Mobilā versija
+17.7°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
29. janvāris, 2017
Drukāt

Deputāts Kalniņš neredz iespēju atmaksāt parlamentārajā izmeklēšanā saņemto; Spolītis runā par absurdu (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Saeimas deputāts Veiko Spolītis.

Saeimas deputāts Guntis Kalniņš (ZZS) nesaskata likumīgu iespēju atmaksāt par darbu parlamentārajā izmeklēšanā saņemtos līdzekļus, savukārt “Vienotības” frakcijas deputāts Veiko Spolītis izveidojušos situāciju dēvē par absurdu.

Saeima 3.novembrī atbalstīja lēmumu aicināt Pretkorupcijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētājam Spolītim, kā arī komisijas sekretāram Kalniņam rast iespēju atmaksāt valstij komisijas darbības nodrošināšanai izmantotos līdzekļus.

Kalniņš aģentūrai LETA šonedēļ sacīja, ka naudas atmaksāšana ir pārāk sarežģīts jautājums, jo likumīgā ceļā to izdarīt neesot iespējams. Nepastāv reāls mehānisms, jo “tīri paņemot un atmaksājot”, nekur neparādītos, ka atmaksa ir veikta par konkrētajiem ienākumiem, veicot parlamentārās izmeklēšanas sekretāra pienākumus, skaidroja politiķis.

Lai varētu veikt atmaksu, esot jāveic izmaiņas likumdošanā. Kalniņš ir aicinājis šī situācijas aizsācēju, deputātu Artusu Kaimiņš (KPV LV) strādāt un sakārtot šo jautājumu, panākot likuma grozījumu pieņemšanu. Tādā gadījumā būtu iespējams veikt līdzekļu atmaksu, piebilda parlamentārietis. Viņš arī norādīja, ka ir ieguldījis darbu parlamentārās izmeklēšanas procesā.

Savukārt deputāts Spolītis pauda, ka “viss šis pasākums ir galīgi absurds”, tāpēc viņš neatbildēs uz jautājumu par naudas atmaksu. Vaicāts, vai šī atbilde nozīmē, ka viņš neatmaksās saņemtos līdzekļus, Spolītis atbildēja, ka kopumā šī lieta nav saistīta ar korupcijas apkarošanu, uz ko koncentrējās parlamentārā izmeklēšana, bet gan ir “izzīsta no pirksta”.

Kā ziņots, Spolītis par amata pienākumu pildīšanu pēc nodokļu nomaksas saņēmis 4320 eiro, savukārt komisijas sekretārs Kalniņš – 760 eiro, aģentūru LETA iepriekš informēja Saeimas Preses dienestā.

Spolītis aģentūrai LETA pēc tam sacīja, ka vispirms iepazīsies ar situāciju un tad lems par iespēju atmaksāt Pretkorupcijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas izdevumus. Savukārt Kalniņš pauda gatavību atmaksāt naudu par darbu parlamentārās izmeklēšanas komisijas sekretāra amatā, ja būs pieejams attiecīgs mehānisms.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Lieliski. Darbs nebija izdarīts līdz galam. Nauda bija samaksāta. Tagad nevar naudu atmaksāt? 😀 Fascinējoša sistēma. Un šis ir tikai viens no gadījumiem. Cik vēl ir tādi, kas nav atklāti, citās komisijās?

  2. Un kas gan taadus saveelee???

  3. Deputātam Kalniņam: saņemto naudu ņem un pārskaita uz kontu Valsts Kasē.
    Nevajag pliku pakaļu aizsegt ar obligātu likumu! Tāpat stulbumu ar pantiņu nepiesegsi….

  4. nu ko, jāsāk slēgt vadības līgumi un maksāt par rezultātu nevis par nodeldētām pēcpusēm. alga ir padarītā darba rezultāts, vai ne? privātbiznesā viņi sev pliku maizes garozu nenopelnītu

  5. Naudas izšķiešanā ieguldīts darbs.Naudas atmaksāšana-absurds.

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+