLP locekļus. Uzskatu, ja ir pārkāpts likums, vainīgie ir jāatbrīvo no amata NEPLP,” uzsvēris Kaimiņš.

Savā iesniegumā Kaimiņš atsaucas uz vairākiem Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 60. panta punktiem, kas definē un nosaka NEPLP locekļu pienākumus un atbildību, tostarp nodrošināt piešķirto valsts budžeta līdzekļu efektīvu un lietderīgu izlietošanu sabiedrības interesēs, veicināt Latvijas jurisdikcijā esošo elektronisko plašsaziņas līdzekļu konkurētspēju Latvijas, Eiropas un pasaules tirgū, kā arī radīt vienlīdzīgus darbības nosacījumus visiem Latvijas jurisdikcijā esošajiem plašsaziņas līdzekļiem.

Ņemot vērā gan Kaimiņa rīcībā esošo, gan publiski izskanējušo informāciju, ir pamatotas aizdomas par vairākiem NEPLP pārkāpumiem un neizdarību, tostarp par valsts budžeta līdzekļu nelietderīgu izmantošanu Latvijas Radio 5, par ko liecina Latvijas Raidorganizāciju asociācijas sagatavotā un iepriekš apspriestā informācija, publisku skandālu radījušais Latvijas Radio direktora amata konkursa iznākums, kur netika nodrošināta labākā pretendenta izvēle, par ko liecina Latvijas Radio darbinieku sūdzība.

Tāpat pastāv arī pamatotas aizdomas, ka ar NEPLP nodrošināto atbalstu sabiedriskajiem medijiem tiek kropļots reklāmas tirgus valstī – sabiedriskajiem medijiem ir piekļuve gan reklāmas tirgum, gan sabiedriskajam pasūtījumam, savukārt komercmedijiem šādas vienlīdzīgas tiesības netiek nodrošinātas. Par to liecina Latvijas Raidorganizāciju asociācijas sagatavotā un komisijas sēdē iepriekš apspriestā informācija.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Par NEPL nomaiņu – taisnība ka nobriedusi!

  par komercmedijiem gan auzās braucam – kādā sakarā valstij jābalsta privāti biznesi. pie tam ar apšaubāmu vērtību (kā komerctelevizijas piem.)

 2. Kai’miņš darbojas pēc Kremļa izpalīdzes Līdakas uzdevuma, cik redzams.

 3. … Visiem Kaimina lidzsinejiem kritikiem un launveliem … .redz, nu ka !!!!????

  … … Kaimins sak rullet ka reti kads pirmaja sesija sedosais deputats pirms vina …. !

  … Novelu, lai ar jaunibas energiju un patriota dzinuli … saci paklusitinam un sistematiski mest visus sos vel nomanaklaturas piemeslotos Aigeja stalla sturus … ka ari BB un PAREX saistitas un pasleptas lietas … bet tas nakotne, kad busi vel lielaka draugu bara un nacionali noskanotu deputatu atbalstits … driz vien … !

 4. Kaimiņa kungam VISPIRMS būtu lietderīgi iesniegt Saeimas ētikas komisijai likumprojektu, KĀ SAVALDĪT UN SODĪT viņu un viņam līdzīgos cilvekus, kuri NEKĀDI NEVAR UZVESTIES KĀ NORMĀLI CILVĒKI sabiedrībā BEZ IZRĀDĪŠANAS KĀ JAUNAS MEITAS…ŽIRINOVSKIS mūsu deputātam Kaimiņam var pienest ŪDENI…Cik nozēlojami izskatījās televīzijā deputāti, kuri klausījās traģikomiskā Kaimiņa murgus-ATTAISNOŠANOS!?? Kaimiņam pašam nāca smiekli un mums pie ekrāniem arī bija jāsmejas balsī par TIK stulbām fizionomijām…!? CIK JAUTRI MŪSU TELEVĪZIJU ZIŅU PĀRRAIDES MOMENTI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. Artuss kaimins pareizi rikojas, un NEPL visatlautiba iet par talu

Draugiem Facebook Twitter Google+