×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
1. aprīlis, 2015
Drukāt

Deputāts Kaimiņš Saeimā sastrīdas arī ar kultūras ministri Melbārdi (12)

Foto-LETAFoto-LETA

Artuss Kaimiņš.

Saeimas deputātam Artusam Kaimiņam (LRA) šodien Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēdē radās domstarpības ar kultūras ministri Daci Melbārdi (VL-TB/LNNK). Parlamentārietis noniecinoši un kritiski izteicās par Melbārdes sniegto informāciju, savukārt ministre Kaimiņa izteikumus novērtēja kā vieglprātību un populismu, pieļaujot, ka viņš nav iepazinies ar attiecīgā jautājuma materiāliem.

Melbārde komisijas sēdē iepazīstināja ar Kultūras ministrijas (KM) redzējumu par sabiedrības integrācijas politikas īstenošanu, tostarp sniedzot statistikas datus par integrācijas politikas efektivitāti. Ministre arī pieļāva iespēju izveidot atbildīgo institūciju uzdevumu došanai visām par integrācijas politikas īstenošanu atbildīgajām iestādēm.

Pēc tam Kaimiņš izteicās, ka 45 minūtes viņam nākoties klausīties – “paradigmas, multikulturālisma politika, budžeti, komisijas, pasūtītie pētījumi, algotie pētnieki, blablabla, blablabla”. Viņš taujāja, kur ir reāli izdarītās lietas. Viņš norādīja, ka līdz tautai neaiziet tas, ar ko KM nodarbojas. Kaimiņš pauda, ka atslēga ir patriotismā, un taujāja, kā ir ar tiem valsts piederīgajiem, kas aizbraukuši projām. Politiķis norādīja, ka viņi attiecīgajos dokumentos tiek minēti kā “cits bloks”, bet šie jautājumi būtu jārisina kopā. Deputāts piebilda, ka savu jautājumu uzdod “bez pārmetumiem”.

Savukārt Melbārde norādīja, ka par konkrētiem rezultātiem komisijas pārstāvjiem ir nosūtīti materiāli un, ja deputāts ar tiem nav iepazinies, tad “apgalvot, ka nekas nenotiek, manuprāt, tā ir vieglprātība un klajš populisms”. Ministre aicināja deputātu precizēt, “kas konkrēti nav aizgājis līdz tautai”, uz ko politiķis atbildēja, ka īstenotajos procesos ir pārāk daudz birokrātijas. Melbārde vēlējās uzzināt, vai Kaimiņš ar birokrātiju saprot to, ka nevalstiskās organizācijas rīko pasākumus pēc ļoti atvieglotiem nosacījumiem, uz ko politiķis atbildēja, aicinot nestrīdēties.

Pēc šīs atbildes ministre secināja, ka Kaimiņš nav iepazinies ar nosūtītajiem dokumentiem, savukārt deputāts atbildēja, aicinot neizdarīt pāragrus secinājumus, “esmu iepazinies vai neesmu”. Komentējot deputāta izteikumus, Melbārde skaidroja, ka pastāv politiskā terminoloģija, kuru ir ierasts lietot, un, ja deputāts to nepārzina, tad ministre viņam iesaka to apgūt.

Melbārdei dodoties projām, Kaimiņš viņai novēlēja priecīgas Lieldienas. Arī ministre atbildēja ar to pašu, priecīgus svētkus vēlot gan deputātam, gan viņa kolēģiem.

Iepriekš deputātam Kaimiņam sanākusi emocionāla vārdu apmaiņa vai radušās domstarpības arī ar dažiem citiem politiķiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Trakums…tas ka Artuss cenšas parādīt tautai,kas notiek saeimā,tas ir slikti!? Visiem kaut kas nepatīk! Lai paši iejūtas Artusa “ādā” un cenšas iztēloties kas un kā..man liekas no dažiem labiem vēl ne tāda leksika ietu ārā! Vai ne!? Bet ziniet…TAISNĪBA VIENMĒR UZVARĒS UN TĀ BŪS Artusa pusē un tos pusē kuri ir PAR TO KO VIŅŠ DARA!!atvainojiet..bet taisnība vienmēr acīs kož! :)*

 2. sociāli atstumtais Atbildēt

  D.Melnbārda politiski termiminoloģiski pareizi saņem algu , par to ka arī darbs jādara Viņai maza bēda ! Labi iejutusies darba darīšanas imitācijā = nekaunīgā birokrātijā .

 3. nebeidzamais Kaimiņa tēmas maratons beigsies nākamās Saeimas vēlēšanās,
  kad par Prezidentu jau būs kļuvis viņa kpļēgis, diemžel viņa uzvārdu neatceros.

 4. KĀPĒC mediji raksta par šo pamuļķi, bet kompetemtu deputātu paveikto neievēro?

  • KAIMINS NAW MELIS TAPEC PAR VINJU VISU LAIKU RAKSTA NEKO NENOZIMIGU. STRAUJUMA TIKAI RUNA UN VEL PIE TAM KLUDAINI. PILNAS AUSIS PIERUNAMA AR MULKIBAM.
   KAIMINS IR MUSU NAKOTNE NEVIS VECIE MELI UN STAGNATI KAADI BIJUSHI LIDZ SHIM UN VEL SEZJ TUR UN NEKO NEDARA, TIKAI SEKO NEZINAMU CILVEKU NORADIJUMIEM. KAUNS KAUNS KAUNS

 5. Uzskatu, ka šoreiz Kaimiņam taisnība.

 6. Tsisnība kož acīs!

 7. Vai integrēšanu nevajadzēja sākt vispirms ar LTV uztveramības nodrošināšanu Latgalē,nevis papildus institūcijām Rīgā?

 8. Ierēdņu vēl par maz? Atbildēt

  Izveidot vēl vienu tik pat atbildīgu institūciju?

 9. vienkāršā tauta nesaprot Atbildēt

  cik gadu vēl vajadzēs “integrācijai” un kālab nav gandrīz nekādu dižu integrēšanas pazīmju.Ja KM viens no uzdevumiem ir nodarboties ar integrēšanu,tad varbūt varētu iztikt vispār bez kM,bet apvienot to ar IM,VM u.t.t.Nav ko nodarboties ar dumjībām,bet ja tomēr nodarboja,tad kur ir rezultāti?Kaimiņam kā vienmēr taisnība.

 10. kaimiņu uz sēdēm Atbildēt

  pielais tikai tad ja ir skaidrā, lai alkometrā iepūš un ja 0 tad lai iet uz sēdi. skat un nebutu artuss nevienā sēdē:)

 11. Pilnmēness, tak’ jau… 😉

Draugiem Facebook Twitter Google+