×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. marts, 2018
Drukāt

Deputāts Kaimiņš saņēmis brīdinājumu (8)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš

12.Saeimas deputātam Artusam Kaimiņam par deputātu ētikas kodeksa pārkāpumu izteikts rakstveida brīdinājums. To Saeimas sēdē ceturtdien, 8.martā, paziņoja Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētājs Vitālijs Orlovs.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rullī noteikto Mandātu komisijas lēmums tiks publicēts oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Atbildīgā komisija lēmumu pieņēma, izskatot deputātes Ingunas Sudrabas iesniegumu par Kaimiņa deputātu ētikas kodeksa pārkāpumu.

Mandātu komisija konstatējusi, ka deputāts Kaimiņš pārkāpis ētikas kodeksa 5., 6., 7. un 8.punktu. Tie nosaka, ka deputāts ciena un vienmēr ievēro Satversmi, Saeimas kārtības rulli un citus normatīvos aktus, ir morāli atbildīgs par savu rīcību (runām, balsojumiem u.c.), deputāts atzīst savas kļūdas un cenšas labot tās, publiskos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus. Tāpat pārkāptie kodeksa punkti nosaka, ka deputāts respektē cilvēktiesības un argumentācijai neizmanto atsaukšanos uz sava oponenta rasi, dzimumu, ādas krāsu, tautību, valodu, reliģisko pārliecību, sociālo izcelsmi vai veselības stāvokli.

Šī ir ceturtā reize, kad Mandātu komisija konstatējusi Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpumu deputāta Kaimiņa rīcībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Prieks par Ingunu Sudrabu! Beidzot kāds uzdrīkstas norādīt uz āksta pārkāpumiem!

  2. Man viņš patīk saka ko domā.

  3. … Saeimas Mandata komisijas, daudzkartejie lemumi, un sis SX partijas un tas sabiedroto vairakums tas vadiba, ir legalas un demokratiskas valsts IZSMIEKLS, un, kas norada par vel esoso un ieilgstoso valsts nozaksanas patiesibu … !!!

    … Turpini vien kapt tiem ‘svolociem’ uz inaraugiem, lai to skalas sapes parada kuram taisniba par so patiesibu Kaimin, un kuram nedrikst dot balsis rudeni … !

  4. Inguna Sudraba runā par ētiku !!

  5. Švauksti, Pietuka Krustiņi, Oļiniete, Putras Dauķi, Sveķāmurs, balbaks Ziņģu Ješka un citi literārie varoņi aizliegtajā sarakstā neietilpst un Kaimiņš tos var mierīgi izmantot oponentu raksturojumam nesaņemot aizrādījumus un popularizējot klasisko literatūru.

  6. Kaimińš reizēm saredzams Atbildēt

    Kā ākst bet “tā nebija es” gan kā kaut kas no citas dimensijas.

Draugiem Facebook Twitter Google+